Synův pláč mě neprobudí, co s tím?

tamar89
3. zář 2015

Ahoj holky,
jelikož mám takový dost blbý problém a už nevím, co s tím, rozhodla jsem se zaregistrovat se tady a požádat vás o pomoc. Po naprosto bezproblémovém těhotenství a porodu mám nyní 3 týdenního syna. Je to zlatíčko, prospívá, péči o něj přes den zvládám relativně bez problémů a jelikož mám mléka dost, tak je plně kojený. Ale v noci je problém. Mám strašně tvrdé spaní a když se vzbudí na kojení, tak mě jeho pláč neprobudí. Musí se mnou zacloumat manžel, kterého to vzbudí, a to celkem surově, abych se vzbudila. Spím tak 6-7 hodin denně a vždycky jsem to měla tak, že jak usnu, tak mě vzbudí většinou až východ skunce nebo dost brutální budík na mobilu. Když předloni hořelo u sousedů přes cestu, tak jsem i při otevřeném okně zaspala několik hasičských aut se sirénami. Takže to rozhodně není tím, že bych byla unavená a nevyspaná, a mohla bych aspoň doufat, že to po šestinedělí přejde. Nevíte, co s tím? Nastavit si budík po dvou hodinách, nebo odstříkávat mléko a nechat v noci péči na manželovi, který ale musí ráno do práce? Moc děkuju za jakoukoliv radu, jsem z toho dost špatná, protože si připadám, že nemít muže, trpěl by kvůli mě malý v noci hlady.

millyh
3. zář 2015

A spí s tebou v posteli?
Mě pomohl fyzický kontakt a občas jsem ani nevěděla že se kojil. Prostě přitulený spinkal a když potřeboval tak se přisosnul. Nejdřív jsem se bála že ho zalehnu ale mateřský instinkt mi to nedovolil

ladyhacek
3. zář 2015

tak to nevím ☹ - malý má 5,5 měsíce a v noci se budí 2x - pokud to manželovi nevadí a nebo třeba o víkendech tak bych odstříkala, ale zase tady je hodně odpůrců lahviček a nevím zda by manžel krmil přes cévku.
Když si nastavíš budík stejně manžela vzbudíš a vzbudíš i dítě, které třeba bude ještě spát.
Máš to opravdu složité a nezávidím, ale já měla také vždy tvrdé spaní (asi né jako ty), ale teď mě malý vzbudí a ani nemusí brečet silně nahlas - tak nějak jsem se s ním naladila na stejnou vlnu 🙂.
třeba si zvykneš a malého časem začneš slyšet - naladíš jinou frekvenci 🙂
Když je někdo nespavec tak pomáhají čaje, léky, ale v tvém případě nevím > a co zkusit spát s malým v posteli? Já se bála abych ho nezalehla,ale nezalehnu - pak by se napil jak by chtěl a ty by jsi spala dále - můžete to zkusit nejprve pod dohledem manžela, aby jsi byla v klidu 🙂.
Držím palce

zee
3. zář 2015

Tak jsou miminka, která naopak tvrdě spí a je třeba je na kojení budit. Osobně bych vyzkoušela to, co se dělalo v porodnici - po 3 hodinách a v tvém případě toho brutálního budíka. Miminko si na ten pravidelný režim může zvyknout. Vím, že dítě není stroj, ale po 3 hodinách to stačí...a je i docela možné, že spánek se ti ještě upraví. Já začala spát s mimčem hrozně slabě.......dalo by se to trefně popsat "Furt ve střehu" 🙂. Nebo jestli by nešel koupit nějaký adaptér, který reaguje na zvuk a začne vydávat hlasitější zvuky, něco jako alarm - když dítě začne, alarm se spustí. 😀

