Syn ve 2 měsících zdvojnásobil porodní váhu

mami29
13. říj 2011

Ahojky holky snad nejsem jedina. kojim a maly pribira 300 - 500g tydne. ve 2 mesicich zdvojnasobil porodni vahu. 😉

ivular
24. říj 2011

@mimys @romcovaklarka S tou cukrovkou je to opravdu tak, rychlé přibírání kojenců může být důsledkem vysoké koncentrace glukózy v krvi, proto je jistější ji zkontrolovat. Náš malý vážil ve 4 měsících 9,8 kg - to už byl pro kontrolu glykemie opravdu důvod, i když já ani nikdo jiný v rodině tento typ cukrovky nemáme. Naštěstí to dobře dopadlo 🙂
Taky se ještě nabízí zvýšená hladina růstového hormonu, ale to nejsou hezké záležitosti, takže si to vůbec nepřipouštějme 😉

mami29
autor
31. říj 2011

Ted jsem prisli od dr. Vasik pribral za 10dni 400g ale rika si pres den kazdy 2 a v noci kazdy 3-4hod. Dr se me ptala zda jeste vydrzim, nebo zda mu neco dame, jak to myslela? Pry jsem cela "vykojena"

navi
1. lis 2011

@mami29 Míša jí taky v takových intervalech a večer chce dokonce i po hodině, asi aby pak vydržel ty 4 hoďky 😀 Taky by ě zajímalo co tím Dr. myslela 😕
My byli v poradně dnes, malej přibral 870g za 14 dní, jestli to tak půjde dál, tak ho brzo neunesu 😅

re_reserved
3. pro 2011

Holky, tak jsem tu cukrovku zjišťovala u dr. Ptala jsem se jí, zda ji Míša nemůže mít. Tak řekla že samozřejmě může, ale že děti s cukrovkou bývají spíše vyhublé, což náš Míša rozhodně není. Říkala i důvod proč tomu tak je, ale úplně přesně si to nepamatuju, tak nepíšu, abych nenapsala nějakou blbost 🙂 Nicméně až se nám podaří odebrat ranní moč, tak se máme zastavit a udělá test.

dana3262
4. pro 2011

@mami29 nas je na tom obdobne 🙂 Docela se preziral, tak jsem zacla odsavat, takze uz nepribira pres 400g tydne, ale treba pres 300g, jsem mu to zkrouhla 😀 Pred 14 dny na 6nedelni prohlidce mel 5480g Narodil se 3350g. Takze pocitam, ze ve 2.mes a tydnu taky zdvojnasobi vahu. Se pronese, co?? 😀 Bydlime ve 3.patre bez vytahu a vodim jeste mrnouse za ruku, kterej mi na ni vysi a v druhy ruce mimino. docela uz je ta vaha znat. Nejhorsi je kdyz se starsimu nekde po ceste rozvaze tkanicka-to je beznadej 😀