Tělesné tresty. Mají být? Od kolika let?

janicka006
22. črc 2010

Zajímal by mne váš názor na tělesné tresty...mají vůbec být,od kolika let,kdo je může využít..výhradně rodiče??nebo i bližší příbuzní jako babičky???nebo i učitelé..???Jak to funguje u vás????

lenkabu
23. črc 2010

filipal mně přijdou švédský děti jako pěkný spratci 😅 mám teda zkušenost jen se zájezdy,nežila jsem tam,ale co jsem viděla tak měly z rodičů tak leda prču 😅

Mně by se moc líbilo vychovávat bez jedinýho plácnutí,až přijdete na to jak přimět vztekajícího se dvouročáka poslechnout aniž bych ji plácla,sem s návodem 😉

lenkabu
23. črc 2010

meleri věk 8-13 považuju za nejhorší........zkušenost z táborů,předtím i potom se s nima dalo dohodnout.

meleri
23. črc 2010

lenkabu,

je to strašné, ale znám ji asi od jejích pěti let a taky její matku, ona nechodí ani do jednoho kroužku, celé dny v létě sedí na FAcebooku, nebo se nudí u televize a matka ji na radu psycholožky láduje práškama na depresi, je to strašné...už podle toho si říkám, takhle moje děti nesmí nikdy dopadnout..

teda nikdy nepoznám co je to za národ, ale všecko co je vysoké, má blond vlasy, at sou to holanďani nebo ti dáni, tak jsou ty jejich děcka katastrofa...si pamatuju holandský pár s 4 dětmi, cca 5 leté dítě ještě sedělo v krmící židličce...a ten jejich řev! 😝 takže....asi škoda každé rány která padne vedle....

lenkavano
23. črc 2010

@meleri no právě já si taky říkala že děti nikdy neuhodím ,ale někdy to prostě nejde.ale my znali třeba pásek a vařečku to naše děti neznají ,třeba našeho Kubu jsem ještě nikdy neuhodila ,ale lehce pubertální dcerku už jo právě za prostořekost dostala prostě přes pusu a už si to nedovolila.Prostě i děti musí vědět kde jsou hranice a vůbec nevidím políček daný v potřebnou chvíli a plně zasloužený jako selhání rodiče.to ani náhodou.

lenkavano
23. črc 2010

@lenkabu jo je to tak jak píšeš.prostě říct své dítě nikdy neuhodím bylo by to to moje selhání je u mě zcestné.ale nemám to nikomu za zlé taky jsem to říkávala. 😉

pepibubu
23. črc 2010

já jsem tenhle týden poprvé Pepu hodila do sprchy.... Dostal amok že nedostal sušenku, brečel až se zalykal a skoro zvracel.. To jsem ještě ustála, ale když si lehl do chodby na dlaždice a začal mlátit hlavou o zem, tak už jsem ho bafla, postavila do sprchy a pustila na něj VLