Syn má hodně tuhou stolici. Co s tím?

mousunek
1. dub 2009

Ahojte holky,

muj skoro pulrocni klucina ma hodne tvrdou stolici a kakani mu dela hodne velke problemy.
Dostava veskere projimave ovoce od hrusky, svestky po mrkev, mlicko mame s probiotiky a pije i cajik pro kojence a nepomaha to vzdycky prvni bobek je hodne tvrdy.
Nevite nekdo co s tim? uz si nevim rady ☹

moc dekuju za rady

evikuu
1. dub 2009

Ahoj,nám pomohl jogurt holandia nebo aktivie s příkrmama jsme stím začaly mít také problém.
Kdyby ti ho nejedl tak já namočím 3sušenky sunarka,rozmixuju s banánem a dám půlku holandie může se ujíst 🙂 a je vám skoro půl roku tak jogurt můžete.

mousunek
autor
1. dub 2009

evikuu - ale banan preci stavi, ten asi jen pro chut co? jde asi spis o ty breberky v jogurtech zkusim snad to pomuze, dost me to boli kdyz vidim jak to chuderkovi nejde 🙂

mousunek
autor
1. dub 2009

je se mi tu hodil spatny emotikon ☹

scharfinka
1. dub 2009

nám to též tak občas dělávalo, tak jsem dávala ovocné šťávy, ale úplně nej nám na to zabírá šťáva ze švestek, všeobecně hodně pít, jo a ještě čajík z heřmánku.....jo a mrkev staví, dává se přece i při průjmech, tak s ní bych to nepřeháněla....no a od té doby, co jí jogurty, což je asi týden dva, tak s kakáním problémy nemá........takže jak píše i evikuu, asi bych šla do jogurtů....asi po poradě s mudrou...

mousunek
autor
1. dub 2009

scharfinka - mrkvicka stavi, ale kdyz je varena kdyz neni tak se dava jako projimava,
stavu ze svestek vim ze ju maji, ale kdyz dojdu do alberta, dm a kauflanfu coz je kolem kam se dostanu s kocarem pesky tak ji maj vyprodanou asi chodim spatne nebo mi to nekdo nepreje koupila jsem alespon svestkovou presnidavku a hruskovou stavicku
hermankovi cajik davame ale bacha ten taky neni moc dobry ten sice chvili pomaha ale pri delsim uzivani skodi a neutralizuje bakterie ktere ve strevech byt maji, znam chlapika kterymu to udelalo se strevy dost neporadek

doktorka nam vsechno odklada a zakazuje protoze je prcek moc velikej a je to znat i na vaze tak na ni prdim a zkusim mu jogurtik sama

shaula
1. dub 2009

mousunek: já bych do jogurtu bez porady s mudrou nešla, přece jenom se doporučuje dávat až od osmého měsíce... A co doktorka radí na to tuhé kakání?

jakoubka
1. dub 2009

Ahoj,

Nebo laktobacily na upravení mikroflory 😉 Třeba dětský Lepicol je od půl roku 🙂

mousunek
autor
1. dub 2009

shaula - vyskytlo se to pred tydvem tak jsem davala vic pit atd a dnes se to hodne zhorsilo tak ji budu zitra volat

mousunek
autor
1. dub 2009

jakoubka nu je mu pul roku ted 12.4 tak se zeptam rovnou rano ty doktorky 😉

evikuu
1. dub 2009

jo jo ten banánek je pro chuť,třeba ti bude jogurt baštit samotný ale naše mlsanda ani náhodou-normálně má vykulené oči ale jak jsem jí dala jogurt samotný tak to byl mazec 😀
jinak pro kojené ho doporučují od 8m pro nekojené od 6m.Jinak ho dávám taky asi 14dní a ťuk ťuk kakání super,dnes dokonce 3x 😎

vojtisek2007
1. dub 2009

tak my jsme na tuhý bobek vyzkoušeli snad všechno -- a nepomohlo nic...pořád máme tuhou stolici a do plenky se Eli nevykaká ani omylem, vždycky když začne tlačit, tak jí dám na nočník - vykaká se a ani u toho nebulí...jinak to byl řev a slzy a pak jeden malej tvrdej bobek - na nočníku jí to jde líp 🙂

mousunek
autor
1. dub 2009

vojtisek2007 - tak to zkusim az bude sedet a nebo ho vlastne muzu na nocniku drzet, ale to by byl zas roztekanej, ja mu vzdycky skrcim nozicky a jde to lip ale dnes kdyz jsem to zkusila poprve co zatlacil zacal se mi smat tak jsem ho nechala v klidu a kdyz jsem videla ze tlaceni je k nicemu skrcila jsem mu je znovu a to slo hodne ztuha.

