Taky dětem občas dopřejete uzeninu? Prohřešky maminek

snehurka11111
18. lis 2010

Milé maminky, chtěla jsem se zeptat na Váš názor ohledně stravy našich batolátek.
Moje 2 letá dcerka jí pestrou, vyváženou stravu, ale tak 1-2x za týden (14 dní) spořádá 2 nožičky párku 🙂
Kupuju jí alespoň ty nejdražší, s největším podílem masa, když už teda.....
Vím, že i my, jako děti, jsme na tom sem tam taky "vyrůstaly", ale jaký na to máte názor vy? Taky dítkům občas nějakou uzeninu dopřejete nebo mám výčitky oprávněně? 🙂

děkuju za názory

jitrulka
21. pro 2010

Já už na to malou asi nezvyknu, je dost vybíravá i tak. Ale ti malí lumpící si tam můžou strčit cokoli - kousek piškotu, sýra, šunky, bramboru z polévky... Nějak si nedovedu představit, že bych malé mixovala všechno jídlo do 3 nebo dokonce 4 let 😒

shaula
21. pro 2010

@jitrulka Nemixuji, dávám nakrájené na kousky. zatím si to nikam nestrčili 😀 😅 Neumím si představit, že bych měla do 3 nebo 4 let mixovat... Zastávám názor, že zuby má dítě na to, aby se naučilo kousat, ne aby jedlo kašičky... 😝

misicka85
21. pro 2010

Adélka jí syrové ovoce (syrová zelenina jí moc nejede) běžně sama od 1 roku.Zatím jí nenapadlo si ji strkat jinam než do pusinky 😀 Taky si neumím dost dobře představit že bych jí to měla do 4 let strouhat nebo mixovat, na to má snad zoubky ne?? Hold je třeba nenechávat dítě u jídla samotné a dohlížet co s jídlem dělá,i když sama vím že kolikrát je to dost těžké 😝

No a prohřešky u nás? Tak já nevím,takové ty běžné co tu už byly napsané - sem tam párek, hranolky (to opravdu sem tam,protože ani mi to moc nejíme,takže jestli to Aduš za ty 2 roky měla 2x tak to je moc), sladkosti jí taky nekupuju,ale když příjde návštěva tak jí vždycky něco donesou,nějakou čokoládku,lentilky,lízátko a tak,tak jí to klidně dám. Já doma hodně peču,takže ze sladkého má dost často tohle.Ale nemá problémy ani s jídlem (sní všechno,miluje ovoce,jogurty,...),ani s váhou (teď ve 2 letech má asi 12kg).Prostě co se týče jídla tak jí nic nezakazuju,dopřeju jí všechno,protože zakázané ovoce nejlíp chutná,ale jak se říká všeho s mírou,myslím že když sem tam dostane dítko i něco co není úplně příklad zdravé stravy,tak se vůbec nic neděje. Joo teď mě napadá - miluje kyselé okurky,to vždycky manžovi ujídá s talíře 😀

eloana
3. bře 2011

🙂 nas malej vcera ochutnal prvni parek- kamaradka malem omdlela🙂 muj nazor vseho s mirou.....samozrejme, ze mel jen kousicek a necpu ho tim kazdy den .Ji naprosto perfektne i to jeho blafiky bez chuti🙂
dcera nema zakazane zadne potraviny -jako parky , hranolky atd..... a musim rict, ze je vubec nevyhledava -hranolky si da vzdy tak jednu dve a pak to dojidame my.....ted ma obdobi,ze by zila temer jen ze syrove zeleniny a noc jineho temer neji , ale to je vzdy nejake obdobi ,ktere prejde....
muj nazor vseho s mirou a cim vice budete zakazovat , tim to dite v budoucnu bude vyhledavat.
A pokud deti chcete uchranit pred uzeninou nesmite je davat ani do skolky - klobasa a uzene maji docela casto -na ot ,ze vari pro 3 lete deti jsem koukala

anieanne
3. črc 2011

Tak náš malý dnes u babičky ochutnal segedín s knedlíkem, snědl ho necelou půlku a moooc mu šmakovalo 😀

marshmellounek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
redcarrow
29. čer 2014

Ale tak Chodura je zase jiná liga, když to srovnáte s Lídlem nebo Kauflandem. Máme tam oblíbené některé uzeniny bez éček a chodíváme už jenom tam poslední dobou.

saruskas
2. bře 2017

@redcarrow Choduru taky kupujeme a naší malé moc chutná. Kupuju ty kvalitní šunky, kde je hodně masa nebo přímo tu pro děti.

evapple
2. bře 2017

myslím, že nic se nemá přehánět. Odříkaného chleba pak bývá největší krajíc. A tak se může stát, že zatímco v dětství našim prckům zakážeme párky, v dospělosti se jimi budou cpát každý den 😉