Tělesné tresty. Mají být? Od kolika let?

janicka006
22. črc 2010

Zajímal by mne váš názor na tělesné tresty...mají vůbec být,od kolika let,kdo je může využít..výhradně rodiče??nebo i bližší příbuzní jako babičky???nebo i učitelé..???Jak to funguje u vás????

brumdinka
23. črc 2010

karinka - tak zklamaná nejsem, jen mi jaksi neštimuje proč ten jedinej správnej způsob má bejt jako ten tvůj 😀

mimochodem pokud mnoho matek přemejšlí jako ty a bude tak děsně benevolentní tak se z toho tady brzo po .... všichni 😔

karinka78
23. črc 2010

utocit? jestli tady na nekoho utocim, tak se omlouvam, ale zatim jsem nenapsala neco co by nebyla pravda. jen odpovidam na otazky a podnety. Tomu se rika konverzace. Jestli jste si prali miti v teto diskuzi jen matky ktere jsou pro "fyzicke tresty" tak se ta diskoze tak ma jmenovat...

lenkavano
23. črc 2010

@karinka78 mě právě děti přes hlavu nepřerůstávají a to ani kdyby byliy jen dvě a nebo jich bylo třeba 6.to je právě vymezení těch hranic a to u obou stran...u rodičů i u dětí.ale to není žádný patent dokonalé matky ani poučování...to je zkušenost.proto ani nemá cenu se tu dohadovat tohle si každá máma prostě projde.mě naši vždycky říkali počkej až budeš mít svoje děti...třeba když jsem nedodržela čas návratu z disca.měla jsem to na háku říkala jsem si no jo já nebudu taková.....a ted už vím že budu.že se strachy zblázním jakmile se Klára opozdí.a že ji klidně dám facku mezi dbveřma a řeknu jí...ta je za ten strach o tebe.a až budeš mít děti poznáš to sama.

brumdinka
23. črc 2010

lenka - přesně tak 😉

brusinka.pusinka
23. črc 2010

Souhlasím Lenkavano 😉

lenkavano
23. črc 2010

@karinka78 nezlob se ale tohle mi už přijde jako útok...

brudimka: ja pisi jen ze zkusenosti. Opravdu miluji ty matky, co se stanou matkami a mysli si ze vi vse a jen oni maji ten patent na spravne rodicovstvi. Spravne rodicovstvi se musi naucit a neni to vrozene. Kdybys mela moznost tak jako ja ci jine slecny/pani. ktere vi o cem mluvim (voz ty asi nikdy nepochopis) byti soucasti ruznych vychov v ruznych rodinach nez bys mela vlastni dite tak bys mohla pak mluvit o tom co je nejlepsi. To ze jsi zazila jen jak te vychovavali tvy rodice, a ted ty vychovavas nejspise podobne neznamena ze ej to spravne. A z niceho te neobvinuji, ja to chapu ze je spoustu matek kteri bohuzel nemaji tu moznost si materstvi vyzkouset na necisto;0))

karinka78
23. črc 2010

lenkavano: no, deti mam a maji respekt a vedi jake jsou pravidla. A rozhodne se za poruseni pravidel nevyskytla ani jednou nejaka facka apod. Hlavne moje dcera i syn jsou velice zodpovedni a vedi, ze se nemohou opozdit nebot bychom se o ne strachovali. A kdyz vedi ze budou chtit prijit pozdeji tak zavolaji domu. Ale to bude asi ten rozdil v te vychove. Neprijdou se strachem jestli jim v predsini prileti jedna z jedne strany ci z druhe;0)

momin
23. črc 2010

nestiham prizpivat ale ctu... 😀

@karinka78 ty nemas deti ze? je to videt.. 😎

momin
23. črc 2010

Oh tak mas.. tak to se omlouvam.. 😅

atreides
23. črc 2010

nedá mi to, i když tady ti kontroverzní témata nemám ráda, protože tu budou vždycky rozdílné názory a nepřesvědčí jedna druhou o opaku, tak nepíšu jen svůj názor

Jsem PROTI tělesným trestům. NEvidím důvod bít dítě. NEvidím důvod bít kohokoli jiného. Neuznávám převahu silnějšího proti slabším. U dětí obzvlášť. Názor, že stačí pak už JEN ukázat vařečku nebo pohrozit plácnutím a dítě to neudělá není podle mě výsledek dobré výchovy, ale výchovy založené na strachu. Někdo tu již zmiňoval knížku Respektovat a být respektován, mohu vřele dopručit!
Neodsuzuji maminky co bijí své děti, dělají to jen v dobrém úmyslu vychovat své dítě dobře. Prosím nedsuzuje ani vy mne, že já své dítě bít nechci.

