Synovi roste rychle hlavička. Máte zkušenost?

ikis
3. pro 2007

Ahoj holky,na poslední kontrole mě doktor dost vyděsil,prý Radečkovi dost rychle roste hlavička.na necelém pátém měsíci má obvod hlavičky 48cm.(podle grafu ta velikost odpovídá ročnímu dítěti)Mám strach,aby se mu tam neshromažďoval ten mozkomíšní mok.za 2 týdny musíme na přeměření.Nemáte některá z Vás s tím zkušenost?? Jak velkou hlavičku mají Vaše miminka??

janicckka
3. pro 2007

Ahoj tak malá měla obvod hlavičky ve třech měsících 41,5cm.Jinak nevím zeptej se dr čím to může být.

kar.la
3. pro 2007

Ikis, když se koukneš do zdravotní průkazky Radečka, tak vzadu je percentilograf. Mimo jiné i růstu hlavičky. Hlavička by měla růst cca ve stejné percentile a neměly by tam být výrazné skoky...

kajule
3. pro 2007

Zdravím, tak Páťa měl na půlroční prohlídce 43,5cm.

natalien
3. pro 2007

Nell jsem právě změřila a má 42cm 😉

ikis
autor
3. pro 2007

Kar.la-no právě podle toho grafu jsem to brala a má tam nepěkně rychlý vzrůst ☹ to jste mě teda holky moc neuklidnily,ale díky za info. Zítra raději dr cinknu

kar.la
3. pro 2007

Ikis a porostal mu jen hlavička nebo celkově? Četla jsem na jakési poradně, že není dobré, když rychle skočí z nějaké percentily, ale je důležité brát v potaz i jiné míry. Délku a váhu... Věřím, že bude všechno dobré. Max. vás pošlou na sono hlavičky.

ikis
autor
3. pro 2007

No je pravda,že Radeček je celkově dost velikej,měří 70cm a váží 8120g 😅 taky doufám,že to bude v pořádku...

kar.la
3. pro 2007

No nemůžeš počítat s tím, že když ti najednou poroste a přibere, že mu hlavička neporoste taky 😉 Určitě to bude OK. Běžte na to přeměření, případně na sono pokud vás pošlou, ať nic nezanedbáš, ale zbytečně se předem nestresuj. 🙂

kyri
3. pro 2007

ikis: to je fakt dost, ale nic to nemusí znamenat...
my měli obvod cca 44 cm v 6 měsících a nějakých 70 cm a 8,5 kg

teď si vzpomínám, že mi máma říkala, jak na 4,5 měsících jsou děti někdy trochu disproporční - takový hodně hlavatý 😅 tak to může být tím, ségra to tak měla a žádná porucha to nebyla 😉

ikis
autor
3. pro 2007

No parádá,díky,hnedle jsem klidnější 😵 😵 😵

lendy1
3. pro 2007

ikis, buď klidná, my máme taky obříka, a hlavičku máme taky větší. Do poradny chodíme hodně často, kvůli všem potížím, co máme a dle mudr. je to O.K. vzhledem k ostatním proporcím. A nedávno jsme byli u 2 neurologů a též nám řekli, že máme míry hlavičky ukázkové.

amina
3. pro 2007

Ikis, zachovej opravdu klid, ale klíďo si vyžádej ten ultrazvuk hlavičky. Myslím, že když se to doktorovi nezdálo, měl Tě tam poslat sám. My jsmě měli tenhle problém už v těhotenství, vlastně i kvůli obvodu hlavy ještě nenarozeného syna jsem absolvovala všechny genetické testy i amniocentézu. Lékaři si pak už ze všeho dělali legraci a dokonce prcka nazvali i statným hráčem amerického fotbalu. Dost jsem se tenkrát vyděsila, když pravili při kontrole utz, že hlavička je neměřitelné velikosti. My to ale máme v rodě, respektive manžel, tak jsem doufala, že je to dané geneticky. A taky bylo. Teď je Pepínovi 9 měsíců, váží 10,5 kg, měří 75 cm a obvod hlavičky je 52 cm. Byli jsme pro jistotu právě i na ultrazvuku a vše je ok. Běžte tam, ať víš, na čem jsi. Ale věřím, že i u Tebe to bude dobré. Držím palce.

silvik
4. pro 2007

Ahojky, Ikis, nezoufej, třeba o nic závažného nejde, třeba jde jen o genetiku... nás taky dětský doktor hnal na neurologii kvůli většímu průměru hlavičky (v 6 m měla 45 cm), udělali nám ultrazvuk hlavičky (než sroste fontanela), nic se nezjistilo, pravidelně jsme museli docházet na neurologii na kontroly, časem se to srovnalo a už jsme tam nemuseli... větší hlavičku měla malá po manželovi, když byl malý, měl úplně stejnou hlavičku jako ona... nikdo se ale na to neptal.... 😉 😅

betka007
5. pro 2007

ikis ahoj, moja dcerka ma v 3. mesiacoch obvod hlavy 42 cm 😉 a je to ok... ked pojdes zase do poradne, tak budu urcite merat hlavicku, tak sa opytaj, ci to je normalne, ale myslim si, ze ked mimi ma taku vahu,a velkost, tak hlavicka musi byt tiez velka.. hm? inak moj manzel mal pri narodeni obrovsku hlavu.. takze dcerka rastie po nas skor do dlzky ako do sirky

suki
5. pro 2007

Ahojky řeším teď stejný problém, byli jsme včera na prohlídce a malá má ve 3 měsících obvod hlavičky 42cm, doktor říkal, že to musíme sledovat, že je to více jak průměr. Myslím, že nás těma svýma tabulkama akorát stresují.Když čtu příspěvek od betky007 tak jsem hned klidnější. Mně vůbec nepřipadne, že by malá měla nějakou velkou hlavičku.Uvidíme co nám řekně za měsíc.Ale buď v klidu, myslím, že dnes se všechno příliš měří, za nás se nic takového nedělalo a pochybuju, že měli všechny děti stejnou hůavičku 😀 😀 😀

ikis
autor
5. pro 2007

Ahoj holky,díky za podporu 😉 ,máte pravdu... každé dítě je jiné a dost záleží i na dědičnosti,to mě uklidňuje,protože já měla na jednom roce hlavu jako pátrací balón 😀 na kontrolu jdu příští středu,tak uvidíme.Radeček je prostě velký-dnes jsem koupila úžasný vánoční obleček Santa Klause vel.9-12m a je nám úplně akorát a čepička malá 😅

ikis
autor
5. pro 2007

Suki-my měli na 3 měsících obvod hlavičky 43,5cm 😕

miquel
5. pro 2007

holky my máme doma taky "starostu" 😀 , já myslím že hodně záleží na tom jaký obvod měli prcci když se narodili a taky na genech ( malej má holt velkou šešuli po mamince 😅 )
do půl roku jim hlavičky roste rychle a pak už se to zpomalí
my jsem měli při narození 38,5cm , ve 3m 44cm, v 6m 48cm a ve 12m 50 cm 😉
naštěstí mě kvůli tomu nikdo nestresovaldoufám že i u vás to bude v pohodě 🙂

suki
5. pro 2007

miguel díky jsi hodná, že nás uklidňuješ. To je člověk hned klidnější 😉 😉

zuzka1000
5. pro 2007

My měli obvod hlavičky ve 3 měs. 43cm a v 6 měs. 46cm a v 8 měs. 50cm a moje DR nic neříkala, protože v (8měs.) vážil 10,2 kg a 78 cm.

jusnina
5. pro 2007

Když čtu ty vaše čísla, trochu závidím a trochu je mi smutno. Máme problém zcela pačný Ve třech měsících malýmu zarostla fontanela úplně. Hlavička zatím roste, ve čtyřech měsících má 39,5 cm. Jakmile růst přestane (zarostou i lebeční švy), čeká nás neurologie, spousta vyšetření a operace - hlavička se musí nahoře rozříznout, aby mohla růst. Zatím je to zdravé spokojené miminko, ale mám z toho fakt hrůzu. 😢

suki
5. pro 2007

jusnina tak to je opravdu moc nepříjemné. Budu Vám moc držet palečky, aby jste to všechno zvládli a bylo to všechno v pořádku. Držte se a zvládněte to. 😉

grisgot
5. pro 2007

Ikis..my měli v 5.měsíci taky 48! Kupuju čepice na dvouletý děti 😀

Justina..moc držím palec!

ikis
autor
5. pro 2007

Justina-i já Vám přeji hodně moc síly,Nikolce hodně štěstíčka a statečné mamince pevné nervy 😔 Držte se a všechno určitě dobře dopadne 😉

draga
5. pro 2007

ikis a suki u nás v únorovkách 2007 měla stejný problém lienka s svým malým Vikouškem, měla veliký strach poslali je na sono hlavičky, EEG a hlídali je vše bylo v pořádku, je jasný, že máte strach, záleží taky na dědičnosti jak velkou hlavičku jste měly vy nebo tatínek, u nás je to zase naopak Dalíček měl v 6měsících 41cm, každé mimi je fakt jiné 😉

chechta
6. pro 2007

Hojky tak my měli v 6 týdnech 40,5 a dr. nic neříkala - jsme celkově velcí a hlavičky máme v roě velký oba i manžel i já. Příští týden jdem na měření ta kjsem zvědavá

jusnina držím pěstičky

suki
6. pro 2007

chechto tak nám pak dej vědět kolik jste měli. 😉 🙂

slevik
6. pro 2007

My jsme pravej opak, po narození měla 33cm a teď máme dle dr. 42 cm (ale to ji to měřila někde přes oči 😀 ), jinak asi 40-41cm 😉

jusnina
7. pro 2007

Slevik a co fontanela? Ještě vám nezarostla?

slevik
7. pro 2007

Jusnino - ještě ne, ještě tam malinká je 😎