Syn má hodně červené tváře od zimy. Máte zkušenost?

verdik
12. únor 2009

dobrý večer maminky,
možná si říkáte, co je to za téma, ale potřebovala bych radu či máte některá podobné zlkušenosti.vím, že děti mají mít, jak se říká vymalované tvářičky od zimy do červena, ale malý je chvilinku venku a má ty tvářičky strašně červené, takové hodně prokrvené a ohraničené, používala jsem krém od bubchenu, teď jsem přešla na krém od nivea-krém do mrazu, který je dle složení bez vody,myslela jsem , že to bude lepší, ale je to stejný.zítra chci volat kožařce, jestli až tak moc červené tváře po pár minutkách jsou v pořádku nebo máte nějak hodně citlivou pleť. pokud máte nějaké zkušenosti, písněte, budu ráda, hezký zbytek večera 🙂

bramburka
12. únor 2009

my taky uplne rudý, do rána je to pryč 😉

hanule05
12. únor 2009

ahoj,

Aňulka má taky citlivou pleť a ještě k tomu je atopička, používala jsem taky bubchen, ale po něm měla ekzém ještě víc rozjetej a pak jsme zkoušeli ještě další krémy (už si ani nepamatuju názvy), ale po nich měla taky dost červené tváře a ekzém na obličeji.

Teď používáme Avene Cold creme a jsem moooc spokojená, sice má tváře červený, ale žádný ekzém a ty červené tvářičky během krátké doby zmizí. Tak to můžete zkusit, uvidíte. Pravda je, že každej prcek snese něco jiného.

megee
13. únor 2009

ahoj verdiku máme stejný problém jen s tím rozdílem, že malýmu tvářičky zůstávají červené a navíc má suchou kůži...nejvíc se mi na to osvědčila obyčejná modrá indulona 😀

emko84
13. únor 2009

Ahoj, taky jsme to tak mívaly, ale koupila jsem krém od nivey a už je to v pohodě.

garfieldmail1
13. únor 2009

Nám se taky výborně osvědčil krém od Nivey, který je určený na mazání právě v zimě. Používá se jen na obličej nebo ruce, takže dlooouho vydrží 😉 A hlavně, neobsahuje vodu, což je právě důležité, aby tvářičky tak rychle neomrzaly 😉

sonik05
13. únor 2009

Ahoj, naše Dádulka má rudé tváře téměř permanentně. Má je také dost suché a dokonce ji občas na lícních kostích vyskočí i pupínky, tak přemýšlím, jestli je to atopický ekzém. Dětská Dr. mi doporučila krém Lipobase a Holtovu mast. Snažím se jí pravidelně promazávat a je to lepší.

mady
14. únor 2009

Tak já používám taky Niveu a malej výjde ven a hned je červenej aje fakt že já to mám taky takhle červené líca. On má k tomu ještě světlou pleť tak to jde asi více vidět 😉

redpavla
24. zář 2013

Pozor, mohlo by se také jednat o onemocnění kapilár - rosacea neboli růžovka - nějaké informace lze vyčíst na www.rosacea-info.cz