Syna svědí oči. Může mít alergii?

kleris26
23. bře 2009

Dobré dopoledne, maminky! Chci se zeptat, jestli některá se svým miminkem nemáte zkušenosti se svěděním očiček - teda lépe řečeno škrábáním oček u malinkých dětí. Náš kluk si oči "drbe" věčně bez závislosti na únavě. Už jsme byli několikrát na očním, ale ani kapky, ani antibiotika nepomohly, nemáte některá radu, co s tím? Myslím, že se nejedná o reflex, asi ho něco trápí, ale zatím jsme nikdo nepřišli na to, co je příčinou...Vzhledem k tomu, že má starší ségru alergičku, máme kvůli tomu i upravené prostředí, tak nevím, jestli by mohl mít alergii, jenže na co??? Budí se kvůli tomu i v noci, aby si je podrbal. Děkuji za každou odpověď a pěkný den všem.

roana
23. bře 2009

Naše malá to taky dělá, furt si "fidlá" oči, jak říká babička. Už nevím, co s tím. Malá je alergik, má ekzém, asi to s tím souvisí. Měla totiž i ucpné slzné kanálky, po léčbě je to o drobek lepší, možná to souvisí....

kleris26
autor
23. bře 2009

a jak jí to léčíte? Naše mudr zkouší teď fenistil kapky, je to o malinko lepší....

roana
23. bře 2009

No, fenistil je jen na potlačení alergický reakce, my jsme homeopatický...

sedmihorky
28. srp 2014

holky já jsem s manželkou zkusil malému kápnout kapky ocutein sensitive, které používám také já,když cítím sucho v očích. Jsou od tří let takže je může syn používat a je spokojený i v klimatizovaném autě.