Syn ve 2 měsících zdvojnásobil porodní váhu

mami29
13. říj 2011

Ahojky holky snad nejsem jedina. kojim a maly pribira 300 - 500g tydne. ve 2 mesicich zdvojnasobil porodni vahu. 😉

jop
13. říj 2011

@mami29 😀 teda ten má ale apetit! Buď ráda. Náš malý jeden měsíc přibral 1,5 kg, další měsíc jen 0,5 kg, prostě přibíral dost skokově. Dr. mi říkala, že pokud je plně kojený, tak nemůže být obézní. Neboj, on si řekne kolik potřebuje. Miminka ještě nejsou rozežraná jak my dospělí, neumí se přejídat, to se naučí až časem 🙂)

ivular
13. říj 2011

@mami29 Tak my jsme měli porodní váhu 3,3 kg a ve čtyřech měsících měl 9,9 kg.. Řeknu ti, že jsem se toho raketového růstu až bála (já i partner jsme průměrného vzrůstu), ale od té doby naštěstí trochu přibrzdil (teď má osm měsíců a 11,6 kg).

mami29
autor
13. říj 2011

@ivular super ze nejsem sama. a co u vas dr na to? ta nase rika at se chlubim, nasi zase radi at mu davam nekdy jen cajik ze ma zizen a moje zada uz protestuji ted. 😀

mami29
autor
13. říj 2011

@jop ta nase dr rikala ze se mam chlubit jak rosteme ale zada au au. ☹

mami29
autor
13. říj 2011

@ivular a uz nosime 68. 😀 😀

petulka25
13. říj 2011

ahojky taky se přidávám-první dcera v prvním půl roce taky rychle přibírala v 6 měsících měla 9 kg v 10 měs 9,5 a v roce 10,8 kg ted ve 3,5 letech má 104 cm a 18 kg-odpovídá 4-5 letému dítěti.není nijak tlustá je jen velká......ale je zdravá a šikovná!!!a jsem ráda že sní všechno a není vybíravá........

stazina1
13. říj 2011

Ahoj.
Nič si z toho nerob,náš malý takto priberal od narodenia.teraz má 6 mesiacov a má 9,740 kg a 73 cm.Takže pohoda 🙂 Hlavne,že mu chutí a je zdravý 🙂 Je pravda,že tak priberal do 5 mesiacov a teraz ten posledný mesiac sa viacej hýbe,pretáča sa,plazí,takže pribral iba 600 g za mesiac,neboj sa.ak sa začne viacej hýbať,tak to priberanie už nebude tak enormné 🙂

romcovaklarka
13. říj 2011

@mami29 Ahoj, malej taky hodně roste, plně kojenej, porodní váha 3,82 a nyní ve 4 měsících má už 8 kilo 😅 Záda taky au, ale jinak je fajn, že tak pěkně rostou a papaj, ne? 😵

mami29
autor
14. říj 2011

@ivular
@stazina1
@romcovaklarka A muzu se zeptat kolik jste meli ve 2 mesicich, jen tak pro srovnani.

Jo je to hezke videt ze se ma dobre ze nestrada.

Jen jsem musela koupit kocarek s vetsi korbickou aby se mi tam v zime vesel 😀 a kazdou chvili vyrazuji male oblecky. Ted uz odlikame vel 68 tedy vse co je pres hrudnik. V kalhotach je nam jeste 62 velka.

romcovaklarka
14. říj 2011

@mami29 Ve dvou měsících měl 6,20 kg. S kočárkem mám stejný problém. Zatím je ve sporťáku položeném na rovno, ale je fakt, že když je naduclej v kombinéze, tak je to trochu úzký 😅 A oblíkáme 74. Jo a taky má hrozně velký nohy (šlapky), takže když jsou mu dupky akorát, tak jsou mu malý na chodidla 😀

mami29
autor
14. říj 2011

@romcovaklarka My mame 6,5kg ve 2 mesicich. Ja mam trojkombinaci kam by se vesel tedy do sportaku do fusaku ale je tezka a nemame do panelaku najezdy tak jsem musela koupit lehsi s vetsi korbickou. Ale v zime vytahnu spise ten tezsi kvuli snehu jen nevim jak se budem dostavat z a do baraku. ☹

ivular
14. říj 2011

@mami29 Ve dvou měsících jsme měli 6,2 kg. Ve třech měsících rovných 8 kg. To už pediatrička nechala malému raději vyšetřit glukózu pro vyloučení cukrovky. Z oblečků mi vyrostl velice rychle - v půl roce (to už se vešel do hlubokého kočárku jen tak tak) jsem fofrem dokupovala oblečení na roční dítě - to mu bylo akorát 🙂

mami29
autor
14. říj 2011

@ivular jéééééé to me vubec nenapadlo ze by mohl byt nejak nemocny kdyz tak pribira. Radsi ty myslenky rychle odezenu. Ale je fakt ze prvni syn taky rost rychle. I kdyz ten zdvojnasobil vahu "az" ve 3 mesicich. 😉 takze spise kvalitni mliko.

ilonkapomenka
14. říj 2011

@mami29 ahoj no ja teda bohuzel kojila jen tyden pak se me mliko promenilo ve vodu a malej byl na UM porodni vaha byla 3750g a ted v 5ti mesicich mel 9100g dr nam rika ze je to zdrave dite ktere je proste dobre zivene na ukor toho ze tak rychle vyrostl tak jsme i s prikrmama zacali uz ve trech mesicich. mi tez uz davame velikost 74-80 jak kdy a jak co hluboky kocarek uz nemame jsme ve sportaku malej se mi krasne stavy na nozicky a chce capat coz je jeste brzo tak ho stale snazim drzet v sede a nebo max v choditku a to je spokojenej.

