Syn se nechce fotit na pas. Brečí, vzteká se. Poraďte

evcounek
3. kvě 2012

Ahojky maminky mám problém a nevím jak na něj. Dnes dopoledne jsme byly s Lukym udělat pas. Bylo tohrozné, chudák paní nevěděla co s tím naším rošťákem. začal brečet maminko maminko maminko jako bych ho tam měla nechat a odejít. pak se začal vztekat. No nebudu se rozepisovat do detailů, ale nic nepomohlo, uklidňování, uplácení ani na zadek jen furt řval. ☹
Pani mi řekla, že to nemá cenu ho trápit (byli jsme tam asi 45 min). nej řev a řev. Když trochu přestal tak měl zavřený očička. no hrůza. on spocený já taky.
Poraďte něco ať se to příště povede. Máme zaplacenou dovolenou od 5.7. a pas nutně potřebujeme (plánované chorvatsko). Paní mě straší, že když se to ani na podruhé nepovede tak pas dostaneme prý až příští rok.

mjanca
3. kvě 2012

ahoj... a mela jsi ho na kline? muzou pres tebe hodit bile prosteradlo nebo neco.... nebo hold bude na pase s revem, to se neda nic delat. Ale ze ti neudelaji pas kvuli tomu je blbost. Maji tam zidlicku pro deti?
@evcounek

dvojka
3. kvě 2012

a neni možný jít jinam.Třeba budou jinde vřelejší.
Mně teda pobavilo
@mjanca to bílé prostěradlo přes maminku 😀

mjanca
3. kvě 2012

@dvojka to verim 😀, ale vis, ze se to tak u nas praktikuje? 😀 to neni z me hlavy 😎

peroli
3. kvě 2012

@evcounek Co třeba si vzít na sebe něco čistě bílýho a mít ho na klíně? nebo ho nalákat na nějakej bonbonek, hračku, jablíčko apod...

peroli
3. kvě 2012

@evcounek a ještě mě napadlo.. šli jste se fotit před spaním nebo po probuzení? zkus vyčíhnout tu chvilku kdy bývá tak nejklidnější (ospalej nebo právě vyspinkanej, napapanej, přebalenej.. atd) a pak tam naběhněte.. 😉 držím pěsti..; -)
..nebo vzít sebou nějakýho kamaráda, babičku.. atak.. 😉

dvojka
3. kvě 2012

@mjanca já se směju,ale nás to čeká v brzské době a jsem zvědavá jaký hokusy pokusy budem muset dělat mya to jsou holce už tři roky.

luthien.k
3. kvě 2012

Já budu dělat pas oběma, takže to bude asi veselý... 😅

babulinkab
3. kvě 2012

my dcerce dělali v prosinci, měla jsem ji na klíně a přes sebe bílou plínu 😲 😲 😲 😲 😲
syn se fotil sám, to bylo v poho

daisyr
3. kvě 2012

@evcounek u nás byl tuším syn také na klíně (17 měsíců mu tehdy bylo) a paní tam měla takového plyšového méďu, kterého mu ukázala v místě, kam se měl dívat, aby to dopadlo dobře a rychle vyfotila a dobrý, asi jsme měli štěstí, ale ta hračka zabrala

adik2
3. kvě 2012

Tak mi to měli úplně stejně jako daisyr. Byli jsme docela nedávno a malej to zvládnul v pohodě. Docela jsem i koukala, že se to nijak extra nehrotí. Na prvním pokusu jsem ho měla na klíně a byl tam vidět kus mého šedého svetru a paní říkala, že to nevadí. Ptala jsem se, jestli je to opravdu o.k., tak teda řekla, že to zkusíme ještě jednou, právě s tou bílou plínou přes ruku a rameno. No a pak vytáhla méďu udělala cvak a bylo 🙂

evcounek
autor
4. kvě 2012

no tak u nás nezabral nic z toho. Taky jsem myslela na prostěradlo nebo ubrus až tam půjdeme příště. V Rakovníku mají dětskou židličku a přes ní plínu nebo stupátko. Tak zkusíme ubrus. Dnes se tam jdeme jen kouknout a uvidíme jestli se bude zase bát tak se zkusím vypravit k dr. jsetli mi neporadí něco na uklidnění, protože ten pas fakt potřebujeme. Dovolená zaplacená a argument paní tak holt pojedete po Čechách mě teda dost nakrknul
Paní co nás fotila byla moc hodná a ochotná, ale přece jen měla takový ječivý hlásek a náš Lukeš nenávidí všechno hlasité 😀 (motorky, vytuněná auta, trakotory, sanitky...).
Nejhorší na celé věci bylo, když při příchodu suveréně pozdravil, a začal, bude to hotovo, ahoj ... a pak jak když do něj střelí řev řev a řev. Babička a paní po 10minutách, že mu mám dát na zadek že prý to pomůže, tak jsem mu dala takové symbolické, aby věděli, že to nepomůže. Protože náš prcek když se začne takhle vztekat tak bych ho musela snad zabít a stejně s ním nehnu.
když jsem odcházeli tak Luky zase řekl naschledanou, ahoj ....