karinka78
23. črc 2010

lenkavano: ne, nepokladam to za utok, ale za vysvetleni proc si myslim, ze vetsina matek premysli, ze fyzicke trestani je spravne- je to jen o tom ze nezazili nic jineho a nemohou srovnavat a tudiz si vybrat jaky postoj budou nasledovat

lenkavano
23. črc 2010

@karinka78 vy jste asi vážně dokonalá rodina to teda smekám....nejste z jiné galaxie?nemyslím to útočně ale skoro už mám mindrák.....

karinka78
23. črc 2010

atreides- nemohla bych to napsat lepe 🙂

brusinka.pusinka
23. črc 2010

Holky opravdu není nutné do sebe narážet si představte že jsem nejstarší a jediná dcera z 8 dětí 😀 😀 😀 a kdyby občas klukům nepřilétl nějaký ten plácanec na zadek byli by hodně zdivočeli, a to nemluvím o tom jak se na nás otec jen podíval a my stály v pozoru a je fakt že nás nikdy neplácl,ale také on uděloval tresty za neposlušnost 😀 😀 třeba přidal nám práci kolem baráku jako pletí nebo hrabání listí 😀 😀 😀 čištění chodníku a td... no to byl mazec a vždy jsme měli časový limit na splnění ukolu jinak nám práci přidal, a měl u nás autoritu 😀 😀

karinka78
23. črc 2010

lenkavano: nejsme dokonala rodina, jsme jen rodina ktera respektuje kazdeho clena domacnosti a hlavne se jeden druheho nemusime bat.

lenkavano
23. črc 2010

@karinka78 jak nezažili nic jiného.?bavíme se o jedné přes prdel nebo přes pusu.nebavíme se tu o mlácení halva nehlava to odsuzuju stejně jako všechny tady....
ale ty děti si můžou přeci vybrat mají třeba za desatero napomenutí dost času si vybrat jestli poslechnou nebo ne....

brumdinka
23. črc 2010

atreides - nevim jestli si četla diskuzi, ale nikde se tu nepsalo o BITI dětí 😅

psalo se tu jenom o tom, že občas je dobře míněná facka lepší než milion vysvětlování ----- což je pravda - tak to tu zas nepřekrucujte tak jak to není a nedělejte z matek co šoupnou dítěti když zlobí jednu na zadek nějaký "zrůdy" 😝 😕

atreides
23. črc 2010

@brumdinka pro mě je "výhovný plácanec" bití, jak jinak to nazvat nevím

brumdinka
23. črc 2010

karinka - sorry ale to mě taky napadá z který plk)anety ste přiletěli 😀 jinak zase útočíš 😖 nepochybuji o tom, že i u lenkyvano stejně jako u ostatních holek co tu psali je rodina ktera respektuje kazdeho clena domacnosti a hlavne se jeden druheho nemusime bat - zas to přetáčíš kde to neni 😝

lenkavano
23. črc 2010

@karinka78 ale taková rodina jsme i my........taky se respektujeme ....já to jako nechápu.
můžu se zeptat jak máš velké děti?

lenkavano
23. črc 2010

@atreides myslím že přeháníš....

brumdinka
23. črc 2010

atreined - no tak pak máš zřejmě popletený pojmy to se na mě nezlob ----- bití je když někdo někoho zbije tak, že to bolí a nesedne si tejden na prdel 😒 né jedno plácnutí po zadečku 😅

lenkavano
23. črc 2010

no ono set taky může u silnice půl hodiny přesvědčovat a dítě může být přejeté v cukuletu... 😔

atreides
23. črc 2010

omlouvám se pokud vám slovo "bití" tak vadí, nahraďte si ho klidně plácnutím, můj názor je stejný

filipal
23. črc 2010

@brumdinka Atreides uplne nekonfliktne, mierne napisala svoj nazor.
ty reagujes velmi agresivne. uvedomujes si to? myslim, ze si to Atreides nezaslusi.

brumdinka
23. črc 2010

no to je fakt - tohle mi třeba syn ve svém vztekacím období dělal, že se zastavil uprostřed silnice řval jak tur jen proto, že chtěl jít doleva a né doprava - opravdu byste ho půl hodiny přemlouvali než by ho něco přejelo -no tak to potěš koště 😝

karinka78
23. črc 2010

a jake vyhlidky ma spolecnost kdyz lide si porad mysli, ze "vychovne placnuti" neni biti, kdyz respekt a poslusnost se docili jenom tim "placnutim", kdyz se deti neboji toho maleho "placnuti"...kdyz vlastne si ty deti to male "placnuti " uprednosti pred rozmluvou....holky ja koncim, v takove spolecnosti je marnotratno neco vubec vysvetlovat

lenkavano
23. črc 2010

@atreides je rozdíl mezi zbít a plácnout?

lenam
23. črc 2010

A můžu se zeptat, jaký je efekt "plácnutí po zadečku", když to nebolí?

lenkavano
23. črc 2010

@karinka78 nekonči já s tebou klidně budu slušně polemizovat... 😉