Syn se ve 2 letech a 2 měsících počůrává, v čem je chyba?

eluska87
10. pro 2013

Ahoj maminky, potřebuji asi trochu poradit..můj syn měl už asi 3 x období kdy si řekl, že chce na záchod a pak to zase hezky vymizelo a začal hrčet do plíny.Jenže teď poslední měsíc už začal krásně říkat že chce na záchod utíkal na ten záchod vyčurkal se a dobrý..Když jsme jeli autem on si řekl, řekla jsem mu vydrž Vojtí a hned jsem zastavila a vyčural se jenže teď si poslední týden úplně přestal říkat.hrčí do pleny kadí do níc a ani mu nevadí že v tom je...nevím co s tím..vždycky jsem ho pochválila a zatleskali jsme když se vyčural nebo vykakal na záchod..žádné změny a ani stresy u nás doma nejsou , já se mu věnuji ,hrajeme si spolu chodíme ven, pomáhá mi doma..takhle se chová jako vždycky je spokojenej..v čem je teda chyba? za to že se počůrá nebo pokaká ho samozřejmě netrestám..někdy mu trošku vynadám ale to je spíš stylem kam jsi to udělal?a kam se chodí a jdu a ukážu mu kam se chodí,ale ani po něm nekřičím spíš mu to vysvětlím..tak co děláme špatně ?

maruja
10. pro 2013

@eluska87 Ahoj, nic neděláš špatně 😉 ono mu to tam doleze, neboj. Je ještě dost malej. Moje dvojky ještě ani nevědí jak si maj na nočník sednout, sednou si a hned vyskočí, otočí ho a stoupaj si na něj, aby vylazli na konferenčák 😕

dlabinecka
10. pro 2013

@eluska87 TAk syn je zhruba stejně starý a jako vůbec... sem tam si řekne, ale spíš ne, takže no stres. A že bych něco dělala špatně? To nevim, s dcerou jsem postupovala stejně a ta byla na 21měsících bez pleny uplně v pohodě a v tomhle veku už i na noc. Halt kluci, no. prostě mají jiné , a mnohem důležitějkší, věci na práci 😉

eluska87
autor
10. pro 2013

@maruja
@dlabinecka jo holky asi máte pravdu..jenže mě spíš trápí to, že teď poslední měsíc si říkal, zvládal, hned běžel na záchod dal si tam prkýnko , krásně to zvládal, ale proč si přestal říkat ? tomu nerozumím...

blahova_andrea
10. pro 2013

@eluska87 u nás je to to stejné. už několikrát to vypadalo, že odplínkujeme a pokaždé jsme se zasekli, udělali krok zpět a nic. ví na co vše je, jak se to používá. na záchod chodí na stojáka, zvedne si prkýnko, vyčůrá se, oklepe pindíka, zavře, spláchne...jako fakt sranda se dívat 😀 no nočník si taky nacouvá, ale prostě si odmítá říkat. stojí, čučí a čůrá si na nohy ☹ nezbývá než čekat a zkoušet a jednou to přijde 😉

eluska87
autor
10. pro 2013

@blahova_andrea jj děkuju...děkuju všem za zkušenosti..ono je to asi dobré takhle s váma co máte zkušenosti prodiskutovat..že nejsme jedna z vyjímek co s tím mají problém

maruja
10. pro 2013

@eluska87 oni se děti někdy vrátí o krok zpět. Jedí třeba lžičkou a pak najednou chtějí zase krmit. Já pa zkušenostech se straší je nechám dýl na plíně a pak snad to půjde rychleji, starší jsem nutila na nočník brzo pak tam nechtěla vůbec sedět poprvé se tam fakt vědomě vyčůrala ve 2letech a v noci byla na plíně až skoro do 3 a půl. Ale večer i hodně pila, co nestihla přes den tak se chtěla před spaním dopít 🙂

dlabinecka
10. pro 2013

@eluska87 To těžko říct, do jejich hlaviček a jejich světu nevlezeme. Může ho něco strsovat ani si to neuvědomíš 😉 Třeba dcerka - počůrala se dohromady asi tak 3x za život a vždycky z toho byla uplně šílená, brečela, svíjela se... Malýmu je to tak nějak dost jedno, halt je teda podojenej, no... Jsou prostě takový. Víme prdlajs, Kolikrát si řikám, že to dělá natruc. Kdo ví... Zkus to neřešit, čim mín se tim budeš nervovat, tim větší je šance na uspěch 😉

mistrulka
10. pro 2013

syn bude mít 2 roky 6.ledna jednu dobu to vypadalo dobře,říkal aaa a šlo se čůrat a dělat bobek,ale pak zase pár dní byl celá den každou chvíli mokrej a neřekl si,....tak já nevím jestli mu nechat ještě chvíli plíny a zkusit to později,ale na druhou stranu když ví co má na tom nočníku dělat tak proč to nezkoušet dál že?Takže za mě doporučuji trpělivost.

andama
10. pro 2013

@eluska87 moje nejstarší má sem tam tento krok zpět a pak vypozoruju, že ji jde něco, co ji nešlo. Nebo třeba lip mluví. Přijde mi, že potřebuje udělat místo, aby se naučila něco nového, tak vypne chození na záchod/nočník. Až to zvládne, zařadí na místo, tak zapne zase čůrací mód ;)

mami29
10. pro 2013

Mame uplne stejny problem, taky prochazime obdobim ze si nerekne, nedojde a ani kdyz se pocura tak nic. Je to boj ale verim ze do skolky s plenou nepujde. Asi me hold ceka znovu uceni od zacatku.
Prozila jsem si toto i s prvnim synem. A taky se to naucil.

eluska87
autor
10. pro 2013

@mistrulka určitě taky nepolevím..prostě budem chodit na záchod..budu se to snažit vychytat já a když senepovede, tak se nic neděje...ale aby věděl, že ten záchod máme a je na to 🙂

eluska87
autor
10. pro 2013

@andama možná je to blbost,ale asi to vidím i u našeho Vojtíka teď se jaksi víc rozmluvil a začíná i lépe ty slova vyslovovat 😀 dobrý no 😀DD

eluska87
autor
10. pro 2013

@mami29 asi to chce dril...jako u nás maminek a děti to snad nějak dotáhnou pak

mami29
10. pro 2013

jjj take lepe mluvime, stavi lip z kosticek, .....

eluska87
autor
10. pro 2013

@mami29 tak už víme kde je zakopanej pes 😀DDD

mami29
10. pro 2013

A jeste vic zlobi 😀

andama
10. pro 2013

@eluska87 @mami29 no ne, fakt. Já taky prvně nechápala co se děje, krásně chodila, říkala si, a pak nic, počuraná, pokaděna, žádnej problém. A pak najednou líp mluvila, dokázala postavit ohradku z kostek, uměla nakreslit cíleně třeba kolečko nebo tak.... Prostě občas je potřeba uvolnit kapacitu paměti ;) Poprvy to byl týden, teď už jen dva max tři dny...

mirca1981
10. pro 2013

Taky mám takový problém. Malýho jsem začala posazovat asi moc brzy, hned když začal sedět na 7 měsících, ale měli jsme úspěchy, vyčural se když jsem ho posadila, každé ráno se vykadil, tak to trvalo přibližně do 1. roku. Najednou ze dne na den začal vzdorovat, že tam sedět nebude. Jediné kdy jsem ho posadila bylo hned po spaní, ráno a po spaní po obědě. Teď (je mu skoro 20 měsíců) ho tam neposadím ani po spaní ☹ Taky mě to trápí. Jen ukážu nočník nebo řeknu o nočníku a už zdrhá pryč a když ho chytnu, tak se začne prohýbat a neposadím ho ani za nic. Tak to zkouším na redukci na záchod, tam se někdy posadí, protože vidí mě a manžela, ale nevyčurá se. Uvidím, kdy se to zlepší. Takže holky nezoufejme, snad se brzy zadaří...