• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Syndrom třeseného dítěte. Z čeho vzniká?

25. září 2009 
....chtěla bych se zeptat: znamená třesení-například takové to radostné "lítání" do vzduchu? dneska jsem o tomto syndromu jen zaslechla v televizi---tak nevím, jestli mu tím neubližujeme....nevíte některá?
22. led 2009 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ne ,,radostné lítání,, je v pohodě,ale samozřejmě něžné a opatrné :wink: Třesením se myslí opravdu zatřesení-když ve vzteku maminka nebo někdo jiný dítě čapne a zatřese s ním například aby přestalo plakat :wink: :slight_smile:
22. led 2009 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,
souhlasím s ronie, ale u toho radostného lítání do vzduchu pozor, aby vám dítě nespadlo. četla jsem, že tatínek si takhle vyhodil synka, nechytil ho a chlapeček zemřel.
navíc ne všechny děti to vyhazování mají rády. rádi to mají většinou jen tatínci.
22. led 2009 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ano ano velmi velmi opatrně, já to nemám ráda to vyhazování a nemůžu se na to dívat, takže radši odcházím z pokoje když manžel s Olim takhle blbně, ale co nadělám no...je to taková chlapská věc :stuck_out_tongue_closed_eyes: Olimu se to ale teda moc líbí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. led 2009 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
znam tatinka co kluka vyhodil a ten se prastil o strop :confused: ale jinak v rozumne mire se to detem fakt vetsinou libi - jako vsechny blbiny :wink:
22. led 2009 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
právě....ťulda ho vezme pod pažama:o))kulišek je zády k němu---a tak s ním jako houpe nahoru dolů....no asi s tím přestaneme......no stalo se nám, že jsme s ním párkrát když byl malinkej zatřásli-já tedy ne-může se to projevit později? Kulíšek je tedy pěkně veselej a hrozně chytrej mišpulín.....už to není ta řvousenka co to bylo zezačátku..... :grinning: :grinning: :grinning: spíš naopak---pláče málokdy.
22. led 2009 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
právě----když už je to příliš moc vysoko, tak už se to snažím korigovat-že už stačí...malýmu se to tedy líbí...ale co když..........
22. led 2009 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja myslim ze kdyz ho vyhodi nebo jen podrzi nahore na rukach tak to neni to samy jako treseni, to jsou opakovany narazy... proste vse s rozumem :wink:
22. led 2009 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a co to je ten syndrom třeseného dítěte?? TV jsem neviděla. Díky :slight_smile: My s prckem třásli když měl hysterický záchvat. Na vyhazování do vzduchu je zatim moc malej.
22. led 2009 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Syndrom třeseného dítěte je znakem týrání. Znamená to že děckem někdo zuřivě třese a způsobí mu poranění v oblasti krku a hlavy,může dojít i k poškození mozku. Neřekla bych že se to stane při běžné hře,to by musela být hodně necitlivá
22. led 2009 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
misakulicka,
myslím, že později ne, co jsem četla, tak se to projevuje záhy. Ale třeba někdo bude vědět na 100%.
I tak si nemyslím, že by s ním někdo tak zatřásl, aby mu ublížil. A pokud je vysmátý...
22. led 2009 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
A běžný vyhazování to rozhodně nezpůsobí...já to nemám ráda a Vanda se toho bojí,takže to u nás nejede.
22. led 2009 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dávali to v televizi na slovákách....tak jsem se na to šla kouknout na net co to je....takže! žádný třepando grando...
22. led 2009 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
obecně se miminy vůbec nemá třást, protože neudrží hlavu a můžou si zlomit krk a taky se jim to může zamixovat v mozku a mít krvácení. Někde někdy to vysvětlovala neuroložka - že ta síla, kterou vyvineme my nám nepřijde velká, ale na dětský mozek je to prý obrovský náraz. Jakoby jste mu mlátili hlavou o zeď nebo tak něco. Nepamatuju si přesně detaily, ale závěr je ten, že dětmi netřást. Není to totéž co vyhazování, ale z toho třeba já dobrý pocit taky nemám. Ten moment chycení je taky pěkný náraz a hlava jim dost cukne.
22. led 2009 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já malého jemně vyhazuji a když ho chytám,tak pád zbržďuji tím,že ho chytím s nataženýma rukama a celá jdu dopodřepu a ruce taky krčím,malému hlavička vůbec necukne:wink: A stjným způsobem ho vyhazuji,ale obrácený postup,s podřepu a skrčené ruce,obličejíkama k sobě a pak se já začnu zvedat a i jeho a pak ho pustím a on kousíček povyletí nahoru :grinning: a je to strašná sranda,hrozně se tomu směje,teda výská.
22. led 2009 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnada - matko vzpěračko :grinning: Všechna čest. Můj maličký měl v půl roce asi 9 kilo, takže jsem byla ráda, že ho vůbec unesu. Dnes jsem ráda, že ho vůbec zvednu a poponesu po bytě. Má 14 kg a je to fakt síla. Na to už nemám. Houpu ho na nohách na posteli - to zvládnu :sweat_smile:
22. led 2009 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
nase mala miluje "hazeni" do vzduchu..teda nikdy ji vylozene nevyhodim..spis ji drzim a jdu nahoru dolu a jakoby ji spis houpu smerem nahoru..ale zboznuje to, desne se u toho rehta :slight_smile:
22. led 2009 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
kubaka - je to fajn cvičení na prsní svaly a na záda i nohy :wink: Je teda fakt,že malej má "jenom" 7,60kg ,ale když ho nosím na jedné ruce dýl jak 20minut,tak mi dřevění,už se pronese. Víš,já mám hodně síly nejen v rukách:wink: Ale to by bylo do jiného tématu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. led 2009 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
a nemuze ublizit malymu kdyz kocarkem prejizdim nerovnej teren a on se tam fakt dost trepe? :confused: ...neni to stejny jako kdybych s nim zatrasla?
24. zář 2009 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda holky, možná mám špatný informace. Ale cca před půl rokem jsem viděla o tomhle v tv reportáž a tam tvrdili, že i "nevinné" vyhazování dítěte do vzduchu může tenhle syndrom způsobit. Takže s malou radši takhle neblbneme...
24. zář 2009 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
poletucha, to asi ne, protoze v kocarku mimi lezi a ma hlavicku oprenou o podlozkku, kdezto, kdyz s nim treses, tak ho mas ve vertikalni poloze a uz tak ma co delat, aby udzelo hlavicku, natoz kdyz se s nim zatrese, to mu hlavinka lice sem a tam. Takze jizda v kocare je naprosto ok, aspon dle meho nazoru :wink: .
24. zář 2009 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
markchina-diky moc ...uz jsem z toho mela vcera fakt vycitky...jezdime tady po takovym obr parku pres ruzny koreny,sisky...fakt to tam s nim kolikrat hrozne haze a i hlavicka mu lita :sweat_smile: ...no radsi budu opatrnejsi
25. zář 2009 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monika, viděla sem to samé jako ty, je pravda, že tam varovali právě před tím vyhazováním do vzduchu, mozek dítětě jakoby "naráží" do lebky :confused: říkali, že si to mají tatínkové prostě odpustit

