Syn má cca 5 stolic za den. Je to normální?

lem
14. srp 2009

Ráda bych věděla, jestli máte stejnou zkušenost. Můj syn 15 měsíců, má několik stolic za den. Ta první většinou je pevná, všechyn ostatní řídké až vodnate. Stolic má v průměru 5 za den. Zdá se mi to hodně. Dneska přes noc, jsem ho musela 2krát přebalovat, jelikož byl opět pokakaný. To se mi nestává už vůbec, aby kakal přes noc. Jinak je všechno v pořádku, žádná horečka nic....
Je pravda, že toho hodně sní,ale i přesto, tolik stolic??? ☹

tomasek06
15. srp 2009

No já bych šla radši k doktorce, když to pak mívá řídké.

gabca1
15. srp 2009

Lem a jak dlouho to trvá? Může to být průjem k zoubkům. Jinak pije a jí normálně? Zkus dát banán a vysadit na den mléčný výrobky, třeba se to urovná. Jinak jestli je vodnatá, raději bych zašla nebo cinkla Dr.

lem
autor
15. srp 2009

Už docela dlouho.....Tak 14 dní.....ale jelikož je jinak normální. Pije a strašně jí, skoro každé dvě hodiny. Zoubky rostou, stoličky má venku už týden. Myslíš, že je to ze zubů?

gabca1
15. srp 2009

Je to možný, že jsou to zuby. Zkus dát i lehčí dietu. Banán, piškoty, rýže, dát míň mléčných výrobků. A třeba dáváte něco k jídlu co mu nesedí. A dáváte ještě UM? Nebo nedávali jste něco nového? Třeba nějaký čaj nebo ovoce? My jsme takhle kadili, když malá snědla hodně pomeranče. Dostala ho u babičky...

lem
autor
15. srp 2009

Sní třeba celou nektarinku či broskev, někdy i meloun. UM mu dávám ráno a večer. Jsem mluvila s DR, tak mi řekla to stejné co ty. Banan, jablko, bezlaktozové mleko a smectu a uvidíme. A to jedeme zítra do Rakouska!!! Nevim, jak se mám uklidnit, jsem z toho nervozní.....

dvojka
15. srp 2009

Ahoj,co popisuješ mi připomína naší malou když měla něco po roce.Taky,ráno stolice tuhá,přes den ještě dvě-tři řídké.
Úplně jsem myslela,že má nesnášenlivost na lepek 😒 ,šli jsme k mudře,ta udělala výtěr a zjistili jí že měla jen přemnoženou bakterii,která se normálně nacházi v traktu.
A dávali jsme teda jen smectu,odeznělo to pak rychleji.
Neříkám,že to může být i váš případ.Jen píšu,co se stalo nám 🙂 😉

zuzik.3
15. srp 2009

Len, řeším něco podobného. Dcera měla před týdnem 1 den vodnatý průjem, tak jsem dávala hylac + dieta, následující dny kadí ráno tuhou a pak ještě 2x kašovitě 😅 Zuby už má vylezené, dr. poradila že dieta stále. Jenže malá už nechce rohlíky, banány a piškoty už ani vidět tak jsem musela nasadit zase mléko 😒

lem
autor
15. srp 2009

To je oprus co? Nevědět co je a stále něco zkoušet. Koupim tu smectu taky a uvidíme. 😒

gabca1
15. srp 2009

Lem - zkus dát ještě ORS 200 od Hipp, mají v lékárnách. Dodává vše potřebné co tělo ztrácí při průjmech. Je to taková šťávička. Smecta je taky dobrá. Jinak bezlaktózový mlíko to je normálně hypoalergení AR ne? Zkus ho nedělat z vody, ale z rýžovýho odvaru. Normálně vyvař rýži, přecedit a tu vodu z toho použij na to mlíko. Banán staví, jablko bych dala, ale nastrouhaný. Rakousko zvládnete. Nemáte teploty tak to nebude tak hrozný. To bude v pohodě.

bereninka
17. srp 2009

My tohle máme teď při růatu zoubků. Určitě uprav stravu a dávej do jídla smectu, cca 1-2 pytlíky/den.
ors dáváme taky.

milik75
17. srp 2009

Ahoj, taky bych to nejak resila. Muj syn ma 1-2 stolice max. denne a taky ji docela dobre. Tim, ze je stoice i vodnata, tak bych to taky tipla spis na prujem k zoubkum. Smecta by mohla pomoct a kdyz ne, tak dieta a urcite zajit opet za dr.

zuzik03
17. srp 2009

ahoj, u nás to bývá podobné a zatím to bylo vždycky ze zubů, většinou se to pak samo upraví 😉 největší hrůzu jsme zažili cestou do chorvatska, to se v tom doslova koupala a v autosedačce pak musela sedět na igelitu 😝 ale odeznělo to samo, dokonce i bez smecty.

sharon2
17. srp 2009

lem, my to měli minulý týden ......malá kadila i 6 krát za den a přesně jak píšeš. Vzhledem k tomu, že máme trošku problém s váhou, tak jsem šla po 3 dnech k dr a ta malé dala na dva dny smectu a na týden hylac. Do tří dnů bylo vše OK 😉 Jedná se jen o desinfekci střev a úpravu mikroflóry, obojí je bez předpisu.
ale kdyžtak si zajdi k dr. Malé pro jistotu udělali i výtěr.

eliotka
18. srp 2009

sharon, a ten hylak jste brali ještě ke smectě, a kolik? My máme už 10 dní průjem ze zubů.

sharon2
18. srp 2009

jojo, začali jsme současně 😉 Hylac 3krát denně 1ml (malá mi to v čaji odmítla,takže jsem dávala jen tak na lžičku a šupla jí to na konci jídla do pusy a dala rychle zajíst, je to hnusně kyselé) a dvě dopoledne jsem dala pytlík smecty do čaje, to vyzungla hned, je to sladké 😉

Pokud má jen průjem, tak možná bude stačit ta smecta, a můžeš dát 2 pytlíky během dne. J. neměla jen průjem, jí se to střídalo a dost to zapáchalo, tak proto asi ten hylac.

berynka
18. srp 2009

Naše malá to měla podobné... ranní kakaní bylo normální a pak 3x-4x za den jakoby kaše (určitě teda ne úplně vodové) 😅 . Teď si ale nevybavuju, jestli to bylo než vyrostly poslední stoličky, nebo to bylo tím, že jsem jí hodně futrovala ovocem. Každopádně to po víc dnech přešlo.

bereninka
19. srp 2009

Holky, malý mel taky průjem, koupila jsem smectu a ona se dělá jen s pomerančovou příchutí. To mohu dát kojenci?

gabca1
22. srp 2009

berenika - bych se tý příchuti nebála 🙂