Syn odmítá smrkat. Jak na něj?

liska21
4. únor 2009

Holky,žádám vas o radu jak na 2,5 letého kloučka,který už uměl krásně smrkat. A teď odmítá,místo toho aby do kapesníku foukal tak nudličky vtahuje do sebe. Včera dostal pořádnou rýmu a do večera krásně smrkal,ráno se probudil a začal smrkání odmítat. Už jem musela šáhnout po odsávačce aby se mu rýma nedostala do oušek. Proto vás prosím o pomoc jak na něj aby začal opět smrkat,předem vám moc děkuji.

rozela
4. únor 2009

lisko mám stejně starého lumpíka 🙂 a řešili jsme tentýž problém. krásně smrkal a zničeho nic se zasekl a museli jsme odsávat. nevím, jestli to nebude někomu připadat nechutné, ale jednou si pšiknul a z nosu mu vyletěla nudle, tak jsem se začala smát, že na mě střílí nudle, jemu to přišlo vtipné a začal to dělat schválně. vždycky řekl střelim nudli na maminku a smrknul takhle do vzduchu. no a postupně jsme se do večera zase dostali ke smrkání. tak snad ti tahle má "zkušenost" bude k něčemu dobrá.

liska21
autor
4. únor 2009

Já ho učila smrkat tím způsobem,že jsem řekla a teď posmrkáme tátovi tričko nebo mamince,ale teď nezábírá ani tohle. Prostě se zasekl a ať vymyslím cokoliv opoví já smrkat nechci. Nosánek má plnej,že ani nemůže dýchat a tím pádem se mu stále zvedá žaludek,když se to stalo dříve prostě se vysmrkal a bylo po problémech,ale co teď. Dám kapičky a po chvilce jdem odsávat,řve u toho jak pavián. Křičí,že to tak nechce a raději někam zaleze i s plným nosem,už vážně nevím jak na něj.

ladunka
4. únor 2009

lisko21, a když si má vybrat, jestli odsávačku nebo vysmrkat, to si vybere co? Takhle bych to řešila já, dokud by dcerka nechtěla smrkat, odsávala bych řev neřev. Ale moje dcerka by asi nestávkovala dlouho, jak ji znám, pokud by tedy neměla nějaký vážnější důvod (bolest při smrkání nebo co já vím). Držím palce.

liska21
autor
5. únor 2009

Ahojky,tak už je to zase v pořádku. Večer ho začalo pobolívat ouško tak jsem mu pracně vysvětlila,že když nebude smrkat bude ho bolet ještě víc a ono to zabralo. Ze začátku chtěl smrkat jenom sám a teď se nechá i od maminky, Tak doufám,že ho ta bolest poučila a už bude moudřejší 🙂