Syn nesnese rukavice. Co s tím?

marti7
22. lis 2008

Potřebovala bych poradit, skoro 18 měsíční syn nesnese nasadit rukavice, řve jak tur 😕 stále si je sundavá a prořval by celou procházku, nemáte někdo zkušenost nebo radu? Děkuju 😕

elucinka
22. lis 2008

Adam je taky nechtěl, rval si je zubama z ručiček a bulil u toho....Pak jsem si sehnala barevně stejné rukavičky jako má on, dala jsem si je na ruce a říkám mu - podívej, maminka má taky rukavičky, začal se tomu smát a teď občas během procházky vystrčí ruku z kočárku a chce, abych ho chytila za ruku a řekla mu, že maminka má taky rukavičky. A pak tomu zatleskáme a on je na vrcholu blaha 🙂 Tak to zkus takhle, nám to pomohlo 🙂

jakoubka
22. lis 2008

Souhlasím s elucinkou.Nebo prodavají rukavíčky s různýma bambulkama,přišitýma panáčkama,zvířátkama atd.Třeba ho to zaujme 😉

ladunka
22. lis 2008

marti, holky mají dobré tipy, také doporučuji mít rukavice sama a ukazovat mu to. A u rok a půl starého dítka by mohlo už třeba pomoci mu ty rukavice nabídnout až když mu bude na ruce zima, nechat ho zažít co to zima na ruce je a opakovat mu, že proti tomu pomáíhají rukavičky. Třetí rada spočívá v zakoupení bundy s extra dlouhými rukávy až do doby, kdy bude možné případně zařídit se podle mé rady č. 2 🙂

j.a.n.u.s.
22. lis 2008

ladunka....mas recht s tou zimou....El nechtela rukavice ani nahodou...rev a slzy...tak jsem ji nechala BEZ a sama si natahla svoje...bylo ji zima, nabidla...nechala si je, jeste jsem ji chytla za ruku a slo se v rukavickach...uz neprotestuje! A zase priklady tahnou 😀 😀 😀

slunicko552
22. lis 2008

Malý taky nechtěl.Koupila jsem prstové rukavice takže může všechno v ručkách držet.A taky hodně pomáhá já mám taky 🙂 .Ale na druhou stranu neteř je nechtěla a mohla mít ruce zmrzlé jak ratlík a vůbec to nepomohlo.Zabralo akorát to,že ostatní mají taky.

kacka79
22. lis 2008

Tak u nás to bylo taky vždycky drama, i s čepicí i s rukavicema.. Ale včera jsem dala Fílovi jen čepici a rukavice až po cca 5 min venku a nechal si je a ještě si je pochvaloval 😀 Myslim že když jim je fakt zima tak si je nachají 😅 Jinak na čepici zabralo jak píše sluníčko - musím ukázat že si jí beru taky

marti7
autor
23. lis 2008

holky dík za tipy tak už je nosíme taky sice neradi ale máme ručky v teple 🙂 zabralo vyzkoušet víc druhů rukavic a jedny si teda nakonec vybral 😀