Syn kolikrát nechce večeři. Jak to máte vy? Nutíte ho?

kacka1992
15. led 2012

Ahoj mame dvourociho synka a veceri delam na 6 ale kolikrat mi ji proste nechce snit az i brecí a rve ze nechce, jak to mate vy?? 😒 donutite ho to jist nebo ho proste nechate samozdrejme mu davam v pul 8 kdyz jde spat mliko

rozarka65
16. led 2012

@kacka1992 určitě to ještě prober s doktorkou,jestli máš pochybnosti nebo strach...🙂

kacka1992
autor
16. led 2012

@rozarka65 Jo to proberu nak se mi ten kluk nezda sice jako neni ze by mu bylo zle prave naopak prekypuje radostí a tak..no

rozarka65
16. led 2012

@kacka1992 🙂 Jé,teď koukám,že jsi "mládě",neuraž se...nemyslím to špatně...myslím jako oproti mně....v tvém věku jsem byla vykulená ze všeho a to jsem neměla dítko...🙂 Jsi dobrá...🙂 Snad máš dobrou doktorku...třeba ta naše je...☹ Pokud se vyskytne nějaký problém nebo budeš chtít znát názor jiného doktora,tak na to máš právo...jen píšu z vlastní zkušenosti....🙂 Jinak držím pěsti,ať je vše v pořádku a jen má období,kdy prostě jen nechce moc jíst...🙂

kacka1992
autor
16. led 2012

@rozarka65 Neurazim já vim sem mlada maminka,No zvladam to nak ikdyz je to kolikrat tezky sem nikdy neverila jak se o nekoho muzu takhle bat... 😒 No prave ze muj doktor neni moc dobrej jako neni spatnej ale kolikrat me stve ze on ho proste jenom zvazi poslechne a rekne zdravej a posle nas domu proste nic, no tak ale kdyz chci tak se zeptat ale zas mi na vsechno odpovi a já ze se ptam casto 😀 tak mama mi taky pomaha ale ted bydlime s pritelem a Filipkem a je to teda zahul kolikrat stihat vsechno😀 Jeste Filipek je vazne zivej mozna tim ze sem ho mela tak mlada nebo nevím 😀 😠

rozarka65
16. led 2012

@kacka1992 Tak já si třeba přála rodinu a mimi už od osmnácti,kdy jsem zdrhla z domova..ale podařilo se až později...A není to lehký v žádném věku...vždycky se o to dítko bojíš stejně...🙂 Já mám teď druhé a tápu stejně jako u prvního,rychle se to zapomíná...🙂 To je spousta doktorů...co si neřekneš,to nemáš...takže otázky si sepsat a jít s papírkem...já to dělám taky,mám už sklerozu... 😀 A taky nestíhám všechno...zrovna teď to tu vypadá,jako když tu buchla bomba.... 😀 Uložím děti a v klidu uklidím...A to,že je hodně akční,není tím,že jsi tak mladá... 😀

luciebx
16. led 2012

@kacka1992 ja malyho taky moc nenutim.. jako zkousim ale kdyz fakt nechce.. tak jde spat.. ja si ze zacatku rikala ze se sam vytresta ze pochopi ze je vecere ze se musi najist nebo bude mit v noci hlad.. a on ta svinka mrnava i tak spi celou noc.. proste jestli ti ji prez den tak bych tu veceri zase tak moc nehrotila..

kacka1992
autor
16. led 2012

@rozarka65 No a cim teda ze je tak aktivni😀 No to já si neplanavala,ale dopadlo to jinak ale stim se neda nic delat... Aspon az bude dospelej budu mlada😀

kacka1992
autor
16. led 2012

@luciebx Nj koukam zeje to s detma vsude stejne tezky

rozarka65
16. led 2012

@kacka1992 aha...to jo,to jsem si taky říkala... 😀 Nevím,má temperamentní povahu...nebo může být hyperaktivní...

