Syn má nadpočet prstů. Máte zkušenost s operací?

lu24
13. led 2009

Mám chlapeečka s nadpočtem prstů na jedné ručičce a jdeme v březnu na operaci ☹ Máte někdo zkušenosti s podobnou operací, nebo s nemocnicí ve Vysokém nad Jizerou, nebo v Liberci?

mady
30. led 2009

ahojky lu tak to ti nezávidím ☹ náš malej má od narození křivý prst jakoby stočenej pod sebe. No jako by měl zkrácenou šlachu. No měli jsem cvičit a v létě se domluvit na operaci. A já se tak bojím že jsem to zasklila. No tak jdeme teď v únoru a hrozně se bojím. Jdeš s tím na plastiku? Vysvětlili ti vše co prcíkovi budou dělat? Já mám takový strach že bych to nejraději nechala tak. Ale asi ho to může bolet. Nebo potom jak poroste. A to má jeden prstík navíc? A řekli ti to už v těhu? Jo a my jdeme asi do Ostravy na plastiku.

sluni1
30. led 2009

Milá Lu, měla jsem kamarádku, které se narodil chlapeček s 6-ti prsty. Operace není nijak nebezpečná. Žádná operace není samozřejmě příjemná, ale věř že vše bude dobré.

tytyta
30. led 2009

ahoj lu
tak já osobní zkušenost nemam,ale pracuji jako fyzioterapeutka se zaměřením na rehabilitaci ruky. A ve Vysokym nad Jizerou jsem byla na stáži a musim říct,že tam jsou fakt odborníci a vůbec bych se ničeho nebála. Jsou tam přímo specializovaný na operace rukou a horní končetiny. Mrkni na stránky na netu.
Přeju ať to všechno dobře dopadne 🙂

alishia
30. led 2009

a nebylo by lepsi to nechat na pozdeji? Ja bych se asi hodne bala a hodne to rozmyslela. v cem je to lepsi kdyz mu to udelaji ted?

alishia
30. led 2009

Jinak muj bracha kdyz mu bylo 6 mesicu byl na operaci kyly....mama rikala ze to bylo strasny ze se hrozne bala. Kdyby neco takoveho cekala meho syna, tak bych se nejspis sesypala, porad se o nej tak moc bojim.

kubaka
30. led 2009

alis- nejsem odborník, jen logicky usuzuji - musí se to udělat takto brzo, aby si ruka zvykala na správný pohyb a vyvíjela se standartně, přirozeně jako zdravá ruka. Aby si díte nezvyklo ten prst třeba používat. Přebývající prstík by mohl utláčet i ty zbývající - myslím, že tyto defekty je tendence napravit jak nejrychleji to jde, aby se tělíčko vyvíjelo už normálně 🙂 tytyta to bude asi vědět přesněji... 😵

alishia
30. led 2009

kubaka : dekuji. to me nenapadlo🙂 Ale stejne bych se hrozne bala.

Lu24 budeme Vám dežet palce at ste brzo fit... a hlavne at je vsechno v poradku a bez komplikaci.

pattie
30. led 2009

Ahoj Lu24, nas to čeká asi taky, protože naše holčička má zase na nožičce srostlej pátek a šestej prst... V půli roce nás prý Dr. pošle na plastiku, aby se to na to mrkli, tak se psychicky připravuju, že jí to budou taky operovat. Ale noha bude asi lepší než ručička... Holt to musíme zvládnout! Říkám si, že je lepší teď, dokud z toho ti naši drobci nemají rozum, než později, kdy by se jim třeba smáli děti...