Syn polyká všechno, i kamínky. Co se s tím dá dělat?

timbouctou
22. kvě 2009

Ahoj děvčata, kdo máte zkušenost s dětmi že vám snědí venku na co přijdou? Já nemůžu z Alexe ani na vteřinku spustit oko, jinak okamžitě a střelhbitě sebere cokoli - kamínek, hlínu, opadlou omítku, posekanou trávu - a nacpe si to do papuly a začne žvýkat, a když ho včas nedoběhnu tak to i polyká 😨 😒 Dá se s tím něco udělat?

listicka77
22. kvě 2009

naše malá dělá skoro totéž, ale naštěstí nepolyká. už jsem ale ve stolici kamínky našla, byla to ale výjimka. no neřeším to vůbec, však to zas vykaká. 🙂

kalo
22. kvě 2009

Taky nevím...naše malá si dnes "pochutnávala" na zablácené botě před dveřmi 🙂 Jsem myslela, že mě trefí, když jsem jí spatřila zakousnutou do podrážky.....Děti na to snad časem přijdou sami.... 😵

petruna
22. kvě 2009

mám doma to samé.l.. 😅
neustále něco vyndavám z pusinky.
Ptala jsem se kamarádek, jestli můžu se snyem na písek, když je pravděpodobný, že ho bude jíst a ony řikaly : však on jen ochutná, zjistí, že to není dobrý a už to dělat nebude...

ha ha, jí ho pořád 😅

takže hold hlídám a kamínky apod. mu z pusy vyndavám nebo ho stihnu zastavit.

zdenucha
23. kvě 2009

taky se přidáváme do klubu všežravek-nejlepší pro naši madam je voda z konve,mech ,mladé větvičky ze smrku a borovice a též písek........

muminek
23. kvě 2009

Náš malej strčí do pusi co se tam vejde no asi stím nic dělat nejde budem muset počkat až se to odnaučí tak hlídám jedině snat dát na pusu košík 😀 😀 😀 😀

milik75
23. kvě 2009

Ahoj, nas malej si vse do pusy daval asi tak do 12-14mes, pak ho to najedou ze dne na den preslo, ale ted ve 20ti mesicech jsem mu najednou objevila v puse malej kaminek, ktery si s chuti zvykal. Dost me to prekvapilo, pac uz jsem si myslela, ze ma rozum a uz ho skoro vubec nehlidam v tomto smeru, takze jak vidite, dite dovede vzdy nejak prekvapit a do 3let je potreba ho porad peclive hlidat.

listicka77
25. kvě 2009

hehe ještě jedna historka. nedávno jsme se vrátily z venku, byly jsme chvíli doma, pak se malá přicucla na prso, kojila se asi 10 minut a pak vyplivla oblázek. 😀 vůbec jsem nevěděla, že ho v té puse má! nechápu, že jí nepřekážel! 😀

kacka.va
26. kvě 2009

jééé, tak u nás je to to samé. Malá větší kameny ožužlává a malé cpe rovnou celé do pusy. Jen se bojím, aby nějaký ten větší nechtěla spolknout, protože to by byl asi průšvih. Jinak žužláme mulčovací kůru, jíme sedmikrásky. Špinavé boty ožužlává taky.

aviv
29. kvě 2009

Přidávám se do klubu všežravců: hlína a tráva už mě nechávají v klidu, většinu kytek jsem odstěhovala do bezpečí, ale s fíkusem až ke stropu a palmou to nešlo .. Každý drobek je její, mohla bych zametat xkrát denně a stejně něco objeví. Na zahradě nedávno sežrala pampelišku a na balkoně mravence !!! Vůbec jí nepřišlo divný, že ten " drobek " leze. Kamínky naštěstí zatím jen vyndavá, to trnu, aby se nezačala dusit. Jo, a taky slečna vytrhávala chlupy z koberce, ale když jí párkrát zůstaly v krku tak jí to snad přešlo...