Polet, ahoj, řeším uplně to samé jako ty! (taky ten samej kočár, že :angry:) hlavička na blbým terénu fakt lítá...on se tam má dát ten mini nest fusak od teutonie http://www.malvik.cz/Kocarek-doplnky/fusaky-a-perinky/Teutonia-Mini-Nest-Fusak-09 a ten to právě krásně tlumí..ale už na to prdím, vyhejbám sem takovým cestám a za chvíli pujde do fusaku, tak už to bude ok :slight_smile:
25. zář 2009 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ten fusak není špatnej, jde pak i do sporťáku, teď na to koukam
25. zář 2009 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
juuuu...no ten je krasnej! skoda ze jsem ho neobjevila driv, ja mam od emitexu (tu letni cast tam mam uz ted) a nedavno jsem objednala jeste ten jak si na nej davala tenkrat odkaz :grinning:
no fakt budu radsi opatrnejsi, nejdriv mi to neprislo...jsem si rikala jak za nas byly ty houpaci kocary a s tema se fakt lomcovalo..."pres prah" :grinning:
25. zář 2009 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Polet, no já ho objevit dřív, tak do něj jdu..ted už počkám na ten teplej :slight_smile: tys brala ten lodger vid? ten je bombovej!!! je pravda, že je ta teutonka asi tvrdší pro ty novoše :stuck_out_tongue_closed_eyes: nevim, jak jiný kočáry :confused:
25. zář 2009 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky prave nemam s cim to srovnavat...ale neprijde mi tak hrozna,ty velky kola to dost utlumujou :wink:
jojo, zelenej lodger mi prijede v nedeli :grinning:
25. zář 2009 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky k shake baby syndromu.....
jde o to že když se moc třese vznikne totok:
mozek plave v mozkomíšním moku, tím jak třesem s mimčem mozek v té "vodě" naráží na stěnu lebky zevnitř v různých místech, obecně platí , že dostanu li ránu dop čela, mozek bude poškozen na opačné straně čili v týlu, a vznikají tak drobné kontuzní ložiska, které mohou ale nemusí prokrvácet.Ty kontuze čili zhmoždění znamená, že ta mozková tkáň je obitá a tudíž nefunční tak, jak by měla fungovat.Takže termíny jako zamixovat mozek to fakt není ono...to spíš je difuzní axonální poškození, ale to hrozí jen při obrovské sílo o stupní 2a více G (jako přetížení), v podstatě jde o to že obě mozkové polokoule se rotačním nechanismem zaklesnou proti sobě, jedna rotuje dopředu, druhá dozadu, poškodí se synapse neuronů a čau pipi......člověk nezemře, ale je trvale postižen v tom, že je ve vigilním komatu, čili kouká, nebo taky ne a jen leží, přijmá potravu, někdy ani to ne...atd.....

Takže k SBS opravud jen velkým častým a dlouhotrvajícím stresem může dojít k poškození mozkové tkáně ve smyslů drobných kontuzí, které se pak mohou projevit jako mozková dysfunkce ADH syndrom, dyslexie, dysgrafie...apraxie atd..... :wink:
25. zář 2009 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek