Tělesné tresty. Mají být? Od kolika let?

janicka006
22. črc 2010

Zajímal by mne váš názor na tělesné tresty...mají vůbec být,od kolika let,kdo je může využít..výhradně rodiče??nebo i bližší příbuzní jako babičky???nebo i učitelé..???Jak to funguje u vás????

lenkavano
23. črc 2010

@sambucca 😀 😀 😀 😀 😀

momin
23. črc 2010

@mimco ano je na to male.. a nepochopi to.... 😉 😎

karinka78
23. črc 2010

Skoda, odpovedi jestli se nektera z vas zeptala sveho ditete JAK SE CITI asi od nikoho nedostanu...cim to asi bude? Mozna, ze se ani jedna z vas jeste nezeptala a predpokladate ze se vase dite citi uplne stejne jak vy, kdyz jste dostali "vychovny" od svych rodicu? Hej, at zije individualita jedince, a pak ze kazdy nejsme jiny a necitime jinak...Vsichni z vas jen pisi o tom, jak jste se citili kdyz vas rodice "vychovne" trestali nebo jak se citite vy, jako matky kdyz vam dite zlobi...ale jeste mi nikdo neodpovedel jak se CITI VASE DITE!

brusinka.pusinka
23. črc 2010

@lenkavano já to beru věřím že je fajn kluk jen jsem reagovvala na tu cigaretu 😀 😀 😀 Já svého syna můžu jen pochválit je vzornej student a k nám se chová s ůctou děkuji že je takový 😵 😵 Miluji ho 😵
Jinak Moje supr tchýně tak chtěla také vychovávat a výsledkem je že muj muž nemá špičku malíčku na ruce neboť neposlechl vysvětlování a přeražený nos když opět nereagoval na vysvětlovaní, jinak sedí tady vedle mě a říká že by ho kdyby šel vrátit čas raději plácla přes prdel a přes ruku a nemusel zažít bolest jaou zažil 😉

lenkavano
23. črc 2010

@karinka78 ježíííšššš děvče a já se tě taky ptala a ještě jsi mi neodpověděla.narozdíl ode mě...já už ti na to odpověděla... 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😅

tvarohacek
23. črc 2010

to odvádění pozornosti v těhle situacích funguje bezvadně..nebo dítě prostě vzít a poponést..

brusinka.pusinka
23. črc 2010

Karinka nečteš psala jsem to 😒

lenkavano
23. črc 2010

@brusinka.pusinka pozdravuj manžela 😉

mimco
23. črc 2010

Karinka - no co ti asi rok staré dítě odpoví? Nejspíš nic, protože pochybuju, že skládá věty 😀.

lenam
23. črc 2010

Brusinko, některé děti nereagují ani na výprask. Už jsem to také viděla. Nebudeme si tu říkat, že plácneš a stane se zázrak a dítě v dané činnosti nepokračuje. Přišel by o to možná i tak. 🙂

brusinka.pusinka
23. črc 2010

tvaroháček zkoušela jsem ale asi mám umíněné dítě vždy se vrátí nazpátek třeba i po pár minutách 😉 nefunguje vše na všechny dětičky , každé je originál, 😵

lenkavano
23. črc 2010

@tvarohacek no to by se taky mohlo dítě poponášet kilometry i s třemi taškami nákupu.hm tak to bych chtěla vidět.

lenam
23. črc 2010

@lenkavano Zkus to, funguje to možná lépe než plácnutí, když to dítě pak na ulici ještě řve. 😀

lenkavano
23. črc 2010

@karinka78 prosím odpověz mi co asi odpoví matlka dítěti když se jí zeptá maminko jak se cítíš když tě tak zlobím?

brusinka.pusinka
23. črc 2010

Lenam já nemluvím o výprasku mluvíme o plácnutí a nastavení hranic ne o bití, já své děti nebiji a psala jsem dřív že syn dostal jeden jediný výprask na který nejsem hrdá ale pomohlo to 😉
Lenkavano Manža i tchýně zdravíííí 😉

karinka78
23. črc 2010

mimco: velice zajimave, nikdy jsem netusila ze 1 lety dite je tak zdatne v chozeni ze zvladne nakupy bez kocarku...ja teda osobne neznam nikoho kdo by byl tak odvazny a myslel si ze pujde na nakup a dite bude uplne v pohode a pujde s nim celou cestu za ruku a nebude unavene...promin, ale vsechny maji kocarek;0))

tvarohacek
23. črc 2010

já bych pravděpodobně s ročním dítětem na nákup bez kočáru nešla...ale to je jedno...jsou to detaily..

bufina
23. črc 2010

Holky, myslím si že Janička tuto diskuzi zakládala s tím, že chtěla vědět jakej kdo má názor a ne abyste se tu hádaly a osočovaly kdo je dobrá a špatná matka. Každej si dítě vychovává podle svýho, kdo dítě nechce trestat, tak ať si to dělá podle svýho a kdo dítě občas plácne, tak co, když to zabere. Pokud dítě neseřeže do bezvědomí, tak na tom snad nic není. Je fakt super, jak se to tu skoro v každé diskuzi zvrhne ve výměnu názorů.

lenkavano
23. črc 2010

@lenam a budu ho nosit do osmnácti ne?a taky mi bude šlapat po hlavě ,nadávat mi a já nevím co všechno...ale budu dokonalá matka nikdy ho neplácnu...ach jo tahle diskuze mě stojí víc energie než výchova mých dětí...

lenam
23. črc 2010

No, já bych odpověděla, přijde tatínek a vezme si tě na chvíli ven a já jdu pryč s kámoškou na kafe 😀

lenam
23. črc 2010

Počkej, ty plácáš po zadku i velké děti?

karinka78
23. črc 2010

@lenkavano: vis, tech otazek bylo...jak vidis ja psala tu samou nekolikrat ale nevidim ze bys mi napsala odpoved jak se citi tvoje dite kdyz dostane. Jestli jsem ti z te hromady otazek na jednu zapomela odpoved- tak ji napis znovu, jestli tak horoucne touzis po odpovedi;0))

lenkavano
23. črc 2010

@bufina souhlasím 😉

brusinka.pusinka
23. črc 2010

Karinka moje dítě je zdatné chodí od 9 měsícu a do obchodu co máme poblíž jdeme vždy bez kočárku 😉 Kočárek používáme ale spíše jako dekoraci nebo spinkací kočár, jinak cupká vedle něj 😉

lenkavano
23. črc 2010

@lenam to se ptáš ted koho?

ameli
23. črc 2010

Ja na zadek dostavala a nepripada mi, ze jsem byla nesebevedoma a zila ve strachu 🙂 vubec jsem to neresila, joo dostala jsem strach kdyz mi tata rekl, ze jestli toho okamzite nenecham tak dostanu, ale to je snad normalni. Mela jsem moc krasne detstvi a rada na nej vzpominam, ted dokonce i na ty vyprasky 🙂

lenam
23. črc 2010

Tebe! Když píšeš, že budeš dítě nosit do 18.

lenkavano
23. črc 2010

@karinka78 odpověděla jsem ti že když se dítěte zeptám tak si třeba uvědomí že přestřelilo a uzná to.už nemám sílu to tu hledat abych ti to skopčila 😉

lenam
23. črc 2010

No, píšes, a budu ho nosit do 18! To mne pobavilo, představila jsem si 18 dítě, jak stojí na ulici a vzteká se, že nechce jít dál 😀

karinka78
23. črc 2010

@brusinka.pusinka : a to je ten rozdil, mas ten kocarek sebou- co kdyby nahodou. Opravdu bych se divila kdyby nejaka matka nepremyslela "co kdyby nahodou" a nevzala si kocarek sebou;0)