tamar89
autor
3. zář 2015

Malý spí v postýlce, kterou mám ale hned vedle postele u hlavy. Se mnou v posteli nespí, jelikož prý v noci migruju a převaluju se po celé posteli a tím, že opravdu o okolním světě v tu chvíli nevím, nevnímám a všechno kolem má můj mozek v těžkém ignoru, je podle mě dost velké riziko, že bych ho mohla zalehnout. Právě už před porodem jsem se bála tobo, že se nevzbudím, ale všichni mě uklidňovali, že každou matku vzbudí pláč jejího dítěte. Pro syna bych dýchala, ale zatím to vypadá, že pro mé tělo je sobecká potřeba vlastního spánku důležitější, tak nevím, kde dělám chybu. A to když už se manželovi podaří mě vzbudit, tak rozhodně malý nepláče nijak potichu, je to fakt řev, ale mě to neprobere. Podotýkám, že rozhodně nemívám na noc nic v uších jako sluchátka nebo špunty. ☹

millyh
3. zář 2015

@tamar89 hmmm tak asi to bude chtít nachystat něco pro manžela do ruky ať ho nakrmí
Mě se to taky párkrát stalo ale to jsem byla fakt vyčerpaná

teeerez
3. zář 2015

@tamar89 asi bych si davala toho budika, aby manzel pecoval v noci a rano razil do prace je dost zabijacky. To se da o vikendu, nebo proste obcas, jinak dlouhodobe moc ne :(

svetlus_pepca
3. zář 2015

Tím se netrap, mně se to takhle ty první týdny stávalo naprosto běžně. A to nejen v noci, ale kolikrát i přes den. Manžel měl celé šestinedělí dovolenou, takže jsem odpočívala, co to šlo. Mockrát jsem i přes den usnula natvrdo. Pokud to vzbudí manžela a ten pak (holt občas s potížema) probere tebe, tak bych to neřešila. Jinak je pravda, že mi v těchle chvílích hodně pomohlo, když manžel vstal, prťouse vyndal z postýlky, přebalil a dal mi ho jen nakojit a zase ho uložil 🙂

Na budíka se vykašli! Já jsem mrňouse v noci na kojení nebudila (jen kolem půlnoci, než jsem šla spát) a tak od 4. měsíce prospí celou noc. A popravdě - nebrala bych ho kvůli tomuhle k sobě do postele. Je pravda, že malý u nás v posteli moc nepsí. Párkrát zpočátku, ale dneska, jak ho dám k nám, je v tu ránu vzhůru všechno 😀 Jediné, kdy dokáže spát u nás, tak když byl nemocný. A jinak jsem ho přímo k sobě do postele moc nedávala - nevyspala jsem se! Celou noc jsem se bála, abych mu nějak neublížila a prostě jsem skoro nespala. Takže výsledkem byla totální únava. Tím by sis asi fakt nepomohla. A nemysli si, malému je 14 měsíců a jsou dny, kdy už fakt padám na ústa a v noci prostě usnu tvrdě. A ačkoliv se malý málokdy v noci vzbudí, tak zrovna nedávno se ozval a manžel do mě musel sakra šťouchnout, aby mě probudil 😉

pampeliska1
3. zář 2015

@tamar89 a jak často se syn v noci budí? Já myslím, že se ještě naladíte na stejnou vlnu a vzbudí tě..Já jsem něco podobného zažila po porodu u obou dcer..vždycky jsem se nakonec vzbudila sama, ale dcery už brečely dost nahlas, takže bylo jasné, že už se nějakou dobu dožadují 😅 Taky jsem z toho byla nervózní a bylo mi jich líto, že musí dlouho plakat, ale časem se to zlepšilo. Asi bych ještě vydržela s tím, že tě bude manžel budit..věřím, že se to upraví..nebo začne synek spát celou noc 😉
Jinak co se týče toho společného spaní, tak nejde ti sundat bočnice u postýlky? My to tak máme a mám dceru vlastně u sebe, ale pořád je v postýlce, takže nehrozí, že bych ji zalehla..

