Syn na procházce utíká, nic nepomáhá. Kde dělám chybu?

terka_85
10. dub 2013

Ahoj holky, prosím poraďte. Synovi byli v lednu 2 roky. A když jdeme na procházku je to horor. Když jsme někde ve městě, kde je rušno, tak je to v pohodě, jde hezky, ukázkově za ručičku. Ale jinak mi utíká. Je schopnej i přeběhnout sám silnici. Tisíckrát vysvětluji, dala jsem mu i na zadek, ale nepomáhá. Má z toho srandu. Dnes jsme byli venku. Chvíli jel na kole-odrážedle, pak slezl z kola, nechal ho stát na místě a utíkal pryč směrem k silnici. Řvu na něj ať zastaví, ale nic. Naštěstí jsem ho doběhla a řekla, že tohle dělat nemůže, atd. Chvilku jel zase kole a pak to udělal znovu. Dala jsem mu přes zadek a zase řekla, že tohle nemůže. Vzala jsem ho za ruku, motorku do druhé ruky a za řevu jsme šli domu. Doma mi slíbil, že už to dělat nebude. Přišel za mnou a řekl: Promiň mamko. Ale druhý den, jdeme na procházku a dělá pořád to samé. Kde dělám chybu? Už jsem z toho úplně zoufalá, vůbec nevím co mám dělat. Nechci ho mlátit, ale vysvětlení nepomáhá...

betka29
10. dub 2013

Radu asi nedám, jsem na tom podobně, staršímu byly 2 roky v březnu, ale já mám do toho ještě půlročního, ven můžu jít jen se sourozeneckým kočárem nebo o víkendu s manželem, má vzdor, všechno neguje, autům běhá naproti, ještě nemá pud sebezáchovy, mám prý přežít období mezi druhým a třetím rokem...

lv
10. dub 2013

slibům ještě nerozumí, časově slíbit, že příště to neudělá asi ještě nemá smysl..vysvětlení pochopí v případě, že budeš důsledná - 1x uteče, odchod domů, hned. To je můj názor, neříkám, že naprosto správný, každý ať si to dělá po svém 😵 můj synovec takhle zdrhal asi do 3.5let..pořád, všude.

editah222
10. dub 2013

@terka_85 můj syn to dělá taky, je to na zbláznění. Na oblečení mu dávám jen věci s kapuckou a za tu ho stále držím 🙂 Můžu do něj hučet horem dolem a před silnicí nezastaví, začínam znovu uvažovat o "vodítku" pro dítě. Mám 2 děti a tak je to někdy opravdu zážitek. Zlatý sourozenecký kočár 😀
Takže radu nemám, musíme vydržet.

dripik
10. dub 2013

@terka_85 co zkusit domluvu před odchodem ven, domluvit ses ním, vysvětlit mu znovu proč to nesmí dělat, co by se mohlo stát a v případě, že jednou uteče nebo neposlechne jde se domů, dodržet to, uteče, okamžitě odchod domů, říct mu, že to porušil...zkusit to takhle párkrát, ale být důsledná...

veruska007
11. dub 2013

@terka_85 Mám doma to samý, chce to vydržet. Starší to dělal taky, nejhorší to bylo před 2. rokem, ale do půl roku ho to přešlo - když měl 2roky a 4 měs., tak se mu narodil bráška a to už byl v pohodě, ťapal způsobně vedle kočárku.
Teď mám to samý s mladším, v kočárku být nechce... skoro stříhám metr, kdy uplyne toho krizového půl roku a naučí se taky chodit hezky způsobně 😉.

veruska007
11. dub 2013

Jinak ty rady s okamžitým dochodem domů jsou fajn (když malý už moc zlobí, tak ho čapnu, hodím přes rameno a jdu), ale já teda skoro vždycky musím "někam dojít a něco vyřídit" a s tímhle bych měla asi půl roku domácí vězení 😀 . Spíš přemýšlím nad odrážedlem. Máme umělohmotnou čtyřkolku, na té se moc rychle jet nedá 😉

terka_85
autor
11. dub 2013

Asi to chce opravdu vydržet až tohle období skončí.
dripik: domluva nepomáhá, zkoušela jsem ale, utíká stále ☹
veruska007: máme kolo-odrážedlo a chvilku na něm jede, pak už ho to asi moc nebaví nebo se spíš chce proběhnout a zbytek cesty nesu odrážedlo a syn utíká...

No snad se to časem zlepší...

nancy14
11. dub 2013

@terka_85 Určitě se to časem zlepší.Já jsem z toho utíkání a neposlouchání našeho prcka už byla nešťastná.Jsem už ani nedoufala,že někdy vyrazíme ven a nemusela bych ho držet za kapucu,nebo pořád násilím za ruku.Občas i když chodil dobře jsem vyrazila ještě se sporťákem,protože už mě nebavilo ho pořád honit a napomínat.Nešlo to ani po dobrém a ani po zlém.A najednou,jako když mávnu kouzelným proutkem ve 2,5letech začal venku poslouchat a chodit konečně pomalu a u mě.Jinak pomalou,normální chůzi neznal,pořád jen pobíhal.Takže můj závěr je,že se opravdu musí počkat do určitého věku,protože ve dvou letech to fakt nemá cenu....Takže děvčátka vydržte!!!!!!!!!!!!! 😀

marton
11. dub 2013

@terka_85 ahoj,taky si myslím,že je to otázka času a vývoje.Co bych určitě udělala,vyhýbala bych se procházkám kde může vběhnout do silnice.Já vím,že to nejde vždy,že člověk taky musí nakoupit a po úřadech.Ale jinak bych chodila na klidná místa,do parku..a doma v klidu si o tom povídala.Venku už to nemá cenu.Kluci to taky dělali.Myslela jsem,že snad ani nebudeme chodit ven 🙂 .A taky jsme opravdu kolikrát šli jen na krátkou procházku a jak už jsem viděla,že to s nima šije,tak hurá domů.A odrážedla...jen na chatě nebo v parku 🙂 .

marton
11. dub 2013

@nancy14kdybych nepsala tak pomalu,mohla jsem si to ušetřit a napsat pouze souhlasím s nancy14 😉 .

blahova_andrea
11. dub 2013

já mám pocit, že to je běžná součást vývoje. kamarádce to syn dělal taky a náš malej se tomu začíná taky blížit. asi nejde dělat nic jiného než stále dokola vysvětlovat a trpělivě čekat až tohle období přejde...jako vlastně celé mateřství 😀

andelka
11. dub 2013

V tomhle věku starší taky za ruku nechodil, to tak tři vteřiny a pak jsme ho naháněli, nepomáhalo nic. Když se narodil mladší, měli jsme buď kočárky dva, nebo sourozenecký. Zlepšilo se to až tak ve 2,5letech, to vím že už jsem mohla jít sama ven, malého v manduce, staršího za ruku. Když jsem měla malého v kočárku, tak jsem se snažila chodit tam,kde je k cestě nějaká překážka (stromy, keře,lavičky), aby ho to tak nelákalo. Odbíhá i teď, i k cestě...musíme být ve střehu a vysvětlovat furt dokola..za měsíc bude mít 3roky. Na odrážedle jedině na velkém prostoru.

amelie001
11. dub 2013

@lv -naprosty souhlas,taky jsem to tak udelala a byl klid.