Syn pláče, kňourá, špatně baští, nespí. Nevím, co s tím

dukie
5. dub 2012

Zdravím všechny maminky. Potřebuju si asi postěžovat... a říkám si, že v tom určitě nejsem sama... a třeba mi dáte i nějakou nápaditou radu, jak z toho ven.

Už je to tak 14 dní, možná 3 týdny, co se synem opravdu bojuju. Kromě kojení v noci a ráno se mi u prsa vzteká, pouští se, tahá mi bolestivě bradavku (odtrhává se od ní, aniž by ji ale pustil z pusy), kroutí se, pláče... když mu nabídnu příkrm, tak ho odmítá, nevybaští nic... Po kojení je v klidu tak 10 minut, pak začne kňourat, střídavě plakat, když na něj dělám nějaké legrační obličeje, usmívá se, ale v zápětí kňourá zas... když mu nabídnu znovu prso, je to to samé. A to kňourání mě fakt vysiluje. Mám doma ještě starší dítě a fakt nemám nervy to pořád poslouchat. 😖

Dost trpěl na prdíčky, takže mě samozřejmě napadá i tahle možnost, ale tak od 2 měsíců to bylo o moc lepší... plakával jen večer, den jsme měli pohodový, pochopila jsem, když se mu chtělo spát, když mě hlad, když ho bolelo bříško... režim dne byl docela pravidelný. Až tak koncem toho 4. měsíce se to pokazilo. Jak takhle špatně baští, je neklidný, nespí, pláče... opravdu nevím, co s tím. Přibírá ukázkově při horní hranici...

Chjo... jdu ho ponosit, už mi tu takhle kňourá/pláče ... a teď už řve... 2,5 hodiny. 😢

dripik
5. dub 2012

@dukie Je to těžké uhádnout co mu chybí nebo nechybí, ale napadly mě zoubky. Bohužel jednoznačnou odpověd stejně nezjistíme...zkus vydržet a nebo si naopak od miminka odpočinout, dej ho babičce, či tatínkovi a jdi se byť jen na půl hodinky denně sama projít...vyčistit hlavu, nemá cenu se nad tak malinkým miminkem rozčilovat...vím, že se to radí, ale třeba ti ta procházka pomůže...načerpáš z jarního počasí energii, kterou můžeš věnovat miminku...držím pěsti...🙂

crca
5. dub 2012

@dukie Z toho si nic nedělej,malejm budou 3 roky a kluk je tak neustále uřvanej a ufňukanej,že už jsem kolikrát taky v depce a to není miminko,které by si neřeklo co mu je 😅 Ale k tvojí debatě..viděla bych to taky na zoubky a nebo i ty prdíky....každopádně ať to co nejdřív přejde 😉

nana.76
5. dub 2012

@dukie My měli to same ve 4 měsicich ono to přejde miminka maji takove období tak doufej že bude lip.Taky jsem byla jeden čas zoufala,ale opravdu to přešlo.Dcerce je ted 15 měsicu a někdy ma taky svoje dny.Je to jako na houpačce jeden den je suprovej že ji chvalím do nebes a z toho mi to vratí i s urokama 🙂 Tak ti přeji at se to zpraví a opravdu nějaka prochazka jen tak sama,nebo jit za kamaradkou chvilku někde posedět opravdu stoji za to 🙂

ivular
5. dub 2012

U malého se takhle projevovaly koliky.. (trápí nás dodnes). Hodně sil, znám to!

verbalinka
5. dub 2012

@dukie s kojením - zkus přes den kojit stejně jako v noci. Tedy na stejném místě, za šera, stejná poloha, klid. Může ho rušit okolí. Nesvědí ho tělíčko? Třeba nějaká alergie. Pak je možnost zuby - chladivá kousátka. Prdíky - zkus vysadit mléčné výrobky, nasadit probiotika.
Znám to. Syn prořval den, skoro nespal, pořád na prsu. A potom vyčerpáním spal celou noc (aspoň nějaké plus). Časem to přešlo. Ale ukňouranej je doteď.
Ať je brzo líp 😉

garfie
5. dub 2012

Taky mě napadly zoubky-a jestli je to fakt velká změna, poradila bych se s doktorem, může ho fakt něco trápit....

brittta
5. dub 2012

@dukie To vypadá na koliku, zkus nejíst mléko+mléčné výrobky, měla jsem něco podobného a tohle mi pomohlo, ale projeví se to třeba až za 2 týdny, co budeš bez mlíka. Držím palec 😉

katyxq
5. dub 2012

Zkus na 2-3 týdny absolutně vysadit kravské mléko (+sóju a hovězí maso) - návod na dietu zde: http://www.proalergiky.cz/aktuality/128.html (pokud nemá jiné problémy, tak bych vajíčka a kuřecí jedla asi dál). Jak doplňovat vápník - http://www.proalergiky.cz/magazin/clanek/dil-9-...
Je třeba dodržovat dietu ale opravdu striktně, aby bylo možné posoudit výsledek, pozor na skryté mléko ve všech potravinách, na složení pečiva, uzenin, sušenek, margarínů (často obsahují syrovátku).
@ivular Zkusila bych to i u vás vzhledem k přetrvávajícím kolikám, pokusem nic nezkazíte.