scootik
3. zář 2015

A nemohl by ti ho davat manzel k prsu a pak ho zas ulozit?jedna znama to tak doma ma, taky prave tvrde spi

svetlus_pepca
3. zář 2015

@teeerez Já nevím, ale přes den přece pracují oba 😉 Muž chodí do zaměstnání, žena pracuje doma. V čem je rozdíl?? Nevidím důvod, proč by chlap nemohl v noci občas vstát a o miminko se postarat. Tenhle názor, že muž chodí do práce, tak ho nebudme rušit nebo co, mi přijde postavený na hlavu 😒 Já myslím, že my se doma nenadřeme málo, a taky si občas prostě potřebujeme odpočinout. Pro nás to není, jak ty píšeš, zabijácký?? 😉

daasenka85
3. zář 2015

Podle mě Tě to přejde, taky jsem spala zezačátku strašlivě tvrdě a přešlo to tak ve 3 měsících malé. Je to nepříjemné, ani v porodnici mě nevzbudil budík, musely mě budit holky, přišla jsem si trapně 😢
a od půl roka spala se mnou malá v posteli a obsluhovala se sama 🙂 to už jsem se zalehnutí nebála, ale před tím bych to taky neriskla..

daasenka85
3. zář 2015

@svetlus_pepca jenže my se můžeme miminku přizpůsobit a jít s ním spát přes den, chlap ne. Navíc nemá nastavené hormony na přerušovaný spánek jako žena po porodu. To bych chlapovi taky teda neudělala.

svetlus_pepca
3. zář 2015

@daasenka85 No, já jsem teda nastavené hormony na přerušovaný spánek asi neměla 😀 A jinak u nás to fungovalo automaticky, aniž bych musela manželovi cokoliv říkat. Prostě jednou jsem v noci vstala já, jindy zase on. Ale tak to je samozřejmě na každém, jak to funguje či ne.

chris_n
3. zář 2015

@svetlus_pepca ja osobně treba mela furu času s miminem spát. Jak bylo první. takze jsem fakt nechtela, aby manzel v noci vstával, pokud nebylo extra zle

lilibeth
3. zář 2015

Neporadím, ale mám to stejně. Mám hodně tvrdé spaní a jen tak něco mě nevzbudí. Malá může klidně plakat vedle mě a já o ní nevím. Ale naštěstí mi v noci spaly (a spí) obě bez probuzení, tak se noční pití nekoná.
Jestli s tím jde něco dělat nevím, nikdy jsem to nezkoumala.

PS: když jsem ještě bydlela na intru, dostala spolubydlící v noci nějaký záchvat. Dvacet minut se nám po pokoji motali záchranáři a nakukovala půlka intru. Já jsem spala. Metr ode mě ji křísili a mě to ani nevzbudilo. Ráno ze mě měli všichni legraci, protože jsem o ničem neměla tušení.

daasenka85
3. zář 2015

@svetlus_pepca no mně to taky právě trvalo než jsem se nastavila 😀 Je pravda, že když chlap sám aktivně v noci pomáhá, tak to bych mu teda nerozmlouvala 😉 To u nás nehrozilo 🙂 Manžel je největší spáč ze všech spáčů 🙂))

svetlus_pepca
3. zář 2015

@chris_n Jak už jsem řekla, tohle není o tom, jestli jsem chtěla nebo nechtěla. Manžel to prostě bere tak, že miminko je obou, a tak se o něj musíme postarat oba. Ve dne, v noci. Když mu byl týden, když je mu rok.

tamar89
autor
3. zář 2015

@svetlus_pepca být to únavou, tak se necítím tak provinile, ale i tak krátce po porodu jsem přes den podle svého pocitu svěží, připadám si plná energie a vše zvládám, neusínám za pochodu, večer prostě syna nakrmím a dám spát a v dobu, kdy to vyhovuje mně a manželovi, jdeme spát my. Ale jak usnu, tak se mnou jen tak něco nehne, ovšem ráno vstávám čerstvá, i když spím něco málo přes 6 hodin. Pokud by malý spal celou noc a nebudil se, tak bych to asi neřešila, prostě bych ho nakrmila večer a pak ráno, ale budí se sám hlady.
@pampeliska1 budí se tak každou hodinu a půl, někdy i co hodinu. Postýlku máme orientovanou kratší stranou k posteli, takže po sundání bočnice by padal na zem. Bohužel kvůli dispozici ložnice to jinak nešlo, blokovala by dveře.
Zatím se asi zkusím přesunout na noc se synem do obyváku a dát si budíky v takových intervalech, jak se budí on sám. Snad se tak aspoň manžel po dlouhé době pořádně vyspí. Já budu mezitím doufat, že buď se mi zlehčí spaní a naučím se probudit na pláč, nebo syn začne spát celou noc. 🙂