petaov
4. kvě 2012

Ahoj, stojí to pořád stovku pro děti? Nevíte, od kdy se to má zdražit?

evcounek
autor
4. kvě 2012

Tak jsme absolvovali další martirium. Když jsme vlezli do kanceláře tak v pohodě, ale jak jsem otevřela dveře kabinky na focení tak řev a řev. No nakonec jsme odcházeli s tím, že snad to někdy zvládneme. Paní nám poradila ještě udělat Lukáškovi občanku, ale můžeme jen do států EU. Vzhledem k tomu, že se chystáme do Chorvatska a to má přistoupit až v roce 2013 (zjišťovala jsem) tak máme docela pech.
No nelenila jsem a vyrazila k dr co s ním, že má z kabinky panický záchvat. Chtěla nám napsat "diazepan", ale ten mám doma,když měl Luky 40horečky. prý mu máme dát půl tabletky a počkat 45 -60 min a jít se vyfotit.
no tak s tím práškem to snad zvládmene, snad nebude koukat jako malý začínající feťáček 😖 😖

Petaov stojí to jen 100,- a občanka pro prcky 50,-

ined77
4. kvě 2012

@evcounek ...ahoj, tak držím palce teda 😅 .snad vám u toho focení neusne 😨.
mě jen napadlo...nemůžete jít někam do klasické fotografie, kde se nejde do kabinky?

syll.
4. kvě 2012

Jéjda co to čtu? mam strach tam jít, chystám se na pasové v pondělí s malým, snad bude OK, a nahodi obličej schopny fotky a jdeme dom 🙂 snad nebude ječet 😀 😀 😀 😀

ined77
4. kvě 2012

ha, překliknu a co to nevidím..nečetla jsem to, ale třeba tam bude i nějaký návod 😅 😉
http://www.novinky.cz/domaci/266660-foceni-mimi...

mucu
4. kvě 2012

tak my jsme byli nedávno dělat pasy mám děcka 3 ,1 a 14 a všichni to zvládli na jedničku se starším šel manžel a já s nejmenším stál mi na nohách já seděla paní mi přehodila plenu přes hlavu..fotka se povedla hned na poprvé tak jsem ráda...pas stojí 100 a občanka 50kč...jak píše Evcounek 😉 Tak s práškem se to snad podaří držím pěsti 😉

veruska007
4. kvě 2012

Já se byla fotit sama se dvěma dětma, necelé 3 roky a 3 měs. Focení šlo docela v pohodě. Akorát mi paní blbě radila, jak mám držet dítě - prý ho držet před sebou - to bylo blbý, malý se ksichtil, měl nakrabacené triko... tak jsem se na ni vykašlala, dala jsem si pod nohu stoličku, co tam měli, posadila si malého na nohu, paní udělala "blik" a bylo to napoprvé. A doporučuju mít na sobě bílé triko, to se pak nemusíte ničím přikrývat.

radka_h
4. kvě 2012

@petaov Ano stojí stále 100 Kč

alzbeta.hod
7. čer 2012

přidávám se, dneska jsme byli na pasovém.... šli jsme večer aby tam bylo co nejméně lidí. Před náma byli asi 4 lidi. Malá mi udělala pá pá a šla s tatínkem na pas. Za chvilku řev jak blázen. Pak s ní šel na chodbu že nechtěla ani sedět. Za chvilku klid, šla jsem já. Malá byla jak klíště a nechtěla si ani sednout, přesně jako předtím. Jak pak donutit 20 měsíčního prcka aby se koukl do foťáku když se ani neotočí na úřednici.... Už nevím a podruhé se mi tam opravdu nechce.

petule246
7. čer 2012

@evcounek - ahoj, já toto abolvovala s oběma klukama cca před měsícem a oba v pohodě (naštěstí). U mladšího mne nechali stát v rohu, aby mne viděl. U staršího jsem byla venku - ale je pravda, že na recepci městského úřadu dostal jen tak lízátko (že pozdravil), takže byl totálně happy a spolupracoval by asi u všeho. Takže moje rady - doma vysvětlit a natrénovat (ne jednou, ale vícekrát - klidně s foťákem). Já takhle nacvičuju zubaře a docela to funguje. No a trochu nevýchovně bych ho klidně uplatila čímkoliv - od lízátka až po hračku - no bóže, pro jednou se nic nestane 😉

