Syn odmítá otce, nemáte s tím zkušenost?

misullka
25. dub 2012

Ahojky, máme 2,5 letého chlapečka a poslední měsíce úplně odmítá tatínka. Tatínek ho miluje, ale bohužel většinu dne je v práci, dost často na služebních cestách a pak se doma stává to, že malý je závislý jen a jen na mě a od táty na sebe nenechá sáhnout. nenechá se od něj vykoupat, nakrmit, nejde s ním ven...dokonce přes den občas říká bojím tatínka...Manžel mu nikdy nic neudělal..občas jsme ho plácli přes zadek, ale to i já. :/ Nemáte s tím někdo zkušenosti?

lucy222
25. dub 2012

@misullka zkusenosti u takhle "stareho" ditka nemam. Myslim,ze to bude jen obdobi,ktere zase prejde. Mala mela take nedavno "mama" obdobi. MM si s ni chtel hrat a jen co usedli ke kostkam, uz jsem slysela z pokoje: "mama? Mamiiiii" 😅 a takhle to bylo u koupani, oblekani,... 🙂 to bude zase dobry 😉

jajulin
25. dub 2012

@misullka ahoj, tak u nás je to přesně naopak. Jakmile má malý blízko tatínka, nebo dokonce babičku nebo dědu, tak já nemůžu skoro nic - obléct, krmit, umýt atd. Přitom vím, že mě má rád, ale prostě táta je vzácný a hodně oblíbený. Když jsem s dětma doma sama, tak úplně bez problémů. Zkus manžela a malého nechat třeba půlden úplně samotné. Pokud to zvládnou, tak bych se fakt nebála. Možná se malý bojí jen proto, že s tátou netráví tolik času a nemá ho tak přečteného jako Tebe. Myslím, že je to jen období.

iluss
25. dub 2012

Tak u nás je něco podobného a je to vlastně od doby, co jsem přišla z porodnice s druhým miminkem, takže už je to téměř 3 měsíce. Prostě co jsem přišla z porodnice, tak chce dcerka všechno pouze ode mě - koupání, oblékání, jídlo, mazlení, .......
Prostě tatínka na nic nechce, takže třeba i když kojím malého a dcerka chce z vany, tak ho prostě musím odstavit a jít obstarat starší dcerku a až potom jí prcka dokojit.
Taky doufám, že je to jen nějaké její období, které brzy přejde 😉

palomitacheca
25. dub 2012

@iluss Něčeho takovýho se taky bojím. Děti budou mít stejný věkový rozdíl jako ty vaše, tak jsem na to zvědavá... 🙂

misullka
autor
26. dub 2012

Kdyby to bylo jen o tom, jak říká mami..ale propuká v hysterický pláč, nenechá na sebe opravdu ani sáhnout...snad máte pravdu a je to jen období 😖

gimulka
26. dub 2012

Jo holky, tak u nás je to zae přesně naopak. Všechno chce jenom od tatínka, já už neuspávala ani nepamtuju...A teď mi začal říkal, že chce jenom tatínka a mě že nemá rád a pak najednou, se začne omlouvat a říkat, že to popletl, že má má rád....no vím, že se pořád motám kolem mimča, ale i tak... 😢

mamkamarketa
26. dub 2012

@misullka ahoj,
syn si od velmi utleho veku vybiral na vsechny cinnosti tatu. Manzel je pracovne vytizeny a v tydnu se vraci,kdyz syn spi. rano se vidaji par minut.
v zime manzel letel na sluzebni cestu do zahranici. syna sme na to pripravovali (mel cerstve 3 roky) rikali sme mu kam tata leti a proc. v kuchyni sme meli i tabulku kolikrat se vyspi a tata se vrati.
presto to nesl velmi spatne. Myslim,ze to od taty bral jako zradu. V noci se budil,plakal tatu volal. pres dne byl vymeny,nemel chut neco ''podnikat'' kdyz volal tata na skype,utekl trucovat a nechtel s nim mluvit.
kdyz se vratil,syn mel hystericke zachvaty jakmile se k nemu tata jen priblizil. byl k neutiseni. vsechno jsem musela delat ja. myslim,ze opravdu to bral jako zradu.
drzim palce at to prejde.

jajinka27
26. dub 2012

@misullka neboj, u nás to bylo taky, vždy má období kdy musím vše dělat jen já 😅 jak je starší tak se může zapojit i tatínek ale na určité věci chce prostě vždycky jenom mě, taky je se mnou nonstop, tak je to jasný