Syn začal najednou zvracet v autě (zatáčky z kopce)

timbouctou
21. črc 2009

Děvčata, náš malý začal z ničeho nic zvracet v autě, když jedeme zatáčky z kopce. Je něco proti tomu pro rok a půl dítě? Sice dost pomáhá když ho trochu vychladíme, ale mám z toho strach že mu tím můžeme způsobit zápal plic nebo tak něco.

petraluk
21. črc 2009

Ahoj asi ve stejnou dobu začal i Luky. Ptala jsem se dr. a prý léky na to žádný nejsou. všechno je až od 3 let. Ale řikala mi vyhnout se mléčným výrobkům, k pití nejlépe hořký černý čaj.
Malej většinou zvrací, když jedem hned ráno a po normální silinici. Na dálnici to bývá v pohodě a zrovna když vyjedem až odpoledně po obědě.

Ale třeba když jedem na hory, tak zvrací kdykoliv ☹

power700
21. črc 2009

Ahoj, zrovna toto řešíme v jiném tématu, jestli jsou nějaká homeopatika na zvracení. Naše malá taky zvrací v autě. Pokud ji nedám Kynedryl, nikam se nejede. Ale my tak často zase nejezdíme, tak občas ji čtvrtku dám, ale příčí se mi to, přeci jen to je chemie a homeopatika Cocculine na to prý jsou. Mají je volně v lékárně,ale vyzkoušené je nemáme. 😒

power700
21. črc 2009

Oprava: Kynedril.. 😉

jabber
21. črc 2009

Zkuste zázvorový nápoj pro děti Kulíšek Forte 🙂

power700
22. črc 2009

jabber- není ten Kulíšek forte proti průjmu? Nebo je to něco jiného? Já už jsem se na to kdysi ptala v lékárně a tam mě řekla, že je to právě na ten průjem. 😒
A nebo je to jiný Kulíšek. 😉 nemáš odkaz?

jabber
22. črc 2009

power - Kulíšky jsou dva, ten Forte je zázvorový a zklidňuje žaludek
http://www.lekarna.cz/kulisek-forte-sacky-10x6-8g/

jabber
22. črc 2009

ale jinak máš pravdu, používá se při průjmech, ale právě i při zvracení, protože obsahuje ten zázvor a dá se použít i na nevolnosti v autě 🙂

power700
22. črc 2009

jabber, to jsem nevěděla, díky. 🙂

agness02
22. črc 2009

ahoj timbouctou, taky máme stejný problém, koupila jsem homeopatika cocculine, ale vyzkoušené to ještě nemám
a taky teď si tak uvědomuji, to co píše petraluk o těch mléčných výrobcích, malej jedll jogurt a pak pokaždý zvracel...

timbouctou
autor
26. črc 2009

no děvčata tak poprvé co Alex zvracel, tak měl k obědu brambory a nějakou zeleninu, jen tak něco lehkého. Ale myslím si. že to mohlo být i horkem. My od té doby jezdíme pokud možno mimo delší serpentýny a používáme to chlazení 😒 Kulíšek mi pít nebude, máme doma ten při průjmu a jak je to slané tak to nechce. Tak zkusíme to cocculine a uvidíme.

kristi
27. črc 2009

my jsme dokonce kuopili v lekarne lizatka do auta se zazvorem apod. ona mela Mia nekdy takovy navaly, nekolikrat se i poblila, ale uz je to v pohode

agness02
29. črc 2009

Ahoj, tak jsme vyzkoušeli Cocculine a zatím (ťuk, ťuk) pomáhá...jeli jsme dvakrát na delší cestu a pokaždý v pohodě, s jídlem na cestách už jsme opatrnější...
jo a nejdřív jsem to zkusila rozpustit v trošce vody, ale pak už to malej zvládl cumlat, řekla jsem: dáme kokinko...a on na to ňam, ňam.....no a teď ho musím odnaučit, že to kokinko není 😅

jabber
29. črc 2009

agness - tak super 🙂 a co je to kokinko? 😕 😀

agness02
29. črc 2009

jabber kokinko=bonbonek, ale to naštěstí ještě nezná... 😀
radši ho naučím: dáme tabletku 😉

power700
29. črc 2009

Agness, to je paráda! 🙂 My to ještě nevyzkoušely, tak pak dám vědět. 😵

jabber
29. črc 2009

agness 😀 jsem si to myslela 🙂

timbouctou
autor
29. črc 2009

My to taky pořád ještě nemáme ozkoušený, od té doby jsme na žádnou delší cestu nejeli. Pak napíšu jak to funguje. Ale i naše mudra říká, že to maminy chválí. Jsem hlavně zvědavá, jak to do něj dostanu, dneska jsme byli u babi v bazénu, má tam místo chlorové vody slanou, ale jen maličko, a Alex se napil a pozvracel jim bazén 😖

pisisvori
8. bře 2015

Chtěla bych se zeptat, jestli to taky někdo měl. Dcera vždy milovala houpačky, kolotoče...nikdy jí nebylo špatně a to ani v autě. V létě jí bylo 5 let a když jsme v srpnu jeli od rodičů, tak se pozvracela od té doby je jí vždycky špatně i přes kinedryl (nezvrací, ale říká, že jí není dobře...) a je jí vždycky šatně i na houpačce atd., přesto, že se houpe mnohem méně než dřív.
Ptala jsem se naší dr. opakovaně a řekla mi, že je to normální. Ale nějak se mi to pořád nezdá. Je i tenhle rok najednou hodně nemocná. V říjnu měla spálu a od té doby byla zdravá dohromady 5 týdnů☹ ...pořád se jí vrací streptokok do toho virozy a i zvracení bez teplot.
Teď jdu s mladší na kontrolu v týdnu , tak se zase zeptám a budu chtít asi nějaké odběry krevní obraz , imunitu...
Ale zajímalo mě, jestli máte někdo podobnou zkušenost, že až ve 4-5-6 letech začalo být dětem špatně?