Synovi se nechce na kolínka, jen se plazí. Jak cvičit?

len.dl
10. únor 2011

Ahoj holky mam skoro osmi a pul mesicniho kloucka a stale se mu nechce na kolinka-jen se plazi. Sedi take jen kdyz ho posadim, ale jeste ne moc jiste. Muzete mi poradit, jak ho mam cvicit, aby zacal perovat na kolinkach?

bufina
14. únor 2011

@yellowbanna My jsme byli na roční prohlídce u naší doktorky, korigovaně měl 10,5 měsíce a vůbec se tím nezabývala že nesedí, že mu ještě dáme čas to dohnat... Některý doktoři to přehánějí a když není něco podle jejich tabulek, tak je zle...

tercina
14. únor 2011

Ahoj holky, malýmu bude teď 10 měsíců a jen se plazí. Občas si dá pod sebe kolínka, ale to jen zřídka. Teprv v 7,5 měsíci se otočil na bříško. Na neurologii a paní na rehabce mi zakázali malého posazovat. Sezení hodně často bývá až poslední - po lezení a stání. Takže máme ještě čas

bufina
14. únor 2011

@tercina Teda tohle sem vůbec nevěděla. Všude píšou že dítě sedí kolem osmého měsíce...

tercina
14. únor 2011

@bufina Musí se posadit samo. A to jinak než z lezení (z kolínek) nebo ze stoje neudělá. Někdy se posadí z lezení ale někdy až ze stoje. Samozřejmě kdybych malého posadila teď já, tak by seděl. Ale to je špatně.
Teď půjdeme v 10 měsících na kontrolu na neurologii, tak jsem zvědavá.

bufina
14. únor 2011

@tercina náš malej byl na kolínkách už asi kolem desátýho měsíce, ale sedat si začal až tak před těmi 14 dny. A lozit se mu nechce. Několikrát teda kousek popolezl, ale plazení je lepší 🙂 Ale taky sem tu už někde dřív psala, dcerka se plazila, pak 14 dní lezla a stoupla si...

yellowbanna
14. únor 2011

@bufina & @tercina taky jsem cetla nekde rozhovor s nejakym neurologem, ktery rikal, ze sezeni neni z hlediska vyvoje ditete zase tak zasadni, dulezity jsou prave ty pohybovy prechody - otaceni, plazeni, lezeni...

akorat tady si to musim tak nejak vic obhajovat...clovek by rekl, ze tu budou napred a misto toho jako by sem zatim spousta veci vubec nedolehla... 🙄

bufina
14. únor 2011

@yellowbanna Proto sem radši na tu neurologii s malým přastala chodit. Poviný to není, tak co, než se rozčilovat. Pod dohledem pediatričky je, tak nestresuju. kdyby se jí něco nezdálo, tak by určitě řekla.

len.dl
autor
15. únor 2011

@yellowbanna tak Jurasek taky brisko nezvedne. Vcera jsem mela u kose prazdnou petlahev, tak si ji vzala a lehnul si na ni briskem a byl chvili na kolinkach, tak jsem byla rada a za chvili me radost presla, kdyz se z ni prekulil na nos 😲 🙂 ale nastesti ani nezaplakal. Kdyz lezime v posteli, tak po nas taky lozi, ale na kolinkach proste perovat nechce. Jsem cetla, ze kluci jsou proste lenosnejsi. 😨

kar.la
15. únor 2011

Holky jak už tady padlo, hodně pomáhá dětem dávat různé překážky do cesty. Třeba ty nohy 🙂 Anetka když měla takový ten přechod plazení/lezení, tak se doplazila k práhu, ten přelezla po kolínkách a pak zase zpátky na bříško 🙂
No a přestože už leze pěkně dlouho, taky stojí pěkně (přidržuje se jen jednou rukou), tak ještě nesedí a myslím, že ještě dlouho sedět nebude.
Ptala jsem se na to tenkrát na rehabilitaci, protože starší dcerka taky dlouho neseděla a sestra povídala, že sezení nebudeme vůůůbec řešit, protože sezení stejně není až tak zdravé 😀

kar.la
15. únor 2011

@len.dl samozřejmě nemám právo ti do toho nějak mluvit, ale pokud tě doktorka pošle na rehabilitaci, tak já bych tam šla. A neboj, pokud u takových trošičku větších dětí není důvod, nedává se automaticky vojtovka. Je spousta cviků, které jsou s míčem apod. a pro mimča je to vlastně zábava. My bydlíme na vesnici, měli jsme fajn rehábku, tak já to brala jako vyplnění času (a to jsme vojtovkou začínali, ale z jiného důvodu...)

len.dl
autor
15. únor 2011

Tak jeste mame 14 dni, tak se uvidi. Dneska jsem ho dala na kolinka a chvili tam vydrzel, no sice asi 5 vterin, ale taky dobry 😀

yellowbanna
15. únor 2011

Tonik se dneska snazil vlezt do kose na pradlo, tak sel taky pres kolena 😀 Ale jak se tam snazil pres bok dostat, sel skoro do bocniho sedu 😲 ale pak se malem prevratil zpatky na zada, nastesti jsem stala u nej...byla by to pekna rana do hlavy...na dlazbe... zacina si byt nebezpecny 😒

len.dl
autor
16. únor 2011

To ja jsem taky porad ve strehu, vcera Jurasek v nestrezenym okamziku vzal kosticku z buvoli kuze co ma nas pejsek na kousani a taky si pekne posmakoval 😀 a pak se pekne zlobil, kdyz jsem mu ji vzala 😉

yellowbanna
19. únor 2011

@len.dl a pesan se podelil rad? 😀 jojo, prtata jsou vzdycky o krok napred... i kdyz jeste ne o svuj 😀

len.dl
autor
22. únor 2011

@yellowbanna jojo pes je nastesti takovej flegmous, ze mu to nevadi, i kdyz mu vleze do pelisku nebo mu vezme jeho hracku, ale to mu teda zakazuju, ale nekdy se to proste neuhlida 😉
o vikendu jsme byli u tchyne na obede a oni maji doma koberec, tak to jste meli videt, jak tam Juras daval kolinka pod sebe, jsem uplne cumela, my jak mame doma vsude plovoucky, tak mu to asi klouze a nejde mu to. 🙄

leenickam
18. pro 2016

Ja takto bojovala s prvbim synem. Plazil se 4 mesice, lezl jen mesic, pak zacal chodit. A lezt zacal jen proto, ze jsem mu pod bodicko dala uzaver od samponu. Celkem velke kolo v prumeru, ale ne moc vysoke. Koukal co ho to tlaci do briska a do pul hodiny zacal. Mladsimu jsem to udelala po 3 tydnech plazeni a bylo to rovnou. Plazi se, protoze vsichni mame doma plovouci podlahy, parkety atd... Driv jim to po kobercich neslo. Tak musime znovu ztizit🙂