Synovi se dělají snadno modřiny. Máte zkušenost?

sklenicka24
11. únor 2012

Dobrý den, mám na všechny velkou prosbu. Mám 6,5 letého syna. V úterý si narazil bok o futra, má z toho neskutečnou modřinu, která je fialovo černá. Byli jsme s ním na chirurgii i na rentgenech, tam je vše v pořádku. Ale co je nám divné, tak se mu modřiny objevují snad všude. Stačí mu, aby spadl na sněhu a má fialová kolena, v pokoji skouznul po podlaze a má fialový loket.... Je tohle normální??? Prosím prosím, má s tím někdo zkušenost? Nemůže mít něco s krví???

sklenicka24
autor
14. únor 2012

@mates22 jsem vám všem opravdu moc vděčná, Daneček byl teď 2 dny na hlídání u babičky, dnes mi volala a prý žádná nová není, tak snad to bude opravdu jen tím, jak se doma s Vojtou kočkujou. Ale každopádně je s tím smířený, už na mě vydindal za statečnost plyšáka 🙂 Já bych mu slíbila i hory a doly, jen aby to bylo ok 🙂

sklenicka24
autor
15. únor 2012

Ahojky, tak jsme tam dnes byli. Odebrali mu krev, tu jsme pak odvezli na hematologii. Doktorka ho prohlídla, promačkala kde se dalo. na té hematologii mu ještě udělali test na srážlivost a ta mu moc dobře nedopadla. Píchali ho do ouška, pak mu to stopovala za jak dlouho to přestane téct, do papíru psala 5 min. A prý je to déle, než je běžné. Ostatní výsledky budeme mít až v pondělí

sklenicka24
autor
15. únor 2012

Holky nevíte, proč se mi ta diskuze přejmenovala?

giselka
15. únor 2012

@sklenicka24 snad tě trochu uklidním, moje malá má taky modřiny, pomalu stačí, když se někde opře, asi to má po tatínkovi, ten je to samý. Ptala jsem se na to kamarádky hematoložky, prý si nemusím dělat starosti, někdo je holt k tomu náchylnější. Problém by byl, kdyby se modřiny dělaly samy od sebe 😉

mates22
16. únor 2012

@sklenicka24 tak to je zatím dobré, ta horší srážlivost krve není nic hrozného, pokud to není extrém, jak už jsem psala, mám to taky tak od dětství a spokojeně s tím žiju 🙂. Vysvětlovalo by to i ty častější modřiny, držím palce, aby vše ostatní bylo už v pořádku, snad bude. A je dobře, že Vám udělali všechny možné testy, aspoň se tím už nebudete muset trápit.

Diskuzi přejmenoval admin, nejspíš aby byl ten název jednoznačnější, jako, že aby bylo hned vědět, co se řeší......

kamilka007
16. únor 2012

Nedovedu to posoudit odborně, ale naše holčička od doby co leze má kolínka i lokty (i lýtka a ledacos dalšího) plné modřinek. Doma nemáme koberec, takže je to hned. Mudr to na prohlídce viděla, ale vůbec se nad tím nepozastavila, a té naší 100% věřím v úsudku. Asi je to spíš tím, že se hodně a nešikovně hýbou, než že by byli nějak nemocní. 🙂 Každopádně pro další vyšetření jsem taky, nic neuklidní víc, a co kdyby.

sklenicka24
autor
20. únor 2012

Ahoj holky, tak jsem dnes volala na ty výsledky. Nález tam prý má, má málo destiček, jen teď bohužel nevím kterých, protože jsem byla tak trochu mimo. Jdeme 28.2. na kontrolní testy krve. Tento výsledek prý také může být ovlivněn angínou, kterou před 3 týdny prodělal. Jsem z toho hotová. Strašně se bojím 😢

jasekd
20. únor 2012

@sklenicka24 Desticky jsou jen jedny, trombocyty 😉 To bilych krvinek je vice druhu. http://www.wikiskripta.eu/index.php/Krevní_obraz koukni sem, je to trochu slozite, ale je tam jasne napsano, ktere krevni bunky existuji, a ty situace, kdy jsou snizene/zvysene, zdaleka nemusi byt tak dramaticke, sama mam nizsi desticky a jsem naprosto OK 😉 Diskusi jsem necetla, jen na me vyskocilo a zaujalo me, ze pises, ze nevis, ktere desticky 😉

pet.s
20. únor 2012

Tohle má moje dcera, kdysi nás kvůli tomu hnali na hematologii, ale Bára se tenkrát nenechala odebrat a tak to vyšumělo. Asi má nějakou divnou srážlivost(nic tragického). Stačí málo a má modřinu, stčaí ji brnknout o nos a teče ji červená, menstruuje silněji. Ale jiné problémy nemá. Tak to nechám na ni, at si to oběhá až bude dospělá. Ona se staršně bojí injekcí a je to s ní vždy komedie jít na odběr.