kacka1992
autor
16. led 2012

@rozarka65 To me taky napadlo stou hyperaktivitou,ale ani nevim jak se to zjistuje

rozarka65
16. led 2012

@kacka1992 http://www.vylecit.cz/1004/mate-hyperaktivni-dite/ ....třeba tady...stačí zadat a vyjede ti toho víc....

rozarka65
16. led 2012

@kacka1992 a kdyby byl hyperaktivní,tak sem taky stačí zadat do vyhledávání...🙂

sussanah
16. led 2012

@kacka1992 k otazce, vubec bych veceri neresila. Mame taky 2leteho raketaka a dost casto veceri vynechava. Ji ale docela slusne pres den, takze to neresim. Ridim se tim, ze je i pro dospeleho cloveka nejlepsi, kdyz vetsinu zivin do sebe dostane behem dne a vecer jen uz neco maleho. Takze pokud normalne pres den ji, tak veceri bych vzdycky nachystala, sni co sni a dal neresila. KDyz navic jeste davas i mliko na noc, tak to uz vuuubec neres, deti mnohdy vi co delaji 😉

kacka1992
autor
17. led 2012

@sussanah j tak dekuju na hyperaktvitu semrknu🙂)

llluckaaa
17. led 2012

My ho necháme většinu sníst, když to neudělá, tak pak nedostane mléko, protože očividně "nemá hlad" (tím jsem myslela, že mu to říkáme, že když nemá hlad a nesní večeři, tak pak přeci nemá ani hlad na to mléko).

rozarka65
17. led 2012

@llluckaaa ale mlíko je tekutina...to bych radši dala mléko než večeři....

sussanah
17. led 2012

@kacka1992 na hyperaktivitu se ted vykasli, ve dvou letech je to stejne jeste nediagnostikovatelne, to se resi az v predskolnim veku 😉

llluckaaa
17. led 2012

@rozarka65 Já bych taky radši dala mléko než večeři, ale jde o to, že ho tím mlékem trošku vydíráme. Prostě když nechce jíst tohle, tak pak nebude mít ani to mléko. Ale většinou nemusí dojíst úplně všechno, ale většinu večeře.
Jinak mléko je sice tekuté, ale obsahuje dost energie a tudíž se má brát jako jídlo.

rozarka65
17. led 2012

@llluckaaa aha...ale když se bere mlíko jako jídlo,tak bych mu spíš k večeři dávala mléko...a nenutila ho do "normální" večeře...časem se to poddá...Aninka taky jí jak kdy....ale ona už nedostává mléko....místo toho sní ovoce,zeleninu,jogurt...nebo taky nic...nenutím...taky někdy nemám hlad...

llluckaaa
17. led 2012

@rozarka65 Já tu píšu o dítěti, které má 3 roky a 5 měsíců 🙂 Mléko mu dáváme hlavně kvůli tomu, aby měl dost tekutin, protože přes den toho moc nevypije. A asi bych neměla psát mléko, protože my ve 240 ml vody rozmícháme 2-3 naběračky sunaru 🙂 Takže u nás to dojídání je kvůli výchovnému efektu, když nechce jíst něco k obědu, tak taky nemusí sedět u stolu, dokud to nesní, ale dostane to později. My máme prcka dost vybíravého a kdybych to nechala na něm, tak pije jen to mléko, jí samotný rohlík a těstoviny a samozřejmě veškeré sladkosti.

rozarka65
17. led 2012

@llluckaaa Aha..máme stejně staré dítko...🙂 Teď s pitím taky bojujeme...a s jídlem taky...ale vypadá zdravě,tak to neřeším...nechceš jít,nejez.....teď jsem začala dělat to,že si jídlo nandává sama,kolik chce...Vybíravá není,jí skoro všechno,ale málo...ale přijde mi,že ve školce jí lépe...🙂 Jinak pokud nejí,tak žádné sladkosti...ale těch poslední dobou jí také málo...kvůli zoubkům...