chris_n
3. zář 2015

@svetlus_pepca manzel se staral, kdyz chtel. Ale ja sama řekla, že se potrebuje vyspat a at mi radši pomuže po příchodu z práce než přes noc

teeerez
3. zář 2015

@svetlus_pepca kdyz mam fakt blbou noc tak jsem rada ze dam rychlovarku do zasuvky a ne na sporak, s timhle stavem inteligence by teda manzel do prace opravdu nemohl, zaroven pak vim, ze kdyz mala usne tak si muzu jit lehnou s ni. Promin, ale ty zenske prace, ktere se delaji na matersky opravdu pockaji, kdyz je krize. Takze ne, neprijde mi to na hlavu postavene. Prijde mi na hlavu postavene tvarit se, ze pece o dite je uplne stejne jako byt v "bezne" praci. Ne, ze by to byla oddychovka, ale jiste ulevy tam preci jen jsou 🙂

lenka5731
4. zář 2015

@svetlus_pepca ženská může jit spat s dítětem pres den, chlap tezko. jinak zakladatelce tematu skoro zavidim, mymu dítěti se ve 4 hodiny neco zdalo a uz jsem neusnula 😝

lenka5731
4. zář 2015

@teeerez presne tak, doma je jen malo činnosti, které by v nouzi nepockaly nebo se nedaly odflaknout a nema to žádné bezprostřední nasledky zatimco riskovat praci zivitele.. :-

karlajasmine
4. zář 2015

@tamar89 a co vyzkoušet chuvicku a dat si druhou část k uchu, jako ze fakt hned k uchu? Taky se bojím ze se hned neprobudim,já kolikrát prospim i tri budíky.

japona
4. zář 2015

Mně se to stalo první noc v poodnici. Probudilo mě lomcovani spolubydlící, že má moje dítě asi hlad. Připadala jsem si jak nejhorší matka na světě🙂 Naštěstí se to spravilo a probudí mě i zaknourani. Manžela probudí až pořádný řev doted... Pokud řev probudí aspoň manžela, který probudí vás, tak bych to neresila. Dítě za pár týdnů vyroste, zesílí mu hlas a vzbudí si vás. No a nebo se naučí, že v noci se spí🙂

japona
4. zář 2015

Ta chuvicka by mohla fungovat, to je dobrý nápad

sari_nka
4. zář 2015

Mám doma chuvicku, která má jako rodičovskou část náramek,který kromě zvuku vibruje, nepomohlo by to?

ladyhacek
4. zář 2015

@karlajasmine nám tedy chůvičky v jedné místnosti se nepropijí? Chce to zjistit u výrobce - nebo vyzkoušet

editah222
4. zář 2015

@tamar89 určitě v tom nejsi sam. Měla to tak kamarádka moji mamky, neprobudila se ani kdyby vedle spadlo letadlo. K dětem vstával manžela nebo ji prostě "surově" budil 🙂 Vůbec bych se necítila provinile, není to o žádném sníženém mateřském budu, prostě jen tvrdě spíš.

U nás je to naopak, já se budím hned a manžela neprobudí nic.

mandala
4. zář 2015

@svetlus_pepca Tak přece je rozdíl, když chlap brzy vstává a v práci tvrdě maká a ženská si přes den může lehnout, odpočinout, popř. pokud dítě dovolí si ráno přispat.
@tamar89 Já bych to nechala, jak se věci vyvinou, budík určitě ne, tak prostě s tebou manžel zatřese, když se dítě vzbudí, vždyt to není taková tragédie. Do postele si ho neber, je opravdu možné, že bys ho v tak tvrdém spánku mohla zalehnout. Jinak já mám spánek taky tvrdý, ale co se týká dětí, tak slyším každé převalení. Uvidíš časem, třeba se tvoje tělo umoudří a začne vnímat, ještě není všem dnům konec. 😉

citun
4. zář 2015

Já bych taky tolik neřešila. Jak píšou @japona @mandala hlavně když tě manžel probudí. 🙂
A tvůj spánek ti závidím, já se budím při každém zvuku. 😒