evcounek
autor
11. čer 2012

Ahojky tak po dlouhé době jsme už s pasem doma. Naše zlatíčko vše doma natrénovalo, odkývalo, zopakovalo co se bude dělat. No a minulé úterý jsme vyrazili. Lukášek dosal 1 diasepan (dr. říkala že stačí 1/4, ale to nám nestačí už jsem zkoušela) když jsme přicházeli na úřad tak že se fotit nebude a pas nechce a že radši s babí na zaheradu, že k moři nechce 🙄 . no vyjeli jsme výtahem a děs běs všeude obsazeno (pas i občanky) no tak jsme jeli zas ven, kde čekala babička. Za chvilku jsem zase vyjeli nahoru a to začal neskutečkný řev. Po chvilce se utišil a já se radovala, že přece ten pas mít budeme. No bylo to fakt předčasný 😠 otevřeli se dveře a my šli na focení. no takový hysterický záchvat jsem ještě nevidiěla. Chudák paní se z něj hnedle rozplakala. tak jsme vyrazili k fotografovi pro foto na rychlopas. Vejdu do krámku a říkám mu náš problém a on hned ochotně že ho vyfotí venku v kočátku a nemusím tam dávat ani bílé prostěradlo, že nám to vyretušuje. Maňáska co jsem měla připraveného na focení v kabince (tam nezabral ani omylem) jsem za zády fotografa 3x zamávala a měli jsme asi 10 fotek. do hodiny byly vyretušované a hned jsme si šli zažádat o rychlopas. a už je doma hurá.

evcounek
autor
11. čer 2012

no a ještě jsem mluvila s fotografem a tem mi řekl, že pouze státy mají focení na úřadech a to ČESKÁ REPUBLIKA, SLOVENSKO, POLSKO a tuším MAĎARSKO. všechny ostatní státy se prý fotí u fotografů a fotky se nosí na CD na úřady a ty udělají pasy. no zase si někdo namastil kapsu Prý siemens. no co naděláme . nic. tak focení na pasy zdar zdar zdar

candynka
3. črc 2012

@evcounek ahojky, tak to je dobry.. musim se smat nad tvym prispevkem, protoze dneska jsme absolvovali to same, tez v Rakovniku na urade.. pani tam asi spatne pusobi na deti nebo fakt nevim.. Taky jsme odesli s neporizenou a taky nas postrasila.
Nakonec si pani postezovala prede mnou sve kolegyni "Hajzlik, takovej peknej a nechtel se vyfotit." No co na to rict, ze?
Skoda, ze nejde zazadat nekde jinde nez v miste traveleho pobytu.
Az tam pujdem priste, zkusime zazadat radsi o obcanku (chystame se do spanelska, tak by mela stacit), tam se aspon nefoti v kabince.

evcounek
autor
4. črc 2012

Tak to držím pěsti ať vám to vyjde tam. náš se nechtěl fotit ani tam. nakonec máme rychlo pas a hurá na dovču

navi
4. črc 2012

U nás je na úřadě moc milá paní a ta fotí děti tak, že si rodič sedne na židličku zády k foťáku a dítko se kouká na paní přes rameno, pak stačí uklonit hlavu trochu bokem a prcek se dá krásně vyfotit. Tak snad to někomu pomůže 🙂

romcovaklarka
5. črc 2012

U nás (Praha západ) mi malého fotili tak, že jsem si sedla k foťáku bokem, posadila jsem si ho na koleno jakoby bokem k sobě - takže čelem k foťáku. Já se trochu odklonila dozadu, abych tam nebyla. Pán na něj zvonil klíčema a fotil. Jediný trochu blbý bylo, že jsem mu musela držet ruce, aby je neměl na fotce, tak to mu trochu vadilo, první fotka nevyšla - měl moc otevřenou pusu, ale druhá už šla, no bylo to celkem rychlý a v pohodě. Horší bylo to pětihodinové čekání 😅 😀

Jo a jinak ti úředníci to neovlivní, jestli je ta fotka ok - aspoň tam u nás to bylo tak, že ten počítač sám vyhodnotí, jestli ta fotka vyhovuje pravidlům či ne a na tu první právě pán řekl, že mu to ten program odmítl... Takže jak někdo výš psal, že holt bude dítě na fotce řvát, tak to bohužel nejde 😒 Opravdu tenhle systém musel vymyslet někdo, kdo v životě neviděl malé dítě 😝

gabka32
5. črc 2012

my jsme se byli všichni fotit na pas v pondělí a úplně v pohodě. jelikož jsem se měsíc dopředu objednávala, tak jsem ani nečekala, jen manžel si vzal lístek a 40lidí před ním, ale paní byla hodná a vzala jej s námi. ještě že mu zrovna vyšlo volno, neumím si představit jít tam sama s oběma holkama, to bychom musely být v kabince všechny 😀 ale jinak dobrý, focení v pohodě, 18ti měs. dcerku jsem měla stejne jak @romcovaklarka - tj na koleně (ještě nohu přes nohu, malá je malá 🙂 ) a vyfotila asi 3fotky, dala mi vybrat, i když všechny podle počítače byly ok. obávala jsem se focení starší 4-leté dcerky, ale kupodivu spolupracovala. nejhůř asi budu vypadat na fokách já 😅