Syn potřebuje sát. Pomůže dudlík?

cernobilka
8. čer 2009

Potřebovala bych poradit. Mám pětidenního syna. Kojení vyžaduje prakticky celou noc. I když je na něm vidět, že je přejedený. Mlìko mu leze i ušima. Přijde mi, že uspokojuje pocit sání. Pomohl by dudlík?? Už opravdu nevím co dál.

vlasta23
9. čer 2009

asi pomuze, otazka je, jestli to chces zkouset. Ono pak nekdy dudlik kazi techniku kojeni. ja bych se to snazila chvili vydrzet, ono to bude lepsi. Kdyz tak mu dej plinecku (pres den) at ji dudla. Navic didlik se pak tezko zbavuje a taky krivi zuby 😅

dagina
9. čer 2009

Ahojky, nejdříve moc gratuluji k mimču 🙂 .
Černobilka, určitě to zkus, my jsme si malou vyloženě cíleně na dudla naučili cca v měsíci (ze začátku ho moc nechtěla) a jsem tomu moc ráda. Dítě má potřebu sát, třebas že nemám hlad, je to pro něj přirozené..., rozhodně lepší, než cucat prstík..., prostě dudlík má víc kladu než záporu. Také záleží jaký dudlík, nám byl mudrou doporučen od MAMu - latexový, je takový plochý
Kojení dudl určitě nekazí, dodnes kojím plně a vše je OK.

Ještě mě napadlo, malému je 5 dní, laktaci máš prakticky na začátku..., ze začátku jsem také hodně často kojila, třebas i 15x 17x za den....., ale zase píšeš že je přejedený...., věřím, že si poradíš 😉

cernobilka
autor
9. čer 2009

je tak prejedeny, ze z toho bpinka a prakkticky skoro nezhubl. pres tuhle noc jsem kojila s mini prestavkama od deviti vecer do jeedny rano. nez konecne usnul. mlika mam plno. bphizel. zase chce od rana znovu. to neni hlad, je to to sani. jedna sestricka mi tajne dala rukavici, kde jeden ptst vycpala a to ho uplne uspokojilo. tak mam asi jasno. snad to. pomuze. m

jannanatys
9. čer 2009

ahojky mala nam dělala to same cernobilka a dudlik nas zachranil naše sestřenka dudlik neměla a ted ma 16m a pořad je u prsu aji když neni mleko jen aby ju utišila je to hrozne no když tak velke ditě vyžaduje prs!!!to dej raději dudlik

garfie
9. čer 2009

Jasan, dudlík je v pohode, pokud se neda moc brzy a nezkazi tim techniku sani pri kojeni jak pise vlasta. Ale vypada ze kojeni funguje v pohode. Ja najela na dudlik v cca dvou mesicich, kdyz si zacala cucat palec-a bylo to super, muzes s nim vypnou rvouci dite jako TV 😉 Konzultovala jsem to i s laktacni poradkyni a ta nebyla proti.
Ted ma devet mesicu a dudel jen na noc, pres den vubec, takze pohodka.....A kdyby se z nej stal dudlikovy zavislak, tak mu ho proste ve dvou letech sebere cert nebo doktorka-proste nejaka autorita 🙂 a bude klid.

missymici
9. čer 2009

ahoj,mi jsme dudlíka nasadili když malému bylo týden.Síce jsem nekojila,ale ukecala mě nato tchýně,že bude klidnější,zabaví se tím, a nebude tolik vyžadovat pozornost (v noci) a hlavně jídlo. Hned jak jsem to skusila se chytnul a byl v celku klidnější,hlavně při spaní a přes den si to moc užíval.
Skus to a uvidíš,v nejhorším případě mu ho v takhle malém věku můžeš klikoliv vzít než si na něj zvykne.

gingerlady
9. čer 2009

Ja bych taky doporucovala to vyzkouset. My dudlaka nasadili v 6 dnech a super, krasne se tim uklidnil. Ja kojila jen 3 tydny, ale vubec nemel problem. Ted uz ho plive, necha si ho jen na usnuti.

