Syna nadme snad všechno. Co můžu jíst?

kacka2
23. bře 2009

Moc vás zdravím a mám na všechny, co bojují aspoň trochu s kolikou nebo mléčnými výrobky dotaz:
CO JÍTE ???
Mě bohužel postihlo oboje, malýho snad nadme všechno!
Nejím klasická nadýmací jídla, pečivo a poslední dva týdny ani nic co má společného s mlékem (nedokáže to nějak vstřebat a tím má hlenovitou stolici a kolika je nesnesitelná). Mléčnou dietou jsme téměč vyřešili problém se řvaním, což je paráda, ale já se ztrácím a fakt nevím čím se živit 😒

A tak ocením jakékoli rady a tipy, na co si mam mazat ty paštiky, když nemůžu pečivo, co mam píct, když mu vadí i kypřící prášek, atd....

díky moc

Hlavně nepište že až se začne hejbat že se to zlepší, protože on je s pohybem dost napřed, otáčí se už od tří měsíců a rozhodně se nic nelepší 😒

bebinka
23. bře 2009

Kačko jsem na tom podobně, tedy co se týče žádných mléč. výrobků (ani kozích)... takže sojové mléko, jogurty, drinky a pudinky (v Bille nebo Makru ...a nic levného teda ☹ )

Jojo, co bych dala za čerstvej chleba s máslem 😀

roana
23. bře 2009

Tak to máme stejný, do kafe rýžový nebo ovesný mlíko, o chlebu s máslem se mi může zdát, čokošku si nedám ani z letadla... Jestli teda nedělaj ňákou homeopatickou... No, jedin karobouk ale tam je syrovátka....
Opravdu jen sojový jogurty, žádný výrobky z kozího mlíka... Já dostala od ježucha k vánocům pekárnu a peču si chleba i bábovky, jinak je to pakárna.
Mám 49 kg a je to fakt děs, dieta a kojení Tě vycucne, ale dá se to.
Jím silný vývary z masa, hodně králičí, krůtí, hovězí i vejce, jáhly, vločky, kuskus, rýžový těstoviny a kroupy.
Na prdy jsem pila kmínový vývar a po lžičkách jsem ho dávla i malý...

kacka2
autor
23. bře 2009

Tý brďo, tak to se mam na co těšit, a co brambory? Taky jsem slyšela že nejsou úplně ideální.
A děkuju za tipy, s mléčnou dietou teprve začínam, tak se v tom vůbec neorientuju, že jsou nějaký sojový jogurty 😲

kacka2
autor
23. bře 2009

Roana a ještě k tomu pečivu, to do tý pekárny nemusíš dávat kvasinky? a co třeba takový ty suchary místo chleba?

roana
23. bře 2009

kacka2 - kvasnice se tam dát musí, u většiny kupovaných směsí na chleba dokonce jsou. Ale na ty směsi bacha, někdy obsahují mléko nebo sušenou syrovátku...
Suchary ujdou, ale tak první týden, pak mi už lezlo krkem, navíc, my máme ještě bezlepkovou dietu, aby se to nepletlo 😀 .

berunka
24. bře 2009

holky tak ja jsem taky musela vynechat mleko a mlecne vyrobky.mala mi po tom strasne plakala,kroutila se,vic ublinkvala a mela vodnatou stolici.od te doby co jsem to vyradila je celkem pokoj.ale taky premyslim co vlastne jist aby mela v mliku vitaminy.ja jsem ted hodne na detskym presnidavkach uz jich delaji docela dost druhu.manza mi v Bille koupil boruvkoveho Hamanka a ten je teda vyborny 😉 kafe nepiju ale do koupila jsem si Caro a do toho pouzivam sojove susene mleko.jinak jestli jste jeste nevyzkousely zadne kapky na prdiky tak nam dost pomaha Baby Calm.Mely jsme i Sab Simplex ale to se s Baby Calmem neda srovnat.Ten je prirodni muze se davat pred kazdym kojenim a Elisce opravdu dost pomaha a to mi prijde ze ji taky nadyma kdeco.