estrela113
14. říj 2011

To mám radost, že je nás tolik, které mají trochu přerostlejší děti. My jsme měli ve 2 měsících sice "jenom" 5,5 kg, ale to je dvojnásobek naší porodní váhy, ve třech měsícíh budeme mít určo přes 6,5 kg ;o) Oblíkáme 68. Malý je plně kojený, ale je jako otesánek, pořád by jenom papal. Zpočátku přibíral 90g denně, teď už jenom 250g - 300g týdně. Dle paní doktorky se malý přejídá, ale já ho omezovat nebudu. Přese dám ví, kolik potřebuje 😀 doufám.

estrela113
14. říj 2011

@ilonkapomenka On už by chtěl v 5 měsících capat? To je teda rychlík, chlapák šikovná. Já malého teprve učím správně pást koně, nějak to ne a ne pochopit a místo pasení dělá letadlo. 😖 No teď na něj koukám a už 15 min si olizuje ručičku. Kousátko neudrží u pusinky, dudlík nechce, ale ručička nám chutná. No asi budeme trošku pozadu, ale po korekci nemáme ani 2 měsíce, tak jsme klidní.

ilonkapomenka
14. říj 2011

@estrela113 kazde miminko je jine takze si s tim nelam zatim hlavu nas rada pasl konicku uz v 1mesici lozeni nam nefunguje ale na nozky se stavi porad je to nas rychlik ma to asi po babicce ta uz taky v sedmi mesicich chodila. a ja v roce uz taky sedela na nocniku a v osmi mesicich capala v choditku a za rucicky

mami29
autor
14. říj 2011

@estrela113 taky jsem rada ze v tom nejsme sami.

mami29
autor
15. říj 2011
leia1
17. říj 2011

a já se přidávám, můj malej synáček má ve třech měsících 7,7 kg a 68 cm. neustále musím kupovat nové oblečení, páč ze všecho strašně rychle vyroste. a teď ani nevím, jak ho mám nosit, páč je to už váha, no a hlavně to zvedání, na zajíčka to už nejde, tak to musí chudinka vydržet, až začne pěkně držet hlavičku. vy s tím problémy nemáte?

mami29
autor
19. říj 2011

Holky dotazek, Vasik si rika nejak moc casto o jidlo, v noci vydrzi max 3 hodiny, pres den by chtel uz po hodine. Mam mu dat nebo ho nechat pockat aspon ty 2 hodiny.

re_reserved
19. říj 2011

Ahojky,
tak jsem ráda že nejsem sama kdo má doma obříka 🙂
Náš prcek :porodní váha 3900g a 53cm, nyní v 7.měs 11kg a 77cm 😀
Dr. teda nic neříká, spíš mi vždycky vynadá když se ptám zda je to normální. Jen mě občas napadne zda nemá cukrovku...ale to by snad dr. napadlo, kdyby se ji něco nezdálo.

mami29
autor
19. říj 2011

@leia1
@re_reserved vitam holky a jsem rada ze nas je tolik 😀

helcas
19. říj 2011

jee ja vzdycky myslela, jakyho doma nemame burtika a zatim vidim, ze ne 🙂
Radecek mel por. vahu 3,95kg a 50cm,
3 mes 6,9kg a 65cm,
4 mes 7,4kg a 68cm,¨
6 mes 8,5kg a 70cm,
8 mes. 9kg a 73cm,
10 mes 9,65kg a 75 cm,
rok 10,5kg a 77cm 🙂
do pul roka kojen plne, do 10ti castecne a byl to fakt macek!

navi
19. říj 2011

Ahoj, přidávám se k vám, taky máme malé - velké miminko 🙂
Míša měl porodní váhu 3,47kg a měřil 54cm, mlíčko mi nastupovalo pomalu, tak v porodnici shodil na 3,18kg (taková hubená dlouhá nudlička byl) a na včerejší kontrole přesně ve 4 týdnech měl 4,95g a 58cm 😀
Ale Lukášek taky nebyl žádný drobeček
v 6 týdnech 5,18kg
3 měsíce 6,42kg
6 měsíců 9,38kg
12 měsíců 12,65kg
ve 3 letech 17kg a teď ve 4 letech 18kg 🙂

mimys
20. říj 2011

@re_reserved kdyby mel cukrovku tak naopak hubne....

romcovaklarka
20. říj 2011

@mimys Nevím, na diskusi Velké miminko nějaká maminka psala, že mimču dělali testy na cukrovku, pač bylo hodně velké 😕

mimys
20. říj 2011

@romcovaklarka velka miminka bývaji u maminek, co maji cukrovku, ale že by se u miminek projevila cukrovka tím, ze jsou velká, to nevím, teda.... ale nejsem doktor...

ilonkapomenka
20. říj 2011

@mami29 A ty kojis? pokud jo treba zkus vecer pridat i trochu UM

ilonkapomenka
20. říj 2011

@mimys tez nevim o tom ze by to tak bylo a je pravda ze ja mam spise ten problem ze bojuji s tim ze mam nedostatek cukru obcas mi to pripada ze je to horsi jak kdyz je ho vic tak je mozne ze je Radecek tak velky diky tomu