Syn je na zádech moc propnutej. Máme cvičit Vojtovku

standula0411
22. bře 2011

Ahoj, maly ukoncil 4.mesic a dr.nam napsaa vojtovku pty proto, ze si nestrka palce u nohy do pusy a ze na zaedch je moc propnutej,jakoby do luku. Chi se zeptat, zda s tim ma nekdo zkusenost. Malej si sice nestrka palce do pusy,ale nohy k brisku pritahuje docela casto,obcas si na ne sahne a na brisko se pretoci hbyte,akorat tedy, ze je prohnuty,no 😒 .Vojtovka nam moc nejde, protoze se moc mrska a proste to nejde, je moc zivej, nevim, zda to tim padem delam dobre,takze to asi zadny ucinek mit nebude.Ma nekdo podobne zkusenosti?

mila01
22. bře 2011

Ahoj,s vojtovkou mám zkušenosti,cvičili jsme 18 měsíců ( malá byla nedonošená ) a podle mého názoru,pokud to fakt potřebuje,tak cvič,je to dobrá věc a opravdu pomáhá.Z tvého příspěvku jsem nepochopila,jestli chodíte pravidelně na rehabilitace,nebo jestli ti jen ukázali pár cviků a cvičte doma.U nás to bylo tak,že jsme doma cvičili zhruba 4x - 5x denně a každých 14 dní jsme chodili na rehabilitaci,kde nás rehábka zkontrolovala,jestli cvičíme dobře,jestli to má správný efekt a tak.Když mi ty cviky ukazovala,všechno jsem si vyzkoušela,někdy jsem si tu správnou polohu vyfotila nebo natočila na kameru a doma to zkoušela na panence,abych to měla stejný.Malá se u toho taky mrskala a udržet jí potom,když už byla velká ( cvičili jsme do roka a půl,to už i chodila ),byl nadlidský výkon ( taky mi docela narostly svaly 😀 ),ale stálo to za to.Pokud máš pocit,že to nebude mít účinek,tak se poraď s rehábkou,ale na druhou stranu - určitě mu to neuškodí.A rozhodně je lepší teď pár měsíců cvičit a pak mít dítě v pořádku,než něco zanedbat a pak se trápit,žes to mohla změnit.Držim palce,ať vám to jde.Kdybys měla jakýkoli dotaz,dej vědět. 🙂 😉

gabrielaa
22. bře 2011

@standulka0411 ahoj, zrovna v pondělí jsme byli zase na cvičení a probírali jsme, co by teď malá měla zvládat (taky máme ukončený 4. měsíc). A teprve teď prý ty mimča pomalu zjišťují, že mají i nohy 😀 To strkání palce u nohy do pusiny by mělo přijít až kolem 6. měsíce, takže můžeš být v klidu 😉
Malá se sama ani nepřetočí, jak ty píšeš. Chodíme 1-2 krát týdně a doma cvičíme 4krát denně. Taky je to boj, kevšemu máme nízko stůl, takže se mi to hůř dělá, než když si to zkouším v nemocnici, tam si vždycky přijdu, že mi to jde, dojedu dom a jsem zoufalá 😒 Ale je to o cviku, cvičíme přibližně měsíc a každým dnem jsem si v tom cvičení jistější a už taky začínám přicházet jak na malou.
Takže přeji pevný nervy a ať cvičení zvládáte a hlavně vám pomůže 😉

latvia
22. bře 2011

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/cviceni-...
ak by si mala viac otazok, tu mozes diskutovat 😉