roana
24. bře 2009

to berunka - Caro taky piju, ale píšou tam, že může obsahovat stopy mléka. Je to sice malinko, ale pokud má malá problém, tak je lepší to vynechat úplně, dobrá je i Melta.

kacka2
autor
24. bře 2009

berunka díky, ale my zkusili jak Sab Simplex, tak baby calm a nic nepomáhá. Dokonce jsme koupili i probiotický kapičky a nic. Pomohla až ta mléčná dieta 🙂
Pořád nevim co s tím pečivem, myslíte že tři dny starý chléb už je dobrý, nebo pečivo klasický vůbec?

roana
24. bře 2009

Na prdy? Tři dny jsou v poho, já jedla pečivo už druhej den....

mirri
24. bře 2009

tak ja nemuzu chleba,ani starsi.ale zato jednodenni pecivo jako housky,rohliky jsou v pohode.asi vyzkousim tu mlecnou dietu.jsem si myslela,ze nas to po 3 mesicich prejde a nic... 😖

kacka2
autor
24. bře 2009

tak asi je to opravdu individuální 😕
Mirri mě ta mléčná dieta napadla taky až teď, naštěstí to pomohlo 🙂 Ale zabralo nám to asi až po čtyř pěti dnech, tak to chce ten týden vydržet !

smajlik
24. bře 2009

kacka: máme koliky už od porodnice, dávám si jen 1x denně malou Activii, víc ani ťuk, občas na chleba žervé, plátkový sýr Eidam a kuřecí dietní šunku. Po mléčných výrobcích a dokonce i po paštikách má malá ukázkové koliky (mléko nadýmalo a paštiky,salámy a párky způsobovaly křeče při kakání). Pečivo jím den staré 🙂. Pomohl až baby calm před každým kojením, k tomu já probiotika 1x denně a malá probiotické kapky... a zabralo to stejně až minulý týden, když malá začala krásně kopat nožkama pod hrazdičkou. Hlenovitá stolice je šílená, moc jí to bolí, však to znáš

kacka2
autor
26. bře 2009

Tak dnes jsem byla u doktorky a radila jsem se s ní co a jak. Malej totiž břibral za měsíc jen 200g 😒
Řikala že jestli mu vadí kravský mlíko, tak ať nejim ani sojový, že to mu bude vadit taky, jedině kozí. Mam zkusit eidam, tak aspoň něco.
No ale zřejmě nás brzo čekaj příkrmy a kaše, což mě vůbec nevadí 😉
Holky díky za rady 🙂

berunka
26. bře 2009

kacko Eli taky vadi kravske mleko ale kdyz si dam susene sojove tak ji to nic nedela.takze je to asi individualni u kazdeho ditka.ja jsem prave premysllela ze bych zkusila sojovy jogurty.nam treba zase eidam vadil.dala jsem si par platku na chleba a po kojeni hned ublinkavani ve vetsim:(

mysinka
26. bře 2009

Taky jsme si tím prošli...byla jsem 3 měsíce na rýžovém chlebu, bramborách, těstovinách, rýži... nic moc jiného mládě nesneslo 😒 Ale hodně moc malému pomohlo, když jsem se začala prolévat fenyklovým čajem. Dělala jsem si 2-3x denně a hodně silný - do půl litru vody 1-2 pol. lžíce fenyklu a účinek se dostavil 😉 A fenykl je prý i mlékotvorný...
Držím palce 🙂

berunka
26. bře 2009

a kdy to maleho preslo ze reagoval na mliko?ja jsem taky vysadila vse co majen trochu spolecneho s mlikem.doufam ze se z toho nevyvine alergie.

mysinka
26. bře 2009

Beru, já ani nevím, jestli reagoval na mléko... pak už jsem na to prděla, musela jsem něco jíst a kefíry zas až tak nevadily. Jakmile jsem se začala prolévat tím fenyklem, hodně se zlepšil, už jsem to opravdu tolik neřešila 🙂