kacka.va
29. kvě 2009

u nás chtěla jednou sbírat suk na dřevěné podlaze a divila se, že to nejde. A jednou, když jsme jely z obchodu a nechtěla jsem jí dát další kus rohlíku, tak si všimla nějakého odhozeného na zemi a hned k němu pelášila 🙂

timbouctou
autor
29. kvě 2009

No tak to je dobrý 😀 Jsem z toho trochu nervozní, malej má po jílový hlíně vždycky trochu průjem. Dneska tam měl jakoby hlen, ale při dalším kakání v pohodě, tak snad to bude dobrý. Brouky baští taky, nejradši má takový ty pásovitý černý ploštice co žijou pod kamením 😝

frog
29. kvě 2009

Taky pojídáme kamínky,zatím jsem ho snad vždycky včas vyndala..Ale asi to bude tím,že malá miluje takový bonbonky co vypadaj přesne jako kamínky a pak venku křičí bobo a šup s tím do pusy..Taky nechápu že to vůbec vyráběj 🙂

jklm
30. kvě 2009

AHOJTE MAMICKYYYYY TAK KTO PORADI AKO NA MOJHO MALEEHO BUDUU MU 2 ROKY A FURT DAAVA DO PUSY KAMIINKY UZ NEVIIM JAK NA NEHO ASI MI TO DELAAA SCHVAAALNE ☹

daluri
30. kvě 2009

Ahoj, taky se přídávám do klubu 😀
Malá se snaží baštit hlínu z květináče a začala mi v poslední době olupávat omítku, tedy spíš, co máme zasádrované obité rohy.. 😠 Takže taky hlídám, když ji nachytám, plesknu po ruce.
Starší dcera mi to dělala taky, ta se ládovala jak kamínkama tak sedmikráskama a co hůř, pak snoplíkama, tfuj.. dokonce jsme byli v nemocnici, jak měla rok, protože měla blbé výsledky v moči, dělali jí různé vyšetření, na RTG pak objevili kamínky 😝
Asi jen pořád dokola říkat, to nesmíš, třeba plesknout po ruce..jinak mě nic nenapadá, jak tomu zabránit 😕

jklm
1. čer 2009

Ahoj daluri muj synek olupaval omitku skoro furt tak sem se cudovala ale nakonec mu zistili ze je chudokrvnej ako malo zeleza mnel teraz se to upravilo a nepapa omitku tak neviim

daluri
1. čer 2009

Ahoj Jklm a kolik mu bylo, jak to zjistili? Možná to může být i u nás, anebo prostě zkouší nové věci 😉

jklm
1. čer 2009

Ahoooj synovi je 21mesiac.odkedy bere kapky na zelezo tak uz nam nejii omiitku 🙂 ale ty kamiinky si neda dopiustit.bojim se toho ze ci nahodou uz dajaky nepojedol nahodou.a neviim jak by som to zistila 😒 mozna by ho bolelo brusko neeee.tak cooo hmmm 😢

jklm
1. čer 2009

daluri to zistis aj sama ci je chudokrvna ci neni moc bila ako myslim pokozka ci se ji nezviknout lamat nechty meknout .

side
20. čer 2009

náš malej si kamínek taky občas strčí do pusy. Ale vypozorovala jsem, že to dělá naschvál. Vždycky se koukne, jestli se dívám, a pak teprve si kamínek pomaličku začne dávat k puse a vyloženě čeká, až se začnu zlobit. A navíc si kamínky pojmenoval a říká jim "mňam" 😅

petja
20. čer 2009

Filda občas jí písek z pískoviště.Taky úžasný!

jannanatys
21. čer 2009

no naše natali ji vše pisek kaminky boty šnurky ale dnes rano jsem ji vytahla slimaka z pusy a myslela jsem že ji asi jednu v lepim !pořad ji učim že co je na zemy nesmi papat ale nepomaha nic!

