Syn je na mně závislej. Máme mu pořídit sourozence?

orsay
12. kvě 2009

Mám chlapečka rok a půl a plánuju další mimi 🙂 Malej je ale na mě dost závislej, i kojení pořád vyžaduje, na uspávání pořád jenom mámu /je zvyklej uspávat u prsa/ a tak 😅 Tak nevím, jestli s pořízením dalšího mimi nepočkat, ale už taky nejsem nejmladší tak na tuhle stranu zase váhám. Aby se Martínek necítil odstrčenej a tak 😒

kacka.va
12. kvě 2009

orsay: to má podle mě dvě možnosti, kdybyste měli mimčo teď, tak to Martínek může vzít tak, že maminku víc bude potřebovat miminko a nebo naopak, že on bude odstrčený, protože teď se točí všechno kolem něj. Pokud se rozhodnete pro miminko, tak bych např. to kojení utla už teď, aby to pak opravdu nebral tak, že kvůli miminku on nedostane mlíčko. Ono je to vždycky těžké rozhodování. Na druhou stranu si myslím, že než by se mimčo narodilo, tak se Martínkovo chování do té doby ještě změní, přece jen v tomhle věku je ve vývoji (i psychickém) znát každý měsíc a dokonce i týden.

daluri
12. kvě 2009

Orsay, souhlasím s Kackou, navíc, bych určitě neváhala a sourozence pořídila i z toho důvodu, že s menším věk.rozdílem si budou více spolu rozumět a hrát si. Každé dítko je na mamce závislé a s příchodem dalšího mimi se bude muset vypořádat..My jsme nikdy nemuseli řešit žárlení nebo rivalitu, tudíž to neznám. Ale pokud budeš už od těhu říkat, že máš mimi v bříšku, budete se společně těšit, budeš ho třeba pak brát ať Ti pomáhá při přebalování, koupání...tak se odstrčený cítit nebude..
Asi bude trochu žárlit na mimi, musíš mu to pak vynahrazovat, že ve volných chvílích se budeš věnovat jemu..ono to bude zápřah, ale zvládneš to..
To kojení bych pomalu pomaličku omezovala, ale to se říká dobře..hůř se koná. Mám to doma, jsem rozhodnutá kojit do dvou let a už teď se hrozím odstavování, jelikož v noci pije co dvě hodky, přes den pije taky tak 5x denně..

milik75
12. kvě 2009

Ahoj, taky souhlasim s devcatama. Ja mam doma 20ti mes syna dost na me taky zavilsleho, i kdyz uz nekojim, ale s druhym deckem jsme take kvuli veku moc neotaleli a ted jsem ve 4mes. Maleho na to pomalu pripravujeme, ale nechce o zadnem mimi ani slyset. Nez se to narodi, bude zase o neco vyspelejsi a bude si muset na mimi proste zvyknout. Prilis to zatim neresim a rikam si, ze aspon nebude malej tolik rozmazlenej a nebude se svet tocit jen kolem neho. Sourozenec decku jenom prospeje a mozna cim driv tim lepe.

krista
12. kvě 2009

Ahojky,
já taky souhlasím s holkama 🙂

Já to třeba brala tak, že těhotná budu 9měs. a nemusí se to povést hned, nám trvalo cca 8měs. než jsem otěhotněla, takže ono podle mě je času dost na to malýho připravit, popř. odstavit, ani to odstavování bych nebrala jako problém, já jsem pohodlně kojila do 12tt. Ale zase je fakt že odstavování u každýho dítěte určitě probíhá jinak a čím starší tím možná obtížnější to je.

Toho že bude Martínek odstrčenej se určitě neboj, i já se chci snažit to Kristý nějak vynahrazovat když se budu věnovat malýmu, doufám že to půjde 🙂 Sama se teda bojím jak to bude, malá je dost hlučná nebo jak bych to řekla 😅 někdo mi říká že příchodem sourozence se to ještě zhorší (to zkončíme v Bohnicích 😀) někdo že to bude lepší, takže na to jak to nakonec s dětma bude si musíme počkat sami 🙂

efinna
12. kvě 2009

Ahoj holky 🙂 omlouvám se že vám sem lezu
Tak si čtu vaše názory na druhé mimi a musím říct že Daluri to vystihla jak je mezi dětma menší rozdíl myslím, že si spolem budou líp rozumět! My jsme druhé určitě plánovali ale trochu později, samozřejmě že jsem teď ráda že je druhé na cestě!!!! Ale od všech jen slyším to si teda dáte 😠 , tak brzo po sobě jak to budete dělat a furt dokola už mě to leze ....! Vždyť někdo má mimi daleko víc po sobě a zvládne to! Chjo jak to máte vy? Bych už je nejraaději poslala 😅 víte kam hihi! Jen rodina je v poho, se už všeci těší!

daluri
12. kvě 2009

Efi, věř, že mám zkušenost, že je lepší mít menší věkový rozdíl 😉 Fakt si Ti mí spolu hráli, jak byli malí i později...I do kina třeba když jsme šli tak byla a je výhoda, že se můžeme koukat na stejný film...
Teď s Ter to vidím, že bude jako jedináček, ale do dalšího sourozence už nepůjdem 😝 ikdyž jsem to manžovi naznačila, ale bylo to spíš ze srandy..to už by se ostatní na nás dívali jak na z jiné planety 😀 😀

Ono to zápřah bude, ať čekáte první či druhé... s jakýmkoliv časovým odstupem.. Je sice pravda, že třeba větší dítko více pomůže, pohlídá než když mají rok dva rozdíl..ale určo je lepší ten menší... 😉

milik75
12. kvě 2009

Efinno, mas uplnou pravdu! Nam taky vsichni krome nasich rikaji, ze 2 lety rozdil mezi detma je narocny, ze se zblaznime atd. Ze zacatku do nas vsichni ryli, kdy budeme mit konecne s manzelem dite, pak jsem nakonec otehotnala a porodila, ale uz po roce zacali zase otravovat, kdy budeme mit druhy, ze uz nejsme nejmladsi atd. No a ted, kdyz se to zase povedlo, tak zase rikaji, ze si s dvema malyma detma dame. Ja vubec nechapu o co jim jde?! Je to kazdeho vec, jak si zivot naplanuje a ja se ostatnich take neptam na jejich plany ci zmeny v zivote. Takze ja uz jsem za tu dobu vuci vsem docela obrnena, protoze vzdy se najde nejakej blbej rejpal a bud je ignoruji, nebo ty drzejsi proste nejak odpalkuji.

kacka.va
12. kvě 2009

Efinna: ono hrozně záleží na dítěti, já vím, že při aktivitě, jakou naše malá vynakládá, bych druhé dítě teď "dobrovolně" nechtěla. Ale zase máme známé, kteří mají děti lenochy (když to srovnám s naší slečnou), půl dne jim prospí, takže u těch bych si klidně to druhé dítko představit dovedla

efinna
13. kvě 2009

Ahoj holky hi diky aspoň tady člověka povzbudí 😉 , já to beru z rezervou už je někdy ani neposlouchám nebo se tomu směji ale víte jak ty hormony teď semnou lomcují tak to někdy člověk veme jinak, a řeším to! A hodně mě povzbudí rodina takže v poho ale jsem ráda za váš názor 😉 !
Hm a naše malá je taky trochu aktivnější 😀, ale mužu zas říct že od 8měsíce my spinká celou noc a po obědě ty 2 hoďky taky dá, takže se spaním je to unás mužu říct ukázkový 🙂 !

cazadora
13. kvě 2009

holky taky sem nad tim hodně přemýšlela druhý jsme brzo chtěli ale já hledala pořád nějaký"ale" proč ještě ne, nakonec to příroda vyřešila za nás. Teď musíme jen pomalinku změnit nějaký věci aby natálka neměla pak pocit že to bylo kvůli mimču. první bude přesun do pokojíku, pak odstavení od um v noci. bude to těžký ale zmákne se to. teď momentálně žárlí i na manžela když mi dá pusu nebo mě hladí, ale kdo ví co bude za 8měsíců?teď je na mě závislá jak hrom až mě to někdy leká ale zvládnem to všechny 😉

cazadora
13. kvě 2009

jinák natálka je divous ukázkovej a já spíš měla pocit že jestli tak bude pokračovat dál k druhýmu se nikdy neodhodlám. o prospaný noci si zatím nechávám zdát když se vzbudí jen 3X považuju noc za úžasnou