Syn mě po určité době beze mě ignoruje

maxannie
3. bře 2017

Byla jsem před pár týdny poprvé od narození syna (14 m) na celý víkend pryč, hlídal táta. Když jsem přijela, strašně jsem se na oba těšila a o to víc jsem byla zklamaná z reakce syna - vůbec ke mně nechtěl jít, dokonce až natahoval, že chce k tátovi. Přešlo ho to asi po hodině a pak už byl ok. Minulý víkend jej poprvé hlídala babička, tak jsem si s přítelem vyšli ven a druhý den ráno opět to samé - když jsem za ním přišla, tak trochu divně na mě koukal a zase šel rovnou za babičkou. Stalo se vám to taky? Je to normální reakce dítěte v tomto věku? Musím říct, že jsem z toho byla smutná. Slyšela jsem, že děti do věku 2 let nejsou připraveny na jakékolikv odloučení od matky, ale čas od času přece potřebujeme čas i samy pro sebe 🙂

verusky
3. bře 2017

@maxannie ja to zazila ve veku 17 mesicu, kdy ji mel par dni tata a ja s novorozencem odjela k rodicum. pri navratu me nijak nevitala. uspavat ji sel tata, tak chvili premyslela, ze by chtela me, byla proste takova polovicata. druhy den uz byla maminka na prvnim miste 🙂 asi je to prirozene...

maretavan
3. bře 2017

Synovi budou dva tento měsíc a já před měsícem porodila, když jsem byla v porodnici tak jsem na to taky pořád myslela,jestli bude v pořádku a jak zareaguje. Nakonec to nebylo tak hrozný, když jsem pro něj jela k babičce tak se jí nejdřív držel a zmateně koukal,ale pak mě obejmul a dobrý. Jinak si myslím, že děti nezvládají ten nával emocí, když jsem hlídala synovce tak celou dobu mluvil jen o mámě a když pak přijela, tak ji okatě ignoroval. Buď v klidu,vim že to zamrzí,ale čím bude starší tím to bude lepší 😉

maxannie
autor
3. bře 2017

@verusky Moje máma mi říkala, že když mi byl rok a půl, odjeli s tátou někam na 14 dní a mně hlídala prababička. Za mámou jsem pak prý nechtěla celé tři dny. Asi se to teda děje často, ale zajímalo by mě, co se těm dětem honí v hlavě - už jsem měla i výčitky, že mi tím oplácí, že jsem ho "opustila", ale vím, že to je blbost 🙂 Člověku to přijde líto, po celém tom čase, co se jim věnuje pak taková rána 🙂

stratilikova
3. bře 2017

@maxannie áno, je to normálne...po akútnej sekcii v dcerinych 15,5m sa rozplakala , keď ma uvidela a utekala za tatom...potom som ešte 3t bola s mladším v nemocnici, zvládla to bezo mňa dobre...vzťah teraz máme normálny,

maxannie
autor
3. bře 2017

@maretavan Právě se mnou na tom víkendu byla i sestra, ta má děti 3,5 roku a 2 roky a oba ji nadšeně vítali na nádraží, tak o to víc mi to bylo líto, že ten můj prďola reagoval tak chladně. Jak píšeš, bude to lepší, jen jsem se chtěla uklidnit, že to dělají i jiné děti.

verusky
3. bře 2017

@maxannie v roce a pul byl i muj bracha v nemocnici (tyden) a taky se pak drzel sestricky a za mamkou nechtel... propriste se na to proste priprav... ja vim, ze to nepotesi... ja se vzdy tesim na navrat starsich dcer (9 a 10let) od taty a dalsi den je uplne kriticky... uz s tim pocitam a necekam zazraky... uzij si volna bez synka a pak k nemu sama pribehni, sama ho obejmi, sama si ho pritul, ja myslim, ze ho predbehnes a bude dobre 🙂

maretavan
3. bře 2017

Určitě 😉 taky asi záleží na povaze dítěte,ale rozhodně nemyslí na pomstu nebo tak, je to jenom zmatek, celý dny pořád spolu a najednou tam nejsi...

maxannie
autor
3. bře 2017

@verusky I v tolika letech, jo? Člověk si po roce mateřství připadá skoro jako matador a ona to budou překvapení asi už napořád :D Každopádně děkuji holky za uklidnění 🙂

kecalka2
3. bře 2017

Můj syn 19m. mě ještě nikdy nepřišel přivítat,hlídání máme 1x do měsíce na noc.Taky mi to je líto když si ani nevšimne že tam jsem a jde raději za babi.Snad se to zlepší.Jsem ale zas ráda že nedělá scény že odcházím nebo i v průběhu kdy tam nejsem.Když jsme doma sami,je to mazánek maminky 🙂

gnozka
3. bře 2017

Ja byla poprve na víkend ted kdyz bylo dceři 15 mes . A mam pocit zr i kdyby me vystřelili na mesic tak ji je to jedno 😀 Kdyz jsem přijela tak se n me sice smála šle nejake to ze by se ke me vrhla to ted ne 🙂 proste normalka ne ? Ale kamarádky dcera kdyz byla poprve u babičky (15.mes) tak pak k mame nechtěla doslova ji dala sezrat ze ji tam kamarádka nechala . Ale trvalo to jen par hodin 🙂 a nemějte výčitky . Potřebujeme občas byt s manželem nebo s nějakou tou kamaradkou 🙂

karlajasmine
5. bře 2017

Je to normalni... muj syn miluje me i tatu a kdyz tatu dlouho nevidi (napr kdyz musi na sluzebni cestu) tak k nemu taky pak par dni moc nechtel, pritom celou dobu rikal 'tata tata tata' kdyz byl pryc.. je to pro ne proste naval emoci.