Syn kolikrát nechce večeři. Jak to máte vy? Nutíte ho?

kacka1992
15. led 2012

Ahoj mame dvourociho synka a veceri delam na 6 ale kolikrat mi ji proste nechce snit az i brecí a rve ze nechce, jak to mate vy?? 😒 donutite ho to jist nebo ho proste nechate samozdrejme mu davam v pul 8 kdyz jde spat mliko

majatob
15. led 2012

ja do jidla nenutim, moje prostredni je stejne stara jak tvuj syn, vecerime taky kolem 6, svacina predtim je ve 3. Kdyz neji, dostane pak do postele flasku mlika, kdyz ji, tak pak uz nic 🙂

kacka1992
autor
15. led 2012

@majatob Aha no me ikdyz jí tak mu davam mliko,a co tomu prstrenimu davas treba k veceri?

olgas
15. led 2012

já jídlo nenutím, když nechce, tak nechce 😉 Neumím si představit, jak bych to do něj narvala nucením 😝

kacka1992
autor
15. led 2012

@olgas aha a co mu tak davate k veceri? me se zda kdyz sni treba chleba ze to je pak malo kdyz bych mu nedala v pul 8 mliko

sabcav
15. led 2012

Já bych do jídla nenutila, aby mu nevznikl nějaký blok a pak nepřestal jíst vůbec nebo neblinkal vše, co sní 😉 .U nás opak 😀 , kolem 15,00 má svačinu (většinou přesnídávku, nebo banán nebo jogurt), kolem 17 už brousí v kuchyni, tak nafasuje něco malého (půlku rohlíku např.), v 19 hodně hustou zeleninovou polévku a pak u pohádky u tv ještě vypije mlíko s kaší nebo sní celé jablko 🙂 . A ve 20 jde chrnět. Jsou jí teda skoro 3 roky...a ta menší by taky mohla jíst jednou denně - celý den 😅 . Prostě jí obě po 2 hodinách...je teda pravda, že jsou dost akční, furt něco dělají a vše spotřebujou...tlusté nejsou, ta starší skoro 3letá má 13,5kg/98cm a ta skoro roční má 9,5kg/80cm. Aspoň že v noci nejí, tu prospí celou 🙂 .

kacka1992
autor
15. led 2012

@sabcav Aha tak to já mam synka taky dost aktivnoho no my mame obed ten delam kolem 12 . a pak taky jí no jabka a kolikrat i nakou susenku nebo rohlik,ale nevim jak stou vecerí no kolikrat to proste sní ale dneska to vubec nechtel .. rval jak kdyby jed buch vi co ale je mi jasny ze kdybych ,mu dala susenku tak by ji mel snedenou hned

olgas
15. led 2012

@kacka1992 většinou dávám polívku a´t vývar nebo hustou, ale poslední dobou už i třeba chleba, rohlík s něčím. Často se stane, že jde sám a vytáhne si co chce. Občas mu uvařím krupici, ale fakt jen občas. A mlíko před spaním dávám taky.

kacka1992
autor
15. led 2012

@olgas Jo to Filipek si taky jidlo vytahuje sam 😀 Já prave takhle polivku nebo tak neumim tted jsem se naucila naky omacky ale poivku jeste ne:( a zas kdyz mu dam jeden rohlik tak mi to prijde malo na celou noc,ale taky mu davam v pul 8 mleko 🙂

sabcav
15. led 2012

@kacka1992 možná to prostě zkouší 😉 , už máte tu vztekací pubertu dvouleťáků? Mě když holky nejí, to, co normálně jí, tak to bývá začátek nějaké nemoci ☹ 😒-

Jinak Andrej mi nejí to samé jídlo na oběd i na večeři, takže prostě na večeři je ta polévka nebo špagety, risoto, bramborové placky (uvařím ráno během kouzelné školky, když na mě Terka moc nevisí 😅, ), bohudíky zeleninu a maso může na všechny způsoby, co mi slečna nejí, jsou sladká jídla (mám na mysli palačinky, krupicovou kaši, rýžový nákyp a tak) a taky nejí sýry a pomazánky nebo těstovinový salát, což mi teda štve, pže dělat v létě pro ni speciálně polívku mě neba 😝

olgas
15. led 2012

@kacka1992 já myslím, že pro ty prťata není rohlík málo, to mi Kuba kolikrát ani nesní, Sní třeba jen půlku nebo taky nic. Ale je fakt, že se mi v noci budí na mlíko někdy.

kacka1992
autor
15. led 2012

@sabcav To me malej taky kouka na kouzelnou skolku😀 Jo spagety ty kdyz mu dam tak mi je sní cely 😀 ty mu jedou😀 No a testoviny taky jí hodne.. No me prijde ze nas nekdy zkousi co vydrzime😀 ale dneska teda jecel .. 😒

kacka1992
autor
15. led 2012

@olgas No me ikdyz sní Filip rohlik tak mu davam v pul 8 mleko ale vypije ho hned tak asi kdyby byl precpanej tak to nejí 😒 a spí celou noc

kacka1992
autor
15. led 2012

@olgas tak on prave je dost hubenej nebo má 12kilo ajsou mu dva ale meří 93cm

majatob
15. led 2012

@kacka1992 na veceri ma bud pecivo s necim (vetsinou ji staci pulka rohliku nebo platek toustaku 😅 ) a zeleninu, nebo jogurt, vyjmecne kasi. Akorat teda chodi driv spat, mezi pul sedmou a sedmou uz je u nas vetsinou ticho 🙂

olgas
15. led 2012

@kacka1992 no tak to je teda pěkný čahoun. 😉

pehaka
15. led 2012

do jídla své dítě nenutím a to do žádného....mamka nás nutila a doteď některá fakt nemůžu..pokud nechce nemá hlad....dostane jen mlíko...je mu 2 a půl má 15 kilo a asi 95 cm většinou má namazanej chleba lučinou či sýrem, nebo má rád tousty, a chleba ve vajíčku...je dost výbíravej sem ráda že něco sní 🙂

weri1
15. led 2012

já bych taky nenutila....taky nemám ráda, když někdo mě nutí do jídla....když mu stačí mlíko, tak dávej jen mlíko

beruskanula
15. led 2012

🙂 nenutit 🙂 ..kdyz bude mit hladecek, sam si rekne 🙂 , kdyz chce jen mlicko, tak jen to...fakt nenutit 🙂

nabizet muzes, ale ne nutit 🙂

amallie
15. led 2012

nenutit, rozhodně

zkus dát večeři později, třeba místo mlíka

kacka1992
autor
16. led 2012

Dobre..No já mu asi mliko budu davat dokud ho bude pit 🙂

pajapoj
16. led 2012

taky mám 2letého a taky večeře v 6. Pokud to nechce jíst tak mu to nechám tak do 7,30 na stole, aby si to vzal kdyby dostal hlad později. Pokud nevezme má smůlu. Mlíko mu dávám jen když si o něj řekne. Spát chodí před 9.
Rozhodně bych jídlo nenutila, to by se ani nám dospělákům nelíbilo, kdyby nám někdo nutil něco jíst když to nechcem 😒 😉

rozarka65
16. led 2012

@kacka1992 Já bych nenutila...🙂

kacka1992
autor
16. led 2012

@rozarka65 Já vim,ale on mi moc jist nechce a abych mu davala naky susenky co by jed.. 😒

rozarka65
16. led 2012

Samozřejmě nevím,jak hodně nebo málo ti malý jí...ale já Aninku nikdy nenutila,i když měla období,že málo jedla...děti ví a řeknou si...teď už je Anince skoro 3,5 a když nechce jíst,tak nejí...ale třeba místo "jídla" k večeři nabídnu ovoce nebo zeleninu a to si dá vždycky...🙂 Ale sušenky apod. určitě nee, to pak nemá hlad...

rozarka65
16. led 2012

@kacka1992 promiň...příspěvek měl být pro tebe...🙂

kacka1992
autor
16. led 2012

@rozarka65 Já vim papriky ma Filipek dost rad já mu dam kazdy rano mliko,ale pak treba kdyz udelam nakou snidanu tak nechce obed si da par lzic a nakej pribinacek nebo presnidavku to si spis dobne a necha to,ale jí hodne jablka no Já nevim on je dost hubenej nebo jako netrpi nakou podvahou ma normalní vahu ale prjde mi tak a hlavne trpel chudokrevností a prave ze je hrozne zivej on vleze uplne vsude. a prave proto kdyz ma takovy energie by mohl aspon i vic jíst no já nevim.. Kolikrat proste obed hazi na zem rve ze nechce.. ale i pak stejne se vubec nehlasí k jidlu.

ladybugie
16. led 2012

já jsem anetku do jídla nikdy nenutila, ani jí ho nezakazovala. Máme za sebou období, že nechtěla baštit, i období, kdy nám málem snědla chalupu 😀 Řídím se heslem - Nenutit. Dneska už je velká holka a sama si vezme, co chce. Když nevečeří, má smůlu. Nedostane nic jiného. Naše Any si naštěstí nevymýšlí, že by nějaké jídlo vyloženě nejedla. Pokud nejí, tak jen z plezíru. A to je její problém. Vyvařovat třem dětem každému podle jeho chutí a pak ještě dělat něco jiného, to by mě za chvíli vezli 😀

rozarka65
16. led 2012

@kacka1992 tak to nevím...pokud má i nějaké zdravotní problémy,tak bych promluvila s doktorkou...myslím o tom jídle...třeba ti poradí...jestli nutit nebo nechat být...Aninka taky měla období,kdy nechtěla nic jíst...ale já to moc neřešila, protože jsem skoro do 3let kojila,takže když nic jiného,tak bylo mléko...pak jedla chvíli dobře...a teď zas nic moc...snídaně málokdy i teď...a večeře,jak kdy...ale většinou ovoce,zelenina,jogurt....A hlavně aby hodně pil...

rozarka65
16. led 2012

souhlasím @ladybugie

kacka1992
autor
16. led 2012

@rozarka65 No prave on pije jak duha ted jsme byly na cukrovce ale nastestí vpohode No já uz sice nekojím ale kazdy rano kdyz se vzbudí davam sunar a ikdyz jde spat v pul 8S doktorkou jsem se o tom bavila ale rikala ze je normlaní akorat proste bude vysí a hubenej no este se radsi na par vecí zeptam