• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Syn si musí odnášet nočník s bobanem sám, jinak scéna

5. srpna 2009 
Maminky,dělají taky vaše batolátka scénky kolem odnášení jejich pokladu?Malej musí odnášet nočník s bobanem sám,jinak dělá scénky a na celý kolo huláká: Bobana,sám :grinning:
30. črc 2009 ve 12:58  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
znám, u nás to samé :grinning:
30. črc 2009 ve 13:17  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petja, Jiřík teda kajdil rovnou na záchod, k nočníku měl odpor, ale musel se dívat, jak se splachuje a ještě mu musel zamávat, takže každý si ten svůj pokládek musí asi vyprovodit sám :grinning:
30. črc 2009 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás také, chodila také rovnou na záchod, protože na nočník si odmýtala i jen sednout, ale musela sama splachovat a mávat...teď už jen splachuje :wink:
30. črc 2009 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kdyby náš malej byl ochotnej akceptovat jiné vyměšování než do plenky, tak bych ho nechala s tím hovínkem oběhnout třeba i barák. Je mu 2,5 a ani omylem . Ovšem všechno chce taky sám. u nás převládá výkřik Nééé miminkóóó!!! Dnes si řekl prodavačce u pultu sám o rohlík a hodlal si sám otevírat i auto. počítám, že za chvíli i nastartuje, ovšem s plínou na zadku :sweat_smile:
30. črc 2009 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naše Ter kadí do nočníku od 10měsíců. Vše vpohodě, od 14měs. jsme bez plen, máme jen na spaní a na procházky. Ale co mi dělá poslední měsíc dva, je to, že právě že nechce kadit do nočníku..Kadí co 3-4 dny a očividně se jí chcekadit, ale jakoby to držela v sobě, hlásí pořád, když to na ní jde, ale nevykadí se (to už vím, že poklad bude..) no a pak začne tlačit, lítá po bytě a pustí to do gatí a řve, jako by to byl šok pro ní, co se děje.. :confused:
Nevím, co to má znamenat, nic se nestalo negativního, do té doby kadila pěkně..máte některá zkušenost?
30. črc 2009 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
daluri: myslím, že prožíváme to samé. Kadíme do nočňajzu od roku a teď už jsme doma bez plen, krásně si říká na čůrání i kadění, ale asi před měsícem jsme měli problém s kaděním - zácpa :frowning2: a od té doby mi dělá přesně to co píšeš.. sice kadí každý den, max ob den, ale vždycky hlásí, já ji posadím a nic....jako chce se jí, ale zatne půlky a nepustí toho hovňouse.. :frowning2: pak začne lítat po bytě a řve po mě AA - AA a nakonec se zastaví u mě chytne se stolu a zatlačuje, ale už je to silnější než ona, tak jí tak akorád stihnu posadit na nočník a je to venku... :unamused: taky nevím proč to dělá, možná má strach, že jí to zase bude bolet, jako u té zácpy.. :frowning2:
31. črc 2009 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kozin, taky si myslím, že to asi bude tím, že jí to může bolet, když kadí co tři dny..a Ty píšeš to samé, takže asi na tom něco bude. :unamused: Snad to brzo přejde..
My pořád kojíme, jako malé mimi kadila i co 5dní, dr říkala, že to je u kojených normální, tudíž z toho vědu nedělám, že nekadí každý den.

Nám se k tomu teď od soboty přidalo čůrání na zem. Babča hllídala min.pátek malou 4hodiny a asi to byl pro Ter šok, tak dlouho bez mamky (je malý tedy velký závisláček :grinning: ), protože od té soboty pořád čůrká na zem :angry:
31. črc 2009 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda kozinka, jak si to dokázala že si říká 16 měsíční dítě o kakání a čůrání?. Míše je 15 měsíců a co neodchytím, to je v plínkách. No čůrání to vůbec nezvládám, protože hodně pije a tak cůrá asi milionkrát za den, tak jí bez plíny nenechávám. Zatím je to spíš o mé šikovnosti než o její :sweat_smile:
31. črc 2009 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Radkar, dá se to zvládnout, ikdyž si dotaz dávala Kozince..jak jsem psala výše, Ter kadí od 10m s hlášením a to čůrání od 13-14měsíce hlásí...
31. črc 2009 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já se fakt snažím, e-e říkám asi 30x za den :grinning: . Většinou kaká do nočníku, ale když to neodchytím, tak se klidně pokaká a vůbec jí to nevadí. Ale mě jo, pač má pak hned opruzeniny. Kaká tak 2x denně. Je fakt, že ona moc ještě nemluví. Umí tak máma,táta, mňam,pápá, haf a tím to končí. Tak má asi ještě čas. No budu trpělivá.
31. črc 2009 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Radkar nic si z toho nedělej, každé dítko je jiné...dřív nebo později to půjde :wink: A že nemluvíte? Máte asi stejný slovník jak my :grinning: možná o tři slůvka víc :wink:
31. črc 2009 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Lendy,ještě ve 2 letech :grinning:
2. srp 2009 v 06:58  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo Kubaka,Filda si taky vše řídí zatim sám...My sme začali právě bobanem do nočníku,pak až následovalo čúrání,kterému se ale taky říká boban :grinning: Všecko si řídí sám.Jelikož ale máme v 21.století pořád suché WC,tak je to o to divočejší,s každým bobanem se obout a na dvorek :grinning: No pokud naše neschopná vesnice brzy nezřídí ČOV,tak snad budu kupovat taky redukci na hajzlík :grinning: Malýmu navic dělá moc dobře,jak může bobana ukazovat celému našemu zvířectvu :sweat_smile: a už nejednou jsme se smáli jak mu říká Dobrý den :grinning: :grinning: :grinning:
2. srp 2009 v 07:08  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Radkar, no jejda,to víš,že má čas :wink:
2. srp 2009 v 07:12  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
daluri: podle toho co píšeš, tak jí to asi opravdu bolí :confounded: :pensive: No s tím kojením mám podobnou zkušenost, malou jsem sice kojila jen do 5,5 měsíce ale kadila mi jako kojená tak co 5-8 den a mudra taky říkala, že OK.. já z toho byla v šoku, ale našla jsem si o tom hodně článků a opravdu to tak je, ale bacha, už to není takhle u dětí co jedí tuhou stravu!!!!! Ty co už mají normoš obídek a nezáleží na tom, že je kojené mají kadit 1x za den nebo max 1x za dva dny... Takže být tebou tak zkusím sušené švesty (udělat z nich vývar a ten vývar používat na čaj, jídlo, postě na vše...) nám to pomohlo (taky kadila co 2-3 den, teď je to každý den :wink: ) nebo zkusit probiotika a přidat více zeleniny a ovoce (ale bacha na banán, vařenou mrkev a rýži) :wink:

radka: jak jsem to dokázala :grinning: já ani nevím.. :grinning: ne, je to opravdu o trpělivosti, nechat celý den volnou řiťku a pořád vysazovat, fakt pořád a vysvětlovat, že tady se dělá AA, u nás taky hodně pomohlo jedno slovo jak pro kakání tak pro čůrání, prostě tohle nerozlišujeme, pro ni to znamená, jako že chce na záchod, jako ví, že dělá ččč a nebo AA (hovínko) ale když si říká, že se jí chce čůrat tak říká taky AA :grinning: prostě to nerozlišujeme. Malá mi taky hodně pije, takže čůrá do půl hoďky někdy i 2x! Vypije mi za den tak 2l, takže taky funguje jako průtokový ohřívač.. :sweat_smile: :grinning:
Viz mluvení, tak naše prďola to je šílená kecka.. :grinning: už nám skládá i věty :sweat_smile: ptá se snad na všechno od 10-ti měsíců CO TO JE? teď nedávno začala s otázkou KDE JE? a klidně už skládá věty jako KDE JE TAŤKA nebo KDE JE PITÍ a tak, mě říká jak kdy MAMA, MAMI, MAMINKO (když něco potřebuje.. :grinning:) je to sranda takový prcek, když takhle mluví :grinning: :wink:

petja: :grinning: malej musí být taky pěkný éro.. :grinning: :grinning: :dizzy_face:
2. srp 2009 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kozinka,je to divočák,kterej chvilku neposedí,ale je neuvěřitelně hodnej a chytrej na svůj věk! Už umí počítat do desíti :wink:
2. srp 2009 ve 12:06  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo a s tím nočníkováním je podle mě důležité prostě dítě pozorovat,protože opravdu nějaké signály vysílat musí.Taková bezplenková metoda má fakt něco do sebe!
2. srp 2009 ve 12:08  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
holčiny, přesně tohle téma řeší červencová Betynka, je tam vše, o čem tady diskutujete
2. srp 2009 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
petja - to jsem si taky myslela, nas malej ovsem kaka a zaujate si hraje, takze o tom nevi ani on, ani ja - leda tak potom jdu po čuchu. Nekteré nátury jsou proste imunní :grinning: Prvni syn byl bez problemu ve 20 mesících bez plenky i v noci a mluvil v souvetich - tenhle rarach rekne par slov vcetne "cista plina" a prinese si ji, a tim tema nocnik hasne. :grinning: Sednout si na nej ? To bych mu musela zlomit nožičky jak se zapre :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
3. srp 2009 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
kubaka, to byl vtipný příspěvek :grinning: , to jsem se pobavila a zároveň uklidnila. Taky to tak u Míši vnímám. A to máme ještě dost času. Tak snad to do tří let zvládnem :wink: a vy taky.
3. srp 2009 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míša si na nočník sedne i sama, ale když tam něco udělá, tak je to náhoda. Tancuju kolem nočníku a zpívám chvalozpěvy, ale nějak jí to asi nezaujalo. Je to s nima sranda.
3. srp 2009 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jdeme od brezna do skolky, takze doufam a tajne si preju, ze to sakra uz zvladnout musi. :grinning: On je proste svébytný samorost, imunni vuči výchovnému pusobení. :sweat_smile: jsem v klidu, hlavne že je to štastné, veselé a zdravé díte.
3. srp 2009 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kubaka a co říct,že plenky prostě nejsou?
3. srp 2009 v 16:11  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, my taky kadíme na nočník jen když si stihnu všimnout, že prcek tlačí. Ale když ho nechám nahatýho, tak si na něj sedne i na čurání i na kakání sám. Napadlo mě, že by se dalo odnaučit na plínu tak, že prostě koupím větší a dám do ní látkovou, aby cítil, jak je to mokré. I když náš kamarád Víteček už zkouší chodit jen ve slípkách a maminka mu taky občas přijde na počuraný nohavice až ve chvíli, kdy si sáhne :grinning: Nijak mu mokrý gatě nevadí, to mu je dva roky a dva měsíce.
4. srp 2009 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
My používáme látkovky,ale jsou děti,kterým nevadí a mokro a já radím na děti nespěchat,jednou nastane zlom a pak je to záležitost několika týdnů a jste bez plín
5. srp 2009 ve 12:25  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek