Synátor zlobí. Nevím si s ním rady

kaleilah
10. čer 2011

Ahoj holky, jdu si pro jakoukoliv radu, zkušenost. Daniel - V září 3 roky td začíná hrozně vyvádět. Od malička byl hodně aktivní, mě neposlouchá, ale teď poslední dny začal bojkotovat nočník. To je ještě celkem normální-upozorňuju že nepomáhá ani chození na wc.- ale on to má podle mě jako formu vzdoru. Včera jsme si hráli s modelínou, on najednou vstal ze židle, a šel se vyčůrat na gauč. Než jsem vůbec stihla zareagovat, byl počůranej. Během hodiny se to opakovala ještě dvakrát, jednou v kuchyni na zem, pak dostal na prdel-plácanec rukou, už ani nevim za co a automaticky se šel rovnou vyčůrat na gauč...

Tohle dělá tak 10 dnů, když ho pošlu čůrat tak si sedne a hned vstane, z pokojíku je jedna velká prochcaná louže. Vyvrcholilo to dneska, byli se ségrou v pokojíku, a když tam přítel vyšel, tak daniel nakadil na gauč, bylo to rozmatlaný po celým pokoji, i v postýlce, na madraci, pod madrací... obě děti šli do vany, daniel se vykadil i tam a pak kousky stolice vyhazoval ven. Počůrává se opravdu všude, doma, venku, fakt nevím co s tím.

Ještě je asi důležýitý napsat, že mám novýho partnera, bydlí s náma pd ledna, daniel s ním ale vychází podle mě dobře, přítel se věnuje oboum dětem opravdu hodně, a navíc býv.manžel má ted měsíc novou přítelkyni. děti jezdí k tátovi každý víkend témeř, od pátku do neděle, nebo minimálně 3 víkendy v měsíci tam jsou....

petrunka01
11. čer 2011

@kaleilah to je fakt těžká situace.Na mě to působí tak,že je na Dana těch změn přeci jen moc a neví,jak se s tím poprat.A navíc se to možná ještě střetlo s obdobím vzdoru a problém je na světě,třeba chce "jen" přilákat pozornost.Bude to chtít asi hodně trpělivost,i když se to lehko řekne a těžko dodrží,to chápu.Zkusila bych takový chování nekomentovat,max,že se kaká a čůrá do záchodu,že teď se to musí uklidit.Možná bych ho do toho úklidu zapojila a snažila se mu třeba vysvětlit,že teď,když musíme uklízet ten nepořádek,tak nebude čas na něco jinýho-hru,pohádku..Ale hlavně v klidu,bez křiku..

verbalinka
11. čer 2011

@kaleilah hm, to je dost zapeklité. Evidentně přišel na to, jak vás potrestat a na sebe upozornit. Přestala bych za to trestat a zkusila to, co píše petrunka, že sis s ním zrovna chtěla hrát, ale nemůžeš, protože musíš uklidit ten nepořádek. Prostě nesoudit, nerozebírat a potlačit vztek. Evidentně je toho na něho moc. A k tomu čekáš mimi s novým přítelem (snad chápu dobře) a nejspíš se cítí odstrčený a jinak to neumí. Syn nás zase "trápí" tím, že schválně čůrá mimo záchod (čůrá ve stoje). Ale u něho stačilo vyhrozit nočníkem, protože si nechce na něho sednout. Ale v tvém případě bude důvodů víc, než jen vzdor. Zkuste homeopatku, mohla by pomoci vyřešit jeho trápení 😉 U nás 100% pomohlo 😉

blandik
24. čer 2011

@kaleilah - mě napadá totálně přestat komentovat jeho "nevhodné chování" - jakékoliv a jen se zaměřit na pozitiva, že to co udělá dobře - to vyzvdvihnout. To co udělá "špatně" nechat být. Jen říct - jsi mokrý, převleču tě....Jinak máte hodně těžkou a složitou situaci pro děti, takže chce to trpělivost...doporučila bych knížku o komunikaci s dětmi - Respektovat a být respektován. Třeba tam najdete nějakou radu - každopádně jsou tam návody jak mluvit s dětmi, aby nám řekly co je trápí...Hodně štěstí.