Syn je závislej na babičkách. Je to jen období?

kukuca
10. srp 2011

Asi to zní divně,a le malej začal být šíleně závislej na manželově babiččce a mamce a vídá je každej den vedle na zahradě a na dvoře(jinak bydlíme odděleně, jde o venkovní prostor).A pověsí se na branku a ječí a ječí a ječí že chce babíííí.Na rodiče úplně kašle.A to i když ho hlídají, i pak se jich dost nenabaží.Nejradši jsem s ním doma.Na terase se nahýbá,vykukuje po 5 minutách se mnou řve babííííííííííí dokud nějaká nevyleze.Jinak se vzteká.Ujedou mi nervy a beru ho domů.Strašně mě to štve že je na nich tak závislej a proto je, ačkoliv jsou hodný,začínám nesnášet..

Nevím jak s tím bojovat, leda se odstěhovat, ale to nejde a je to blbost, když jinak jsem tu spokojená. Ale řeším to denně a nebaví mě ani chodit ven, protože hned začne malej kvičet, někdo vyleze a on se na něj i na x hodin rád nalepí.Připadám si pak jak vůl, stojím čumím, jdu si po svých.Ale denně je to fakt na prášky!Připadám úplně zbytečná,nepotřebná..Pokaždé chce venku za nima a na mě prdí.Nechci být nějaká majetnická, ale chtěla bych aby ro diče byly pro něj ti nějdůležitější, ne babičky jterý umí jen rozmazlovat a usmívat se a pořád vymýšlet akční zábavu.U nás je asi kámen úrazu to,že je to denně..Nebo je to jen období u dětí?Kdyby to jo tak to nějak přežiju..

eloana
10. srp 2011

Ahoj nase mala take byla zavisla na manzelove mame...bydlime s nima v baraku. Nejhorsi to bylo kolem tech 2 let...nyni uz je to lepsi...ja videla babicku musela jit k ni. Babicka ji vzdy neco prinesla -pracuje v papirnictvi a hrackarstvi.....takze to bylo jasne)))

boruuvka
10. srp 2011

Dokážu si představit, že ti to je líto, ale čekáš druhé mimi a možná pak budeš ráda, když malý půjde na chvíli k babičce. Nebo se to také vyřeší naopak, že když malý uvidí, že už tě nemá jen pro sebe, tak si tě bude víc hlídat a bude se držet u tebe.

ivasad.
10. srp 2011

Chápu že ti je to líto... Ale za pár dní koukám ti přibyde starost o miminko, a možná že synek začne trochu žárlit a bude rád jen s tebou, bude tak trochu soupeřit o tvou přízeň s miminkem. Uvidíš, držím palce. A myslím, že i když synek rád chodí za babičkama, tak maminka je jenom jedna 🙂

ivasad.
10. srp 2011

Jéé, koukám že kopíruju @boruuvka 🙂

romana29
10. srp 2011

Daneček má taky babičku moc rád a já jsem ráda (teda teď s Gábinkou ne, protože Gábinka babičku zatím moc nechce 😀 ), že si můžu udělat, co potřebuju. Vůbec mi to nevadí, protože vím, že maminka je maminka a babička je babička a syn ten rozdíl chápe taky a váš určitě taky 🙂

evena
10. srp 2011

ahoj, zkus se nad tím povznést, má je rád, oni ho taky 😉 moje dítě je ze strany tchýně odstrkávané, takže malá kontakt s ní nevyhledává, byť jí vidí třeba 10x denně (taky bydlíme u sebe), ale jednou za čas se za ní rozběhne a jde vidět, že by chtěla za ní, tchýně před ní většinou zabouchne branku se slovama běž za maminkou ... tohle je pak o nervy když koukám na plačící dítě, které nechápe která bije ... já bych dala za milující babičku vše 🙂

lucy222
10. srp 2011

Zkus spis popremyslet co delaji jinak - jak si s malym hrajou, jestli mu neco davaji apod a podle toho se zarid a treba si maly vystaci 'jen' s Tebou.
Pokud mu davaji cokosku ci jinak jej rozmazluji, tak si s nimi promluv. Pokud ale jen delaji to co Ty ne - treba ctou pohadky ci ja nevim co jeste,tak holt jedine,ze zacnes take 🙂
a hlavu vzhuru - vecne to trvat nebude 😉

pikusa
10. srp 2011

Bud ráda.....co by za babičku jiné mamky daly...
My máme babičku o pár vchodů vedle a každý den hned ráno.....jdeme k babičce????a za dědou???
kdy jdeme ven,stojí pod oknem a řve babííííí dědooooooo
Tebe má prostě pořád a jistou.....nech to být,stejně jsi pro něj ty ta nejdůležitější....a jak psaly holky...za chvíli budeš mít prcka,budeš ráda,že tam jsou a malej je s nima rád 😵

jop
10. srp 2011

náš malý (1,5 roku) taky zbožňuje moji tchýni, nebydlíme u sebe, jen v jednom městě, ale vídáme se téměř denně. Když nejsme u babičky, tak si přes den na ni vzpomene a chce jít za ní, takže kdyby bydlela vedle nás, tak je to to samé jak u vás. Tchýně pro něj vyvařuje, pořád vymýšlí nějakou zábavu, no je prostě dokonalá babička (narozdíl od mojí matky, která se k malému nemá). Musím se přiznat, že i u mě se někdy objeví pocit žárlivosti, ale dokážu se nad tím povznést, protože si myslím, že takovou babičku aby dneska člověk pohledal. Říkám si, že čím víc lidí ho má rádo, tím líp pro něj. Ty to máš složitější s tím blízkým bydlením, ale i tak, zkus si to racionálně vysvětlit a brát to víc v klidu... děcka nejsou hloupé a vidí rozdíl maminka-babička, možná má teď takové období, kdy je rád s babičkou, ale ty pro něj jsi pořád na prvním místě, i když to nedává najevo... a jak tu říkají ostatní, až se ti narodí miminko, možná bude všechno jinak a možná se taky starší od tebe nebude chtít hnout 🙂

esterka610
10. srp 2011

Bud ráda 😀 my jezdíme k mojí mami jednou za 14 dní na tři dny a v tu chvíli přestávám existovat, stačí abych Kubovi ukázala na prstech kolikrát se vyspí a už křičí babiiii. 😀 Co bych za to dala, kdybych měla maminu blíž!
Jak píšou holky výš, tebe zná, má tě jistou a navíc ty babičky mají daleko víc trpělivosti, sama si to pamatuju z dětství. 🙂

kukuca
autor
10. srp 2011

Tk díky za povzbuzení. 🙂 .kolikrát je to o nervy. ASi je to i tím, že teď jak mám konec těhu tak se mu nezvládám tolik věnovat naplno jak babička a proto je pro něj vzícná, i když denně.Jen aby nenastal po porodu opak a cítil se odstrčenej když bude mimi, že bude kolikrát s babičkou a nezvykl si na ni ještě víc.Ale to musíme nějak vychytat.

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
marjama
10. srp 2011

Ahoj, úplně Tě chápu, mám někdy stejné pocity jako Ty. Jezdíme k našim 1x za 14 dní na víkend. Jakmile přijedeme, malá hned běží k babičce a dědovi a já už jí absolutně nezajímám ☹ Všechno chce dělat s babičkou, babička musí být stále s ní, nemůže si dojít pomalu ani na wc, no hrůza. Normálně mi třeba řekne: S Tebou na písek nechci, chci s babičkou a odstrkujeme mě ☹ Pak se vrátíme domů a já tak ještě 3 dny slyším: Ale babička to dělá takhle ..., babička říkala že ....., babička to má lepší, babička, babička, babička .... Pak jí to přejde a je v pohodě. Dalších cca 10 dní si na babičku ani moc nevzpomene. Ale když jsme tam na víkend, tak prostě babička vítězí na celé čáře. ☹ Doufám, že až bude větší, tak jí to "babičkování" přejde. Snažím se, moc o tom nepřemýšlet a brát to prostě jak to je. Na druhou stranu jsem moc ráda, že si tak rozumějí a malá babičku a dědu zbožňuje.

morgan
13. srp 2011

No nevím jestli se pisatelka tady při psaní svého problému chtěla dočíst, že má být ráda, zřejmě ráda není, když tu o tom píše....tyhle "rady" mě vždycky nadzvednou...
Jinak já to znám taky, malý miluje hlavně svěho dědu a asi tak 100x za den řekne, že chce za dědou. Samozřejmně jsem ráda, že má s dědou skvělý vztah, ale denně to neustále řešit je občas na hlavu, doufám, že to časem přejde.

blandik
16. srp 2011

to je normální, začíná objevovat širší svět, ale rodiče pro něj zůstavají stále ti nejdůležitější...Mě něco podobného malý dělal s manželem, že když venku někde spadl, tak ječel táta, a když jsem přišla já, tak kopal kolem sebe jako smyslu zbavený...Já bych tomu dala volný průběh, určitě bych malému nebránila styku s babičkama, a pokud bych s ním chtěla být sama - tak bych vyrazila pryč s baráku, aby tam nebyly babičky. Ale snažila bych se před malým skrýt svoji nelibost, že chce zase babi.

dagina
18. srp 2011

Ahojky, dobré téma. Naše má také ráda tchánovce, oba, uvnitř jsem se s tím ještě nesrovnala, nemáme dobré vztahy, před malou hrají divadlo a nám pak řeknou jak je nevychovaná, neposlušná..... a vůbec s manžou hlavně tchán jedná jak jeho nadřízený, někdy je hodně sprostý i ohledně holek. To prostě nepřekousnu a ani nechci. Ale jsem si téměř jistá, kdyby bylo vše OK, byla bych ráda, kdybych mohla tu radost sdílet s dcerou a z jejich návštěvy mít radost. Naštěstí se tak často nevidíme, dcera s nima tak 1-2x do týdne pod přísným dohledem taťky😅 . Až se ti narodí prcek....no uvidíš... u nás nic moc, ale mohlo by být i hůř 😒 .