evikuu - pevne doufam ze to pomuze, davala jsem mu dnes stridave s cajem hruskovou stavu, tak uvidime zitra, ja ho snad budu budit na piti caje i v noci aby se mu to zlepsilo, doted pil hodne pres den tak bude i v noci

evikuu
2. dub 2009

Jo jo je to problém-trápily jsme se stím dlouho ale momentálně dobrý.Dávám půl holandie + věci co jsem psala,druhý den to samé /dodělám jogurt/ a pak přesnídavku a takto na střídačku.
Čaj jí dávám teďka i v noci-to jsme nedělaly ale vypije i 300ml za noc-dnes mě teda pročůrala i plínu jak filtruje 😒 ale hlavně že pije.Jen asi o půlnoci jí zkusím dát místo čaje mlíčko-dnes to zkusím,měla teďka dva dny teplotku od zubu tak jsem jí nechala napokoji.

mousunek
autor
2. dub 2009

evikuu - tak jsem mu v noci davala pit ale 300ml za noc mi fakt neda 😲

fim
2. dub 2009

Nazdárek. Zdravíme krajana a vrstevníka - Toník je o 3 dny mladší. 😀 A kolik Viki váží? Toník bezmála 8,5 kg a jogurt jsem mu dávala už to bude min. 14 dní zpátky - ze stejnýho důvodu. Ptala jsem se naší dětské sestry a prý můžu. 😉
Jinak breberky v bříšku upravuje taky Hylac - v lékárně. Je dobré ho mít doma hlavně pro případ průjmu. Jen se nesmí s mléčnou stravou - jako zapít to mlíkem a tak. Takže když měl Tonda příkrm, dostal po něm Hylac, když měl sváču, tak jogurt. 😉 Zas nějak jsem to nepřeháněla, ale 2x do týdne ho měl a měl klid. Jinak mi u kakání i plakal, jak ho to bolelo. 😢

fim
2. dub 2009

Evikuu, a co dáváš malé k pití, že ti tak pěkně bumbá? Já už zkoušela kdeco - šťávičky, čajíky a nic. Prdí mi na to jak na placatej kámen. ☹ Zatím spoléhám na mlíčko, že tam je taky nějaká voda, ale vím, že to nestačí. 😔

shaula
2. dub 2009

Fim: jak to myslíš, že nestačí? Nevím, jestli ti správně rozumím - mléko naprosto pokrývá veškerou potřebu tekutin dítěte v Toníčkově věku. Akorát některým dětem, které mají problém s kakáním, větší přísun tekutin pomáhá - tak jsi to myslela?

fim
2. dub 2009

Shaula, Toníček není kojený vůbec, tudíž má od 4M už příkrmy a díky průjmové dietě jsme najeli dřív i na kašičky a ovoce - když tenkrát nesměl mlíčko. Takže teď už dlabe dopoledne přesnídávku, v poledne příkrm a večer kaši a mlíčko má jen 3x denně. 😉 Tudíž na pití tekutin docela málo, ale aspoň něco. Jinak mi na to prdí. 😒

shaula
2. dub 2009

Aha, tak to jo. My s pitím máme taky problém, kluci si s hrníčkem akorát hrají, ale všechno, co dostanou do pusy, pouští koutkama zase ven. Dehydrovaní nejsou, takže doktorka říkala, že zřejmě jim stačí ta troška kojení mezi tím. Akorát doufám, že se to do léta naučí🙂

mousunek
autor
2. dub 2009

fim - ahojky juuu konecne nekdo z Usti a podzimnatko k tomu, to jsem rada, prcek ma 9kilo 🙂 plakani u kakani zname, bylo mi ho chuderky az i lito, ze ma takove problemy

evikuu - moc dekuju za Tve rady dala jsem prckovi rano aktivii a ted se krasne sam vykakal nel to akorat ani tuhe ani tekute, ani nevis jam moc se mi ulevilo 🙂 K te otazce na piti se pridam, co male davas a kolik za den me teda prcek vypije za den celou stavicku a neco kolem 100ml caje a v noci jsem do nej nasoukala taky jen 100ml

evikuu
2. dub 2009

Tak nejdříve moooc jásám a gratuluji k bobku 😀 supéééér
Jinak pijeme od hami : pro celkovou pohodu a od hippu: má ráda 3 druhy: feniklový čaj, nápoj na dobrou noc a čaj s bylinkami. Nejraději má ráda NÁPOJ NA DOBROU NOC.Hodně to naředím-nemá to sladké ale krásně to voní bylinkama.
Šťávičky mě nepila vůbec,to by raději nepila.
Sice některé maminky granulované šťávičky nedoporučují ale nenechám jí žíznit jen pro to že je to nemoderní pití.
Jinak si už dva dny drží sama lahvičku a je to prča 😀

shaula
2. dub 2009

evikuu: nejde o to, že by to bylo nemoderní pití (vždyť co by mohlo být modernější než "zamíchej a pij" - skoro jako amarouny🙂)), ale o to, že na 100 g připadá přes 95 g sacharidů.

