Syn si musí odnášet nočník s bobanem sám, jinak scéna

petja
30. črc 2009

Maminky,dělají taky vaše batolátka scénky kolem odnášení jejich pokladu?Malej musí odnášet nočník s bobanem sám,jinak dělá scénky a na celý kolo huláká: Bobana,sám 😀

lendy1
30. črc 2009

znám, u nás to samé 😀

andy80
30. črc 2009

Petja, Jiřík teda kajdil rovnou na záchod, k nočníku měl odpor, ale musel se dívat, jak se splachuje a ještě mu musel zamávat, takže každý si ten svůj pokládek musí asi vyprovodit sám 😀

sisi.v
30. črc 2009

u nás také, chodila také rovnou na záchod, protože na nočník si odmýtala i jen sednout, ale musela sama splachovat a mávat...teď už jen splachuje 😉

kubaka
30. črc 2009

Kdyby náš malej byl ochotnej akceptovat jiné vyměšování než do plenky, tak bych ho nechala s tím hovínkem oběhnout třeba i barák. Je mu 2,5 a ani omylem . Ovšem všechno chce taky sám. u nás převládá výkřik Nééé miminkóóó!!! Dnes si řekl prodavačce u pultu sám o rohlík a hodlal si sám otevírat i auto. počítám, že za chvíli i nastartuje, ovšem s plínou na zadku 😅

daluri
30. črc 2009

Naše Ter kadí do nočníku od 10měsíců. Vše vpohodě, od 14měs. jsme bez plen, máme jen na spaní a na procházky. Ale co mi dělá poslední měsíc dva, je to, že právě že nechce kadit do nočníku..Kadí co 3-4 dny a očividně se jí chcekadit, ale jakoby to držela v sobě, hlásí pořád, když to na ní jde, ale nevykadí se (to už vím, že poklad bude..) no a pak začne tlačit, lítá po bytě a pustí to do gatí a řve, jako by to byl šok pro ní, co se děje.. 😕
Nevím, co to má znamenat, nic se nestalo negativního, do té doby kadila pěkně..máte některá zkušenost?

kozinka
31. črc 2009

daluri: myslím, že prožíváme to samé. Kadíme do nočňajzu od roku a teď už jsme doma bez plen, krásně si říká na čůrání i kadění, ale asi před měsícem jsme měli problém s kaděním - zácpa ☹ a od té doby mi dělá přesně to co píšeš.. sice kadí každý den, max ob den, ale vždycky hlásí, já ji posadím a nic....jako chce se jí, ale zatne půlky a nepustí toho hovňouse.. ☹ pak začne lítat po bytě a řve po mě AA - AA a nakonec se zastaví u mě chytne se stolu a zatlačuje, ale už je to silnější než ona, tak jí tak akorád stihnu posadit na nočník a je to venku... 😒 taky nevím proč to dělá, možná má strach, že jí to zase bude bolet, jako u té zácpy.. ☹

daluri
31. črc 2009

Kozin, taky si myslím, že to asi bude tím, že jí to může bolet, když kadí co tři dny..a Ty píšeš to samé, takže asi na tom něco bude. 😒 Snad to brzo přejde..
My pořád kojíme, jako malé mimi kadila i co 5dní, dr říkala, že to je u kojených normální, tudíž z toho vědu nedělám, že nekadí každý den.

Nám se k tomu teď od soboty přidalo čůrání na zem. Babča hllídala min.pátek malou 4hodiny a asi to byl pro Ter šok, tak dlouho bez mamky (je malý tedy velký závisláček 😀 ), protože od té soboty pořád čůrká na zem 😠

radkar
31. črc 2009

Teda kozinka, jak si to dokázala že si říká 16 měsíční dítě o kakání a čůrání?. Míše je 15 měsíců a co neodchytím, to je v plínkách. No čůrání to vůbec nezvládám, protože hodně pije a tak cůrá asi milionkrát za den, tak jí bez plíny nenechávám. Zatím je to spíš o mé šikovnosti než o její 😅

daluri
31. črc 2009

Radkar, dá se to zvládnout, ikdyž si dotaz dávala Kozince..jak jsem psala výše, Ter kadí od 10m s hlášením a to čůrání od 13-14měsíce hlásí...

radkar
31. črc 2009

Já se fakt snažím, e-e říkám asi 30x za den 😀 . Většinou kaká do nočníku, ale když to neodchytím, tak se klidně pokaká a vůbec jí to nevadí. Ale mě jo, pač má pak hned opruzeniny. Kaká tak 2x denně. Je fakt, že ona moc ještě nemluví. Umí tak máma,táta, mňam,pápá, haf a tím to končí. Tak má asi ještě čas. No budu trpělivá.

daluri
31. črc 2009

Radkar nic si z toho nedělej, každé dítko je jiné...dřív nebo později to půjde 😉 A že nemluvíte? Máte asi stejný slovník jak my 😀 možná o tři slůvka víc 😉

petja
autor
2. srp 2009

Lendy,ještě ve 2 letech 😀

petja
autor
2. srp 2009

Jo Kubaka,Filda si taky vše řídí zatim sám...My sme začali právě bobanem do nočníku,pak až následovalo čúrání,kterému se ale taky říká boban 😀 Všecko si řídí sám.Jelikož ale máme v 21.století pořád suché WC,tak je to o to divočejší,s každým bobanem se obout a na dvorek 😀 No pokud naše neschopná vesnice brzy nezřídí ČOV,tak snad budu kupovat taky redukci na hajzlík 😀 Malýmu navic dělá moc dobře,jak může bobana ukazovat celému našemu zvířectvu 😅 a už nejednou jsme se smáli jak mu říká Dobrý den 😀 😀 😀

petja
autor
2. srp 2009

Radkar, no jejda,to víš,že má čas 😉

kozinka
2. srp 2009

daluri: podle toho co píšeš, tak jí to asi opravdu bolí 😖 😔 No s tím kojením mám podobnou zkušenost, malou jsem sice kojila jen do 5,5 měsíce ale kadila mi jako kojená tak co 5-8 den a mudra taky říkala, že OK.. já z toho byla v šoku, ale našla jsem si o tom hodně článků a opravdu to tak je, ale bacha, už to není takhle u dětí co jedí tuhou stravu!!!!! Ty co už mají normoš obídek a nezáleží na tom, že je kojené mají kadit 1x za den nebo max 1x za dva dny... Takže být tebou tak zkusím sušené švesty (udělat z nich vývar a ten vývar používat na čaj, jídlo, postě na vše...) nám to pomohlo (taky kadila co 2-3 den, teď je to každý den 😉 ) nebo zkusit probiotika a přidat více zeleniny a ovoce (ale bacha na banán, vařenou mrkev a rýži) 😉

radka: jak jsem to dokázala 😀 já ani nevím.. 😀 ne, je to opravdu o trpělivosti, nechat celý den volnou řiťku a pořád vysazovat, fakt pořád a vysvětlovat, že tady se dělá AA, u nás taky hodně pomohlo jedno slovo jak pro kakání tak pro čůrání, prostě tohle nerozlišujeme, pro ni to znamená, jako že chce na záchod, jako ví, že dělá ččč a nebo AA (hovínko) ale když si říká, že se jí chce čůrat tak říká taky AA 😀 prostě to nerozlišujeme. Malá mi taky hodně pije, takže čůrá do půl hoďky někdy i 2x! Vypije mi za den tak 2l, takže taky funguje jako průtokový ohřívač.. 😅 😀
Viz mluvení, tak naše prďola to je šílená kecka.. 😀 už nám skládá i věty 😅 ptá se snad na všechno od 10-ti měsíců CO TO JE? teď nedávno začala s otázkou KDE JE? a klidně už skládá věty jako KDE JE TAŤKA nebo KDE JE PITÍ a tak, mě říká jak kdy MAMA, MAMI, MAMINKO (když něco potřebuje.. 😀) je to sranda takový prcek, když takhle mluví 😀 😉

petja: 😀 malej musí být taky pěkný éro.. 😀 😀 😵

petja
autor
2. srp 2009

Kozinka,je to divočák,kterej chvilku neposedí,ale je neuvěřitelně hodnej a chytrej na svůj věk! Už umí počítat do desíti 😉

petja
autor
2. srp 2009

jo a s tím nočníkováním je podle mě důležité prostě dítě pozorovat,protože opravdu nějaké signály vysílat musí.Taková bezplenková metoda má fakt něco do sebe!

ygreen
2. srp 2009

holčiny, přesně tohle téma řeší červencová Betynka, je tam vše, o čem tady diskutujete

kubaka
3. srp 2009

petja - to jsem si taky myslela, nas malej ovsem kaka a zaujate si hraje, takze o tom nevi ani on, ani ja - leda tak potom jdu po čuchu. Nekteré nátury jsou proste imunní 😀 Prvni syn byl bez problemu ve 20 mesících bez plenky i v noci a mluvil v souvetich - tenhle rarach rekne par slov vcetne "cista plina" a prinese si ji, a tim tema nocnik hasne. 😀 Sednout si na nej ? To bych mu musela zlomit nožičky jak se zapre 😅 😅 😅

radkar
3. srp 2009

kubaka, to byl vtipný příspěvek 😀 , to jsem se pobavila a zároveň uklidnila. Taky to tak u Míši vnímám. A to máme ještě dost času. Tak snad to do tří let zvládnem 😉 a vy taky.

radkar
3. srp 2009

Míša si na nočník sedne i sama, ale když tam něco udělá, tak je to náhoda. Tancuju kolem nočníku a zpívám chvalozpěvy, ale nějak jí to asi nezaujalo. Je to s nima sranda.

kubaka
3. srp 2009

My jdeme od brezna do skolky, takze doufam a tajne si preju, ze to sakra uz zvladnout musi. 😀 On je proste svébytný samorost, imunni vuči výchovnému pusobení. 😅 jsem v klidu, hlavne že je to štastné, veselé a zdravé díte.

petja
autor
3. srp 2009

Kubaka a co říct,že plenky prostě nejsou?

timbouctou
4. srp 2009

Ahoj, my taky kadíme na nočník jen když si stihnu všimnout, že prcek tlačí. Ale když ho nechám nahatýho, tak si na něj sedne i na čurání i na kakání sám. Napadlo mě, že by se dalo odnaučit na plínu tak, že prostě koupím větší a dám do ní látkovou, aby cítil, jak je to mokré. I když náš kamarád Víteček už zkouší chodit jen ve slípkách a maminka mu taky občas přijde na počuraný nohavice až ve chvíli, kdy si sáhne 😀 Nijak mu mokrý gatě nevadí, to mu je dva roky a dva měsíce.

petja
autor
5. srp 2009

My používáme látkovky,ale jsou děti,kterým nevadí a mokro a já radím na děti nespěchat,jednou nastane zlom a pak je to záležitost několika týdnů a jste bez plín