Syn leze po židlích, stolech. Máte podobnou zkušenost?

daasik
8. pro 2008

syn 16 m mi posledni mesic zacal milovat lezeni po vyskach, neustale leze na zidli, na ni bud hopsa a lomcuje operadlem, nebo vyleze na stul, kde se prochazi nebo skace. Uz jsem z nej na nervy, mam strach, ze spadne, kdyz ho chci sundat, vzpina se, rve a a hned tam leze znovu, domluvy nepomahaji. Krom toho leze na pohovku, kde si stoupa na operadlo a schvalne skace po zadech dozadu na gauc, leze na operadlo kresla, stoupa si na sedatko houpaciho konika, na lavicku v sini, na obracenou krabici na hracky... proste co nejvys to jde. Parkrat uz spadl ze zidle, chytila jsem ho na posledni chvili, tak mam strach, ze to nekdy neuhlidam. kdyz dam zidle od stolu dal, tak si je prisune. Mate nekdo podobnou zkusenost?

suzamen
8. pro 2008

Ahoj já mám úplně tu stejnou zkušenost malá má 15 měsíců a taky jsem z toho na prášky 😖 ale co se dá dělat teď je to období kdy se naučily lézt do výšky, naučily se skákat a dělat další různý blbiny. Malá strašně miluje skákání po posteli nebo po sedačce a já jenom s hrůzou čekám kdy spadne, když ji sundám tak se taky vzteká a v momentě je zpátky. Nebo si sedne na postel a mlátí sebou o matračku, párkrát to udělala i na zemi a to byl teprve řev když zjistila že je zem tvrdá. Budem to muset nějak překonat nebo je přivázat řetězem ke stolu 😀

slunicko552
8. pro 2008

Ahoj prcek to dělal taky.5ekla jusem mu,že na židli se sedí a pokud se postavil,tak šel okamžitě dolů.Sice se vztekal,ale je to lepší než by měl spadnout.Na stůl nesmí v žádném případě.Po nějaké době to pochopil a teď když vyleze na židli tak jenom sedí 😉 .Nejlepší bylo když jsem věšela záclony na židli jsem stála a on hned ne hačíí 😀

liska21
8. pro 2008

Ahojky,hlavy vzhůru holky,to dělají v tomto věku všechny děti. Já mám už tři ,tak vím očem mluvím. Nejstarší to dělal přibližně do tří let,pak jsme mu pořídily patrovou postel a trnuly hrůzou kdy spadne,ale on jako mávnutím kouzelného proutku ze dne na den přestal a ze zhora niky nespadl. Holka to ědlala asi taky tak do tří let,z výšky nikdy nespadla,nic se jí nestalo a na rovné zemy upadla tak,že si rozbyla hlavu 😀
A Honzík mě tím dokáže vytáčet ještě teď,lítá po gauči skáče zněj do křesla,přelejzá opěradla,z horního lůžka (teď máme palandu) si dělá trampolínu (jeho bych nahoře spát nenechala ani náhodou) a kdyby mohl leze nám na skříně a skáče z nich 😀
Holky,ozbrojte se pevnýma nervama a mějte oči všude,však oni z toho vyrostou 🙂

j.a.n.u.s.
8. pro 2008

Mam jednu radu...podporte je v tom!!! Udelejte jim doma ruzne (bezpecne ) prolizacky, velke polstera a blbnete s nima...je to bezpecnejsi, nez trnout kde jak vyleze...a co hur...kdy spadne! Me to pomohlo, mala mela taky naznaky...od te doby co spolu "lezeme", neleze sama, jen s mami... 😀 ...samo ze ji necham a nestojim nonstop za zadkem, at ma pocit, ze to dokazala sama...

sarinkam
10. pro 2008

dovoluju si nesouhlasit s tim ze to delaji vsechny deti. Mozna se na tento problem zadelalo v okmziku, kdy deti zacaly lezt, tim, ze maminky v nejlepsi snaze chranit leouci mimi pred urazem ho chytali kdyz lezlo z gauce a tak se decko nenaucilo sktek=duledek. Umite si predstavit ze byste meli v mistosti kamna na tuha paliva tj my mame kamna na drevo, klukovi je 2,5 roku a nidky ho nenapadlo na kamna sahat. s dohledem umi prikladat.taky mame schody do podkrovi, nikdy nebyli zabezpecene. David se ponich naucil lezt pozadu, kdyz lezl dolu.

Jednou jsem koukala na Davida, jak zkouma na zahrade malinky rybnicek. Nakrocil, couvnul, znova a nakonec tam zahucel po hlave. Jeste chvili jsem cekala co se bude dit, vynoril se, vylezl ven a protoze byla zime desne rval. Okamzite jsem ho prevlikla a postavila zvova k rybnicku a strkala jsem ho tam zvona. Uz tam nechtel

😢 . Tohle se stalo pred rokem, kdyz zacal chodit.

Dala bych decku helmu na hlavu, pripadne nejake chranice na lokty a kolena a nechala bych je spadnout a po padu bych je na ten stul vysadila znovu a nabizela at skoci jeste jednou. Ja vim ze tahkle napsane to vypada hrozne, ale to ze dam diteti vyzkouset nasledky jeho jednani je ucinne, vim co tim myslim. trba v lete kdyz jsme se byli s maminama koupat, oni museli svoje batolata neustale chytat a zachanovat, ja jsem jen dohlizela pobliz.

suzamen
10. pro 2008

sarinkam: v něčem máš pravdu ale moje malá i když spadne ze židle nebo z postele stejně tam bude lozit dál, neponaučí se. Nejmíň stokrát si skřípla prsty do šuplíků nebo do skříně a myslíš že to přestala dělat? Naopak leze tam několikrát denně a když jí řeknu že si zase skřípne prsty tak na mě jen koukne a nereaguje a až se jí něco stane tak řve jak blázen ale stejně to bude dělat pořád a nedá si říct. Každý dítě je jiný některý pochopí že to dělat nemá a některý si myslí že když to udělá znova že to skončí jinak.

daasik
autor
10. pro 2008

suzamen - souhlasim, taky se mi zda, ze Matej je nepoucitelnej, spadne, rve jako blazen, chce pochovat a utesit a za chvili tam leze zase 😠

j.a.n.u.s.
10. pro 2008

tak v tom pripade dohlizet, ale nechat...at si nabijou čuňu, ne se prizabit, ale souhlasim se sarinkam. Hlavne, decka kopiruji....tak bacha jestli nevidely vas jak davate neco na policku...treba...