Syn nechce pít. Poradíte, prosím?

nikitka2323
14. črc 2020

Mám 7mi měsíčního syna a bojuju s tím naučit ho pít. Přikrmuji od 6 měsíce a s jídlem byl velký problém. Teprv asi 2 tydny zpet začal otvirat pusu. Vůbec nechtel jist ze vseho ho natahovalo a ani tu pusu neotevrel. Problem je ted ale s pitim. Nechce ani caj ani vodu...mam dilema zda poridit novou lahvicku protoze ma takovy ten zkoseny dudlik tak jestli to treba nebude pitkem a nebo zkusit jiny napoj ale jaky? Muzete poradit? 😁

uzivatelkapetra
14. črc 2020

A kojíš zatím? Malý taky celkem nic nepil i když už jsme přikrmovali

squezy
14. črc 2020

@nikitka2323 Můžeš zkusit jiné pitítko, ale ja bych to nehrotila. Po příkrmu bych vždycky nabidla MM nebo UM a vodu nebo caj bych zkusila zase třeba za měsíc. Voda nebo caj v jeho věku neni důležitý, navíc v těch prikrmech je voda, ale především je to furt kojenec, takže mliko je pořád priorita.

miba10
14. črc 2020

@nikitka2323 zkoušet třeba i po lzickach. Měla jsem stejný problém. Vůbec nechtěl pít. Vyzkoušela jsem asi 6 hrníčku a pitek. Sedl hrneček od MAM s extra měkkým pitkem. Teď už mi vypije i 2-3 ty hrníčky za den. Ještě Jakš takš pil s hrníčku od Tommee teepee. Zkoušela jak i míchat stavicky z ovoce s kojeneckou vodou a to vzal taky na milost. Čaje mi ale moc nechce ani teď, tak zatím nechávám jen vodu

zuzita15
14. črc 2020

@nikitka2323 a proc po nem chces pit v 7m? Pokud prikrmujes od 6m, predpokladam, ze je kojeny. MM obsahuje vodu, prikrmy taky, proc myslis, ze nutne potrebuje dalsi hektolitry vody? Ja zacinala s vodou v 8/9m a taky dcerka nechtela pit, deti to neznaji, musi si zvyknout. Prikrmy jsou min do roka jen na ochutnavani, je uplne normalni, ze nechce jist. Spis zkus hrnicek, zadna pitka, brcka, savicky, muze to kazit kojeni, navic kojene deti se krasne nauci pit z hrnicku, nepotrebuji dudany pro mimina

zuzkasim
14. črc 2020

Já si myslím, že to vůbec není o hrníčku, ale o tom, že dítě musí přijít na to, jak se vůbec pije. Koupila jsem jeden hrníček, který používaly vlastně všechny 3 děti. První zjistil zhruba za 2 dny, co se po něm chce. Druhému to trvalo tak 5 dnů, poslední 2 týdny, už jsem byla zoufalá, ale pak párkrát potáhla a bylo to. Dokud je dítě kojené a příkrmy jsou dost tekuté, není to žádný problém a v podstatě je dost času právě na to, aby se dítě pít naučilo, ale tekutin má dost. Navíc teď nejsou žádné šílené vedra, kdy by člověk měl pocit, že je potřeba nějaké tekutiny navíc dodávat.

merope
14. črc 2020

Je léto, takže pití bych nabízela max kdyby byl opravdu někde v horku - ale spíše pokud kojíš, tak pij dost ty a koj častěji. Jinak já se bavila s doktorkou a prý pokud jsou kojení a mají i tekutější příkrmy, další tekutiny opravdu netřeba.

ajamaja
14. črc 2020

Dát tomu čas a případně zkoušet různé druhy lahviček, třeba si půjčit od kamarádek. U nás voda nefrčela, chytily se až mošt - hodně zředěný a jen opravdu čistý mošt, takže to ani nepovažuju za nezdravé 🙂 Slyšela jsem i od dalších, že mošt chutnal 🙂

malinkaelinka
15. črc 2020

Nenutila bych, ani pití ani jídlo. Nabízet,zkoušet. Dceři je skoro rok, venku se občas napije z petky, doma po jídle že sklenice, ale velmi decentně. Pořád hodně kojím. Takže když piju já, nabídnu jí taky a tím to hasne. Dobrovolně neumre ani žízní ani hladem. Žádná pitka ani lahve jsem nekupovala a nezkoušela. Mám strach, že by mě začala kousat při kojení 😊

areh
15. črc 2020

Synovi taky trvalo než se naučil pít z lahvičky. Byl kojený. Měla jsem savičku se silikonovým plochým pítkem. Dávala jsem mu do lahvičky vodu a nechala ho ať si hraje. Nejdřív to jen žužlal, občas se polil - bylo léto a teplo, tak se osvežil a časem se naučil i pít. Ale nebylo to hned. Trvalo to určitě více než měsíc, možná dva. Už si přesně nepamatuji. Ale jakmile se pít naučil, tak toho vypil dost

drakenn
15. črc 2020

V první řadě si v hlavě odbourej - problém! Měsíc přikrmuješ, což znamená, že se tvé dítě seznamuje s jídlem. Ochutnává. Což je v pořádku, neni zvyklé, možná i zralé na příkrmy. Takže to není problém, je to normální přirozený stav. Nikde není psáno, že dítě začne hned futrovat jak nezavrene. Totéž s pitím.
Dej svému dítěti čas, buď trpělivá. Vše se samo upraví a to hlavně, když ty přestaneš tlačit na pilu. Koj, nabízejí, zkousej..

zmrzlinka
15. črc 2020

Moje děti začali jíst až po roce.... přikrm odmítali...stačila im flaška....a ocas jabko nebo okurka.

jitulka87
15. črc 2020

Kdyz jsem v 9m prestala pres den kojit...10 dni behem dne nevypil nic. Zkousela jsem stavy, caje a vodu z hrnku, brcka, pitek, savicek...nakonec vzal obyc petku s pitkem s vodou...pak po cca tydnu lahev s pitkem a bez problemu. Od 10m je v noci na um a pije ho ze savicky od aventu