Syn mluví rychlé a zadrhává. Mám se obrátit na Dr.?

mamkule
20. kvě 2008

Mile maminky , obracim se na vas ,zda nemate nektera z vas s nasim problemem zkusenosti.
Memu synkovi budou v rjnu 3roky, je dost temperamentni, nevydrzi byt v klidu ,tudi z jeho mysleni je taky rychle ,ma dost velkou slovni zasobu, jenze jak chce rycjle neco rict, co ma v hlavicce, tak mu ti pusinka nepobira a tudiz se zkaoktava, napr: ja ja ja ja chci............Zklidnuji ho, aby mluvil pomalu, zacal tohle delat tyden, mam strach ,aby mu to nezustalo.Niceho se nelekl, to ze clovek na nej zvysi hlas, si myslim ,ze neni dusledek toho to.Poradite mi ? MAm cekat nebo se obratit na pediatra, aby nas poslal na neurologii, ale nechci ho tahat po Dr, vysetreni a tak.Diky jsete jendou za rady Alena

petule.h
20. kvě 2008

ahoj, moje kamarádka má už téměř 5 leté dítě a dělá to samé od malička co začal mluvit, úplně jsem si na něj vzpomněla.vždy chce něco říct,ale chrlí 20 věcí najednou a pak to nezvládá s dechem...přesně jak popisuješ.
No a rada zní-pomohla mu logopedie, tam s ním mluví, vlastně ho to učí , učí ho i jak při tom dýchat a musím říct, že se to opravdu lepší, ale nevím, od kolika tam můžete, mojí švagrové vzali malou už ve 3 letech, ta zase nemluvila vůbec 🙂

mikca
20. kvě 2008

ahoj mamkule přesně v totmto věku co uvádíš se tuto stávalo naší malé......taky se začla zakoktávat než něco řekla tak třeba zopakovala jedno slovo třba 4krát nebo nebo jedno slovo kouśkovala...zašla jsem s ní na logopdii (doporučení ti dá dětská).....nalogopedii se paní docela bála jelikož když dítě začne v pravem smyslu koktat tak se s tím moc dělat nedá kort když se přijde moc dlouho, ale naštěstí tohle nebyl náš případ..dala nám nějaké cvičení doporučila nám při povídání zklidnovat...a za měsís to bylo vše pryč..určitě si zajdi na tu logopedii aby jste něco neprošvihli, ale myslím si že to bude prostě jen přechodné..tak držím palce 🙂

mamkule
autor
20. kvě 2008

Maminky, moc dekuji, ja myslela, ze se obejdeme bez Dr, ale zajdu tedy k pediatrovi a pak nas holt preposle na logopedii, sice z vejsky mam doma materilaly, ale na koktani nic.Jeste ,ze existujou rady maminek na Modrem koniku 🙂

kastl
2. pro 2008

ja zadrhavam uz od 4 let. Dnes je mi 14 a da se to rict tak ze je to horsi nez driv. Jsou obdoby kdy to skoro neni a jsou zas takovy kdy je to primo "na zabiti". Doporucuju to resit hned co zacne zadrhavat. Me vzdycky rikali ze se to po puberte zlepsi a nezlepsilo. Vase dite je urcite chytre a bude s tim bojovat a ne jako ja 🙂 Nejlepsi je jit na lokopedii a kdyz nepomuze tak k psichologovi. Od te pate tridy se stava tercem posmechu a urazkam za to co ma. Mam vlastni skusenost takze radim aby ste to pokud mozno rychle resili. Je asi 10% co maji zadrhavani na vzdy. Do te asi patrim ja. Kdyby to neslo tak mam na to takovy sikovny trik. Jmenuju se Kastl a slova od KA mi nejdou vubec rict. Rikal sem K K K K K K KASTL(trapas) . Dnes rikam Astl a rozumi mi perfektne i kdyz pred tim nereknu to K. Skuste si rict rychle Kastl a Astl. Nebo kdyz je neco co nejde treba slovo OBED. BED asi rereknete tak si pomozne nejakou nevyraznou predponou treba Hobed nebo Vobed. Musite to ale rikat dosti rychle aby ste nebyli za "debili". :D Lepsi je aby ve skole necet nahlas. Na lokopedii vam daji vzdy papirek do skoly pro tridni ucitelku. 😉

mikca
2. pro 2008

kastl a jakto ze to maminka neresila na logopedii..jsi docela mlady nereknu kdby jsi byl starsi..kdy ta medicina byla nekde jinde..ale v tvem veku uz bylo asi pomeren dost informaci???Muselo to byt rpo tebe asi hodne tezke..deti dokazou byt v tom starsim veku dost krute ve smyslu posmesků....ale vidim ze jsi nasel "vychytavky" aby se to dalo nejak zvladnout...a co ted nedochazis nekam na nejake cviceni na mluveni?? teda jestli v tvem veku to ma jeste smysl??

liska21
2. pro 2008

Ahojky,tak tohle znám od synovce,zadrhával v řeči před rokem. Začal z ničeho nic a lékařka švagrové poradila,že když začne má vklidu říct jen slůvko POMALU a nesmí ho nikdo na to upozorňovat a ptát se ho proč tak mluví. po dvouch měsících začal opět mluvit plynule bez zadrhávání. 🙂 Držím palečky ať vám to netrvá moc dlouho.

evi3
2. pro 2008

mne to začalo, tiež okolo 4 roku a v podstate ma to už neopustilo ... bola som u logopeda aj psychologa, na logopedii všetko ok, na psyche - nadpriemerná inteligencia, myslenie rýchlejšie ako jazyk. Je to ako na hojdačke, spúšťačom je silný stres, takže sú obdobia, keď to človek čo ma nepozná nezaznamená a potom je občas deň, keď sa všetko s..e a je to. Hodne sa mi to zlepšilo na strednej, kde som na to začala kašľať a povedala si, že by bolo horšie keby som bola bola úplne blbá 😉
Takže by som radila, pokiaľ sú nejaké stresory doma, odstrániť. Može to byť "prkotina", špičkovanie s manželom lebo dieťa ešte nerozozná, že to "nie je naozaj", pocit osamelosti

kubinkov
4. pro 2008

Naše Ali začala zadrhávat ve dvou letech. Potřebovala něco říct a nešlo to, ale pomohla nám logopedie a je už dávno bez potíží. Cvičili jsme mluvidla a přešlo to. 🙂