draga
21. čer 2009

u nás to stejný ..strčí do huby s prominutím i hovno 😲 😝 je to prostě malý prase a nezabírá nic...a když začnu ječet, tak ještě natruc si narve do pusy další (hlínu, písek, kameny....) dělá to už dlouho a zatím to nepřestalo ba naopak dle mého to je horší...písek už neřeším aspoň mu to dobře natráví 😀 ale třeba bláto a nějaký hnusy to mi teda jako vadí...ptala jsem se mudry na očkování na žloutenku a ta mávla rukou, že to bude ok...prostě taky jsem v koncích 😉

lenkabu
21. čer 2009

Má to i výhody,objevila jsem další zub díky tomu že jsem jí z pusy rvala kamínek,jinak mně tam nepustí 😀

nadik
21. čer 2009

Ahojky tak u nás kus plastové částy z odsávačky, ale taky jsem ho stihla vylovit a jinak leze do koše, takže odpadky vedou... ☹

leonunuska
29. čer 2009

To naše madam miluje nade vše sedmikrásky 😀, ale kamínky a veškerý drobky jsou taky její naštěstí jsme si toho všimli vždycky brzo 😅 Babička z toho šílí 😀 😀 😀

timbouctou
autor
30. čer 2009

jannanatys - tvoje je ještě malá, když byl Alexovi rok tak jediné na co slyšel bylo, že dostane mlíčko 😀 Jinak jakékoli ostatní naše žvanění mu bylo taaaaakhle volné.

Jinak taky zbaštil tuhle šneka, takového toho malého proužkovaného. Vidím že něco chroupe, tak jsem k němu běžela že ho plácnu přes ruku a sousto mu vezmu a když jsem mu sáhla do pusy, tak se mi to táhlo od ruky.... fůůůůj 😝 Ale evidentně si pochutnal, gurmán 😀 😀

martimarti
30. čer 2009

Timbou: 😀 😀 😀 To je děs!

kacka.va
1. črc 2009

tak u nás se poslední dobou stává, že jí všechny kamínky venku odeberu, přijde domu a nejednou v obýváku vyplivne kamínek 🙂

simculik
1. črc 2009

ahojky holky pridavam se k vam tez 😀 nase mala je taky pozerak vecne ji lovim z pusy moje vlasy ty ma nejraci mam jich hodne a tak neni nouze je nekde na zemi nebo kdekoliv najit i kdyz skoro denne luxuju a kdyz je nenajde na zemi tak prijde a klidne si je uskubne 😕 v noci se snima mazli a usina tak 🙄 to by mi ani tak nevadilo kdyby me to tolik nebolelo prez den nesmi bejt na zemi ani smitko vsecko vidi a hned to ochutnava ale zas kdyz ji reknu dej tak si to z pusy vynda a da mi to.S tema vlasama je problem ze mi je normalne polyka pak ji je taham ze zadecku.Kdyz sme venku tak na pisek taky nemuzem protoze ji ohrome chutna v posledni dobe si to vynahrazuje hlinou a kaminkama je ji 14mesicu.Synovy je skoro 6let a nikdy mi takovyhle veci nedelal holt je kazdy dite jiny

alinn
1. črc 2009

když jsem toto téma objevila, zaradovala jsem se, že tu určitě někdo napíše co s tím..a jak to tak vypadá, tak jediná rada je čekat až to přejde..Tak alespoň pro pobavení..a možná pro uklidnění: v pondělí dcera vykakala pružinku z kolíčku na prádlo..snědla ho v pátek..pro jistotu jsme jeli rovnou k doktoru a ten nám jen řekl, že to do dvou dnů vyjde..jediné místo kde by se to mohlo zaseknout je mezi tenkým a tlustým střevem..což se naštěstí nestalo..a pružinku jsem celou černou našla 🙂 hurá🙂
Jinak moje máma mi říkala, že taky na nic nepřišla..já prý byla to samé. Jednou při zdobení stromečku jsem rozkousala skleněnou ozdobu..prý jsem řvala jen když mi máma vyndavala z pusy střepy.. tak to vypadá, že matkám všehožroutů nezbývá nic než doufat, že to ve zdraví přežijí... 🤐