evikuu
2. dub 2009

Ne každý čaj má sacharidy 😀 ono neznamená že co je sladké je špatné. sladí stejně glukoza i fruktoza ale funkci má jinou.Kačka mě na těchto čajích vyrostla-není obézní-nemá kaz-výborné zdraví. Neodsuzuj granulované čaje, kdyby ti procek nepil nic jiného-ráda po nich šáhneš,tomu věř.
Nehledě na to že ten čaj sladký nemá jako med ale že jí tamvoní bylinky, dělá jí dobře a je spokojená to je pro mě to nejdůležitější!!
neobsahují sacharozu: http://www.hami.nutricia.cz/cs/nase-vyrobky/vse...
bez přídavku cukru: http://www.hipp.cz/produkty/caje-a-stavy/caje/f...
http://www.hipp.cz/produkty/caje-a-stavy/caje/f...
http://www.hipp.cz/produkty/caje-a-stavy/caje/n...
ani u jednoho znich není přidán cukr záměrně!!
Dále 100g čaje vypije za dost dlouho na 100Ml=3.6g sacharidů to jest 300ml za den 10.8g sacharidů no zase taková garda na den to není, nehledě na to že jí ani plnou dávku do 100ml čaje nedávám.
Omlouvám se že jsem takto odbočila z tématu-jen si i já kapku chráním své 😀

mousunek
autor
2. dub 2009

čaj pro celkovou pohodu, Fenyklový nápoj, Nápoj s bylinkami a jeste heřmánkový tyhle čajíky pijem stejne jako u evika a jsem rada, ze je pije. Zkousela jsem caje pro kojence balene sacky a po tech se vzdy poblinkal at byl silny slaby teply chladnejsi nikdy mu nesedl dobre, tedy ono u nas nejde ani o moderni vec ani o pohodlnost jako o to ze nemame na vyber.

evikuu - tak to blahopreji k drzeni flasky ja jsem zkousela hrnicek se savickou jako je na flasce a zachoval se jak profesional chytil ho za usi a savicku strcil do pusinky a zacal pit 🙂 je to sikovnej koblizek

evikuu
3. dub 2009

mousunek souhlas 😀 a také gratulace

mousunek
autor
3. dub 2009

hlasim dalsi samostatne kakani jogurtik pomohl az jsem necekala ze to zabere takhle suprove uf jsem rada.

fim
3. dub 2009

No to je prima, že to takhle pomohlo. 😵
Jinak já už koupila fenyklový čaj od Čaje, broskvový od Hami a jablko meduňka od Hippu - a ani jeden ždáná sláva. Štve mě to, páč ty ovocný by klidně moh. A hlavně jeden stojí stovku a máme je skoro plný. 😒 Jinak hrneček si drží, když chce taky a nemůžu si tu samostatnost vynachválit. 😀 Slazenej z těch čajů je jen ten od Hippu, což mě sice zamrzelo, ale kdyby ho pil, tak by mi to bylo putna.
Mousunek: kde v Ústí bydlíš, že nemáš moc na výběr? A nechceš se přidat k nám do ústecké diskuze a někdy se i sejít třeba s prckem na prochajdu? 😉

mousunek
autor
3. dub 2009

fim - tak to my nastesti cajiky pijem. S tim vyberem to bylo myslene ze snasi jen ty granulkovane....
Jsem z Nestemic, tak pisnem na IP a treba prohodime ICQ nebo Skype muzem se pak nejak domluvit a pokecat vic treba 😉

shaula
3. dub 2009

Evikuu - jen pro upřesnění mého předchozího příspěvku, možná to vyznělo moc negativně, což nebyl úmysl: granulované čaje neodsuzuju, možná u nich taky skončím, protože zatím mi prckové nic pít nechtějí (zkoušela jsem čaj, šťávičku, vodu a nic z toho nepili). Jen si myslím, že by se to s nimi nemělo přehánět. Možná do nich nejsou cukry přidávány záměrně, ale sacharidy obsahují, a to ve významném množství (konkrétně zrovna čaj Pro dobrou pohodu má 96,8 g na 100 g granulátu), i když máš pravdu s tím přepočtem, že do hotového nápoje se jich dostává podstatně menší množství. Takže pokud pijí jen to, asi není na výběr a taky bych jim to dávala.

evikuu
3. dub 2009

Já vím že jsi to menyslela špatně!!! Takže vše OK 😎