jabber
9. čer 2009

Já taky myslím, že to pomůže. Dcera byla taky taková dudlavá, manžel mi pro ni přinesl dudlík ještě do porodnice i když tam to neradi viděli 😀 Techniku kojení nám to nenarušilo vůbec, kojila jsem plně 6 měsíců a pak dál do 14 měsíců

tereziep
9. čer 2009

ahoj, my dudlíka mám od porodnice. Malá byla spokojená. Je to daleko lepší, než když si cucá palec. O tom, že kazí techniku kojení jsem vůbec nepřemýšlala. Malá je klidná. Ze začátku ho měla často. Teď jenom když jde spinkat. Jakmile usne, tak ho stejně sama vyplivne. Pokud se v noci vzbudí, tak jí ho dám nebo si ho sma vezme a je klid. Nejhorší je používat prso místo dudlíku. Některé maminky jsou proti dudlíku a dítě uspávají tak, že mu dají prso. Tohle může být hezké když je dítěti týden, dva nebo měsíc, ale uspávat takhle třeba 1,5 roku staré dítě už mi připadá teda dost hrozný.
No a mítus, že dudlík kazí zuby je taky blbost. Ještě když jsem byla těhotná, tak jsem se na to ptala zubařky a ta mi naopak řekla, že pokud bude mít dudlíka tak je to lepší než prstík v puse. Ten prej má špatný vliv na patro ( ten prstík). No a do dvou let se ho zbavíme. Nevidím v tom problém.
Známá je proti dudlíkům. Ten její při každé procházce řvar, rval si ruku do pusi a chtěl dudlat, ale dudlík nedostal. Většinou moje malá spala a ten její nemohl zabrat. Kdyby mu dala dudlík, tak se malej uklidnil a byl v pohodě.
Myslím, že jak už tady bylo napsáno, dítě potřebuje dudlat. Nějak ho to uklidňuje.

cernobilka
autor
9. čer 2009

holky dnes jsem prisla z porodnice a zkusila to. A malej byl cely den klidny a kojila jsem po dvou az trech hodinach. zazrak. pokud vyjde i ta noc, snad mne prejde depka.

lenkicka
9. čer 2009

ahoj holky, taky se přidávám k "pro dudlík"...taky jsem byla nejdřív proti...ale babi ho naučila dudlat a dneska jsem ráda...určitě se vyplatí zainvestovat do nějakého kvalitnějšího...mám Avent sensitive...má spoustu dírek, takže dobře odvětrává pusinku a hlavně vypouští vzduch z toho "cucátka", takže vlastně v puse není...takže na špatný vliv na vývoj zubů určitě nemá 😀 . Před tím jsem měla NUK...je to kvalitní firma, ale byl moc zahnutý a malému dělal nepěkné otlaky na pusince...takže vypadal jak klaun ☹
A dodnes dudlík používám na jen zklidnění před usnutím...jinak ho nepotřebujeme 😀

jeudi
10. čer 2009

neboj klidne mu ho dej ..

deathy
10. čer 2009

Já šla do porodnice s tím, že pokud to nebude nutný, zatím ho nedáme. Ale cca druhý den, když ještě nebylo tolik mlíka a Kris mi v noci celkem dělala skopičiny a nechtěla spát, tak sestřička dala dudlík a byl klídek. Od tý doby ho máme a je to fajn. Kojíme výborně, spíme dobře, teď dokonce dvě noci po sobě od půlnoci až do rána. Většinou teda dudla vyplivne, a nad ránem když se začne kroutit, dám jí ho a spí ještě třeba hodinku. Takže jako taky sem pro, sací reflex je u dětí naprosto přirozenej a sou pak klidnější.
Dokonce se mi i stalo, že malá měla "unavenej a hladovej záchvat". Nemohla se chytit, jak řvala, tak sem jí šoupla dudla, pusinka se zavřela a já jí tam rychle vyměnila dudla za prso, a už sme dlabali, a jakmile se schylovalo k dalšímu vřískání, tak zase takhle, až se uspokojilo papání a mohla v klidu usnout.