mates22
21. únor 2012

@sklenicka24 ahoj, to se ale právě už nemusíš bát, je to přesně ono, co jsem psala - mám to od dětství a ničemu to nevadí, je prostě dýl teče krev (ten nedostatek krevních destiček způsobuje horší srážlivost krve) a dělají se snadno modřiny. Ale pokud to není nějaký šílený extrém, že by jako mohl z říznutí vykrvácet, tak se nic neděje. Max. kdyby šel na operaci tak to pro jistotu hlásit, ale já to minule při revizi dělohy nějak opomněla a dobrý 😀. A třeba to fakt bude toho osmadvacátýho už dobrý, pokud je to po té prodělané angíně.

na druhou stranu tě chápu, že jako máma máš strach, dcera má zas děsný kruhy pod očima - opravdu občas vypadá jako zombík a navíc je hodně bledá - a taky to řeším, jednou za čas mě to popadne a vydupu si testy 🙂

sklenicka24
autor
21. únor 2012

@mates22 díky moc za podporu 😉 Dandula také mívá šílené kruhy pod očima, název zombík je opravdu výstižný 😀 , ale po pár hodinách zase naberu tu svojí barvu a je klid.

sklenicka24
autor
21. únor 2012

@jasekd byla jsem v šoku, když mi řekla, že tam nález je a pak jsem jí už jen vnímala z dálky 😔

jasekd
21. únor 2012

@sklenicka24 Drzim palce, aby to bylo dobry, dneska jsem si na vas vzpomnela, malicko jsem se rizla a teklo mi to asi pul hodiny 😠 Jinak jsem v poradku, i zotavovani po porodu dobry 🙂

sklenicka24
autor
21. únor 2012

@jasekd Pánečku, jedno říznutí a co nadělá neplechy. Hlavně, že jsi ok 😉

sklenicka24
autor
2. bře 2012

Čau kočky, tak jsme byli v úterý na kontrolních testech. Ve středu mi volala paní doktorka, že se to zlepšilo jen o málo a trombocity jsou stále nízské. Objednala na transfúzní oddělení k primářovi na pondělí. Ale to není vše. Od úterka měli kluci suchý dráždivý kašel, ale jen v noci. Ve středu se to zhoršilo, hlavně u Vojty. Ve čtvrtek jsme jeli k mudr. Ta poslechla Dandu a říká, že nic neslyší, ale že krk je zarudlý. Raději cchtěla mít snímek, že by se mohlo jednat o atypický zápal plic. Dojeli jsme na rentgen, dostali výsledky a s těmi šupajdili zpět. A hádejte on ho má. Má pravou plíci lehce zapálenou. Oba dostali Klacid a musí být v klidu. Ta krev by prý mohla být špatná tím, že už to v něm muselo být delší dobu. Kažodpádně v pondělí mám volat, jak na tom kluci jsou a pak jdou oba na odběry a Dandula znovu na rentgen... no děs. My nemůžeme být chvíli v klidu.

mates22
3. bře 2012

@sklenicka24 jaj, tak to je horší zpráva, no my jsme taky na Klacidu, resp. mladší syn (2r), o víkendu se mi málem udusil, prý že akutní bronchitida.
Já s ním šla už v pátek, mudra, že takovej kašel dlouho neslyšela a že by mu dala Klacid a já jí přemluvila ať mu nedává ATB, že je dobral ani ne před měsícem, udělala crp (bylo pod 8) a řekla, že to teda zkusíme bez nich.... no a v neděli ráno sme si pro ně šupajdili na pohotovost, další noc by snad už ani nepřežil.
Tak hlavně ať je klukům líp a budu držet palce, třeba to nakonec s tou krví bude v pořádku 🙂

sklenicka24
autor
4. bře 2012

@mates22 díky moc. Klukům už se ulevilo. Dáda nekašle vůbec, ani v noci a Vojta už jen trochu přes den. Díky bohu už je bez teplot. Já vím, že ATB jsou jedy, ale v téhle situaci jsem za ně fakt ráda. Zítra budu volat mudr jak na tom jsou a pak se uvidí, kdy si nás pozve na další odběry. Venku je tak krásně a my musíme sedět doma. Kluci jsou protivní, pořád se mezi sebou hádají, mlátí no děs...

Přeji vám také brzské uzdravení, hlavně ať je malému brzy zase dobře.

zevlinka15
12. srp 2013

dobry den mela bych prozbu od moji sestry syn ma 3 mesice a ma modrinu pod okem a nevime z ceho je?pomozte mi dekuji moc za rady 🙂