Synovi se dělají snadno modřiny. Máte zkušenost?

sklenicka24
11. únor 2012

Dobrý den, mám na všechny velkou prosbu. Mám 6,5 letého syna. V úterý si narazil bok o futra, má z toho neskutečnou modřinu, která je fialovo černá. Byli jsme s ním na chirurgii i na rentgenech, tam je vše v pořádku. Ale co je nám divné, tak se mu modřiny objevují snad všude. Stačí mu, aby spadl na sněhu a má fialová kolena, v pokoji skouznul po podlaze a má fialový loket.... Je tohle normální??? Prosím prosím, má s tím někdo zkušenost? Nemůže mít něco s krví???

ivasad.
11. únor 2012

Ahoj, myslím že by nebylo od věci udělat rozbor krve, zjistit počet krevních destiček a jiné ukazatele srážlivosti krve... Zašla bych s tím k dětské, ať vás pošle na krev. Už se někdy synkovi stalo něco horšího - říznutí nožem, nebo nějaká jiná otevřená rána? Zdá se ti že se mu krvácení zastavuje normálně rychle?

sklenicka24
autor
11. únor 2012

@ivasad. jj, už se několikrát říznul a nic se nestalo, krev přestala sama téct. Také nedávno, když měl rýmu, tak se mu spustila krev z nosu, ale to bylo také v pohodě. Já jsem nad tím také uvažovala, přijde mi to divné. Dřív se tolikrát o něco bouchnul a nic neměl a teď najednou tohle....

mamkamarketa
11. únor 2012

urcite s nim zajdi k dr. nejsis bude mit ridsi krev.
rozhodne te nechci strasit,ale nasich znamych synovi se delali modriny,ale neresili to,maly kluk,tak ma modriny,no...jenze ho videla alergolozka a udelala testy, prisla silena diagnoza. ale nastesti se na to prislo vcas a chlapecek je v poradku 😵
@sklenicka24

ivasad.
11. únor 2012

No, když se mu při říznutí krev zastavuje normálně, tak to snad nic nebude... Může to být neostatkem vit. C, což se teď v zimě může stát, když nejíme tolik ovoce a zeleniny. Na zpevnění cévních stěn se dá podávat Ascorutin, je to volně prodejné. Kdybys to chtěla dát, radši prostuduj leták, ale myslím že to můžou i děti, brácha to užíval jako malý na časté krvácení z nosu. Ale až půjdete k mudře, tak bych se na to zeptala, radši 😉

dvojka
11. únor 2012

tý jo,tak naše starší dcera měla období kdy stačilo se tuknout a měla taky hned modřiny,nohy měla příšerně zbarvený.Nikdy teda neměla takový ty úplně podlitý černý,ale přesto tvralo to asi dva nebo tři týdny v tu dobu jsme byli zrovna často nastydlé tak jsem poprosila doktorku o oděry krva,které vyšly dobře a v tu dobu se jí i modřiny přestaly dělat.Tenkrát mi doktorka řekla jen že má asi nezpevněné žilky nebo tak něco.Tak kdyby to u vás nepřestalo určitě na odběr jdete pro jistotu přece jen.

sklenicka24
autor
11. únor 2012

@mamkamarketa no my na alergologii chodíme, má bakteriálníí alergii. Pane bože a co mu našli?

sklenicka24
autor
11. únor 2012

@dvojka pane jo, tak doufám, že na tom budeme dobře, tak jako vy 🙂

sklenicka24
autor
11. únor 2012

@ivasad. mě doktorka na tu největší dala Heparoid, tak mu tím mažu všechny, které jsme našli

ofelieee
11. únor 2012

ahoj, já samozřejmě nevím, co tu holky píšou může všechno být pravda a jistota je jistota, ale jen mě napadá, že já když jsem byla malá tak se mi taky šíleně dělaly modřiny, fakt po nejmenším dotyku... a nikdy jsem neměla žádnej problém, dneska už je to i s modřinama lepší...

dvojka
11. únor 2012

já bych ti tady dala klidně fotku jak její nohy vypadaly,vypadala jako by sme jí doma mlátili ☹,jsem na laptopu,ale kdybych zítra byla na PC jednu fotku sem dám,třeba tě to trochu uklidní.Ono to opravdu nemusí nic být,lepší myslet pozitivně a zbytečně se dopředu nestresovat 😅 ,no to se mi ted už říká,co 😀?

mamkamarketa
11. únor 2012

@sklenicka24 s tou alergolozkou to nema nic moc spolecneho,spis ho proste videla vsleceneho,ze je sama modrina. zjistili mu leukemii 😔 jenze opravdu se na to prislo vcas. ona ta leukemie (zejmena u deti) je strasne progresivni a je to hra o cas. klucina ma snad uz vyhrano 😵 ale urcite bych sla na odber krve,nic za to nedas a klid v dusi je nenahraditelny 😉

sklenicka24
autor
11. únor 2012

@dvojka nebudu lhát, jsem hotová, mám strašný strach

ivasad.
11. únor 2012

@sklenicka24 ten Heparoid napomáhá vstřebání té vylité krve - modřiny, ale proti vzniku dalších modřin to není 😒

sklenicka24
autor
11. únor 2012

@mamkamarketa to určitě ano...bojím se

dvojka
11. únor 2012

@sklenicka24 -no je mi to jasný ☹ 😒 ,však nám taky nebylo do smíchu,no a kdybych si přečetla modrýho koníka tak nečekám tři týdny,ale o odběry požádám snad hned.

mamkamarketa
11. únor 2012

@sklenicka24 bude to dobry,ver mi. 😉 zajdi za mudrou,udela se odber a budes klidnejsi 😉

sklenicka24
autor
11. únor 2012

zítra s ním sjedeme na pohotovost, ať je to za námi.

dvojka
11. únor 2012

sklenicka-ale to pochybuju že tam vám ten test udělají ☹..Tady u nás by nám je neudělali.

mamkamarketa
11. únor 2012

@sklenicka24 to nedelej, na pohotovosti ti to asi neudelaji. fakt jsem te nechtela vystrasit 😔

dvojka
11. únor 2012

@sklenicka24 -vyčkej v klidu do pondělí a zajdi za vaší mudrou ta tě určitě uklidní,nechá udělat odběry a vše bude OK,uvidíš 😉

sklenicka24
autor
11. únor 2012

Holky moje zlatý, moc vám děkuji. Snad to s manžou vydržíme 😢

weri1
11. únor 2012

@sklenicka24 na pohotovost nechoď, běž ke své mudře, uvidíš, bude to dobrý, znám hodně lidí, co se jim dělají modřiny pomalu když je jen někdo více chytne

dvojka
11. únor 2012

přesně tak,můj táta je jeden z nich,ten dodneška vypadá jako by ho někdo tloukl a taky mu nikdy na nic nepřišli z krve

mates22
11. únor 2012

@sklenicka24 jestli máte pohotovost jako my, tak testy neudělaj, jen blbce z Vás udělaj..... bohužel. Já měla od mala taky modřiny furt, stačí mi (nadneseně) projít kolem rohu stolu a mám modřinu. Mám méně krevních destiček, ale to není život ohrožující. Takže ten krevní test by určitě nebyl od věci.

mates22
13. únor 2012

@mates22 tak jak jste dopadli???

mates22
13. únor 2012

@sklenicka24 jsem si napsala sama sobě 😒 , tak ještě jednou, jakpak ste dopadli?

sklenicka24
autor
13. únor 2012

@mates22 vyrážíme až ve středu, naše mudr má dva dny dovču 😒

radun
13. únor 2012

Nemusí to být samozřejmě nic, ale jestli Ti intuice říká, že je to divné, tak určitě jděte. Už pro vlastní klid. Můžu Tě uklidnit jedním příkladem z rodiny - švagrovka má modřiny neustále, často ani neví z čeho a krev má naprosto v pořádku, nikdy jí nic nenašli, běžně chodí darovat krev, takže je pod kontrolou.
Ať vám to dobře dopadne!

sklenicka24
autor
13. únor 2012

@radun moc moc děkujeme 🙂

mates22
13. únor 2012

@sklenicka24 tak držím palce, nebo raděj pěsti- to přináší štěstí