llluckaaa
17. led 2012

@rozarka65 My bojujeme opravdu hodně, hlavně poslední dobou se zácpou. My dítko máme hodně vybíravé - dostane polévku a už ukazuje: tohle nechci, to je maso, tohle taky nechci (růžičková kapusta), hrášek taky nechci. Ale musím říct, že se školkou se to hodně zlepšilo. Začal jíst aspoň trochu zeleniny. Tak my samozřejmě sladkosti nedáváme, když nejí. Ale někdy to člověk neuhlídá a někdo mu to podstrčí, hlavně třeba babičky ☹ Nebo když peču štrůdl. Aby ho dostal, tak ta snídaně nebo oběd snězené být musí.
Už je velký, tak by skoro byl čas zrušit tu večerní flašku "mléka", ale jak míň pije, tak mu jí necháváme, je na to zvyklý, bez ní nechce jít spát.
Já si samozřejmě taky nemyslím, že by se dítě mělo do jídla nutit - ale spíš je to tak: když nesníš tohle, tak pak nedostaneš k jídlu tamto. Ale jak jsem psala, většinou ani nemusí dojíst celý talíř - když hlásí, že už nechce, tak na talíři rozdělíme jídlo na to, které má dojíst a na to, které už nemusí. To taky často zabírá.

rozarka65
17. led 2012

@llluckaaa souhlasím...🙂 Jinak Aninka má sladkosti u sebe v lednici v kuchyňce...a i tak se většinou ptá,jestli si může vzít...🙂

llluckaaa
17. led 2012

@rozarka65 Naše kuchyňka nemá ledničku ☹ A kdyby měla, tak by jí určitě tatínek vyjedl 😀

rozarka65
17. led 2012

@llluckaaa To náš tatínek si nedovolí...co je tam,na to se nesmí sáhnout... 😀 Ale někdy je to těžké, jsme oba "závislí"... 😀

jajkax
17. led 2012

ahoj moje dcera tedy taky večeřě skoro nejí, zkusila jsem už lecos, klasickou "hotovku",polívku, rohlík, jogurty, kaši.Ale většinou nechce nic.S jídlem máme celkově problém, bojím se co tomu řeknou učitelky až příjde do školy ☹ ☹ Snídá celkem pěkně, odpoledne má nějaké ovoce nebo jogurt, ale obědy a večeře jsou boj, ona prostě klasický teplý jídla skoro nejí.A to jsem kuchařka, a fakt se snažím ji dělat všechno možný ale její "porce"je maximálně třeba půl knedlíku, jedna lžíce rýže, čtvrt zběračky polívky.A když jsem už na ni párkrát i houkla at kouká ještě drobek s nís tak si toho narvala plnou pusu, a v zápětí se ji obrátí žaludek a vyblinká i to málo co snědla ☹ ☹ Takže už na ní nekřičím, ale v jídle jsme se teda nikam nepohly.Jinak je teda čára vysoká na 2,5letech má 106cm a 12.5kg 😒

seb
20. led 2012

@kacka1992 , já byla vždycky hubená a máma mě nutila do jídla, pamatuju si to dodnes, budeš tu sedět, dokud to nesníš, brr, malej mi taky většinu věcí nechce , ale vychytala jsem třeba, že do něj dostanu polívku, když mu tam hodím krutonky (takový ty kupovaný smažený kuličky), nebo těstoviny, když nechce s omáčkou červenou, tak mu je dám suchý a sní je tak, nebo má rád svíčkovou a maso na paprice, tak to děláme často, prostě to co má rád, tak mu dělám a občas zkusím něco jinýho, taky někdy mu slíbím, že až sní lžičku, tak mu zazpívám nějakou říkanku, až sní druhou, tak druhou , když to pomůže a baští, tak to tak praktikuju, když fakt nechce, tak ho nechám být a dám třeba rohlík, aby se zaplácl , u nás problém, že po kojení nedokázal přejít na UM, ani ochucené, takže jsem začala až nedávno dávat kravský jako kakao a vypije ho malej hrneček dopoledne , ale ne každej den, jogurty mi nechce, kaše taky ne