Syn nemá snahu tlačit, musím mu pomáhat. Co s tím?

hanna
11. pro 2009

ahoj maminky,mám dotaz.Mám skoro 3měsíčního chlapečka a máme trochu problém ☹ Když byl Mareček ještě úplně malinký,trpěl často nadýmáním a já abych mu ulevila(což se mi i dařilo)dávala sem mu do zadečku teploměr aby se vykakal,jenže si na to zvykl,tak jsem teploměr vysadila je to 14 dní ale kaká pouze s mou pomocí a to tak,že mu dávám nožičky k bříšku,už jsem z toho zoufalá,protože vidím,že se ani moc nesnaží tlačit.zažila to také některá z vás a co jste proti tomu dělali?k dětské jdeme příští týden,ale nechci jí to říkat,protože mě před tím varovala(abych teploměr nebo tu rourku moc nepoužívala,že si dítě zvykne)a je to tady.Prosím poradte.Díky Hana

marecek4
12. pro 2009

ahoj hanni,my jsme bohudík bez problémů,ale švagrová si tak užívala u všech tří kluků než se naučili na nočník,a i tam to bylo s problémem,ale zas opačným,nevím jestli to bylo tou rourkou,ale některým dětem to trvá dýl,asi bych vydržela s cvičením s nožičkama a na prdíky čajík a mazat bříško

kveluse
12. pro 2009

Ahoj hanni, a jak často jsi mu pomáhala. Já když byla dcerka malá, tak jsem jí několikrát denně pomáhala rourkou (měla problémy s bakteriemi a nemohla sama vůbec kakat) a dr. mi naopak řekla, že je to v pořádku, že se vykakat musí a že si myslí, že problémy nebude mít. A taky neměla. Jaké má kakání? Nemá v tom hlen? Může mít třeba právě špatně osídlené střevo a pak mu to jde hůř. A nebo, co mi říkala dr. teď u druhé dcerky- ti většinu mlíčka tráví a ve střívku se mu hromadí jen maličko, ale nutí ho to do tlačení, ikdyž tam ještě vlasně nic na kakání není. Já bych se dr. přiznala, ať přijdete na pravou příčinu. Lépe dostat trochu vynadáno od dr., ale vědět, čím to je.

kveluse
12. pro 2009

Ještě mě napadlo - teď u druhé dcerky používám bezplenkovou metodu a krásně se jí kaká, když ji držím v klubíčku a věřím, že jí to i pomáhá od nadýmání (škoda, že jsem to nezkoušela už s tou první). Možná je to lepší poloha - třeba by si s ním mohla taky kakat mimo plínku a byl by spokojený.

singid
12. pro 2009

ahojda, my máme také 3měsíční mimiinko, a rourkou mu pomáhám tak 1x za tři dny... sám se zatím naučil prdět, ale kakání mu stále nejde... tlačí tlačí, ale musím mu pomoct... ☹ a mám doporučení od 3 lékařů, že rourku normálka použít, než nechat trápit... my s tím museli i jednou na pohotovost, malej byl zašpuntovanej, pak už nechtěl ani papat.... tak hodně štěstí, snad se jim to samo rozeběhne.... 😉