Syn strašně vysoko píská. Bolí mě z toho uši

anetadr
11. bře 2012

Ahoj všem, můj Syn (1 rok) teď začal strašně vysoko pískat - vždy když má radost, nebo se mu něco povede - jsem z toho už trochu zoufalá - je to strašně vysoký tón, ve strašně vysoké intenzitě. Zdá se to jako banalita, ale to tak strašně bolí do uší... Nejprve jsem si myslela, že je to v pohodě, že to přejde, ale stupňuje se to a už upřímně říkám, že mi to jednak leze na nervy a jednak mě to prostě bolí do uší. Mám mu to zakazovat? Nebo počkat až to přejde? Přejde to vůbec, když mu to nebudu zakazovat? Díky moc za každou odpověď.

ined77
11. bře 2012

@anetadr ...ahoj 🙂 ...tak já nevím, náš malý je myslím od malinka extra hlučný a dnes už na něj kolikrát i houknu ať se ztiší, ale myslím, že s tak malým drobečkem nic moc nenaděláš 😉 .buď ráda, že je veselý a v pohodě.počkej až začne mluvit a 1 000 006x za den se tě zeptá a proč 😝 😀 .

ined77
11. bře 2012

@anetadr ..jen , ještě moc nechápu....jakým způsobem by jsi mu to zakázala? 😅 ...mám také roční holčičku, ale realizaci zákazů si u tak malého prcka moc nedovedu představit 😀 .

anetadr
autor
11. bře 2012

@ined77 no, zakazovat není problém - Jiřík na 100% rozumí co je NE - třeba psí misky obchází s respektem cca půl metru - jenže právě nevím, jestli mu mám říkat NE když takhle výská - vím že to myslí dobře - ale to co dělá je extrém!!!! Vážně!!!! Jsem ráda, že je veselý, ale tohle je nepříjemné - už mi to říkali i sousedi (bydlíme v bytovce) - a takhle ječí třeba min. 4x do hodiny - a když má radost tak klidně každou minutu. Nejde jen o hluk - je to opravdu děs!!! Bolí to do uší!!! Mám trochu i strach, aby si něco neudělal s hlasivkami!

ined77
12. bře 2012

@anetadr ...tak co se týče sousedů...myslím, že téměř každý měl/má děti a sami byli taky kdysi dětmi a děti prostě hlučnější jsou.ale nemyslím si, že by tvůj malý pochopil tvé NE na jeho výskot 😉 .s hlasivkami si určitě nic neudělá, to bych se nebála 😀 .
nech ho být, u nás bylo také pištící období a zase přešlo 😉 .

dana3262
12. bře 2012

@anetadr nas dela presne totez. Od zacatku ho za to okrikuju. Ted jsou mu 2roky, dela to porad (i kdyz uz ne tak casto). Kdyz nebylo mimino, tak to nebylo tak hrozny, ale ma z toho docela šoky. Asi se to neda zastavit ☹

anetadr
autor
12. bře 2012

@ined77 doufám, že ho to přejde - tohle je fakt děs - sousedi to chápou, ale je to prostě všeobecně nepříjemné - jako když to udělá na chodbě, kde je ozvěna, tak mám pak chvíli zalehlé uši

@dana3262 tak teda doufám, že do dvou let to dělat nebude - už teď je to tak šíleně hlasité, že si nedovedu představit vyšší intenzitu s vyšším věkem. S tím miminkem je to pravda - to si teď vůbec nedovedu představit...

asi mu vynadám v těch extrémních případech - a ne ve zlém - spíš jako - to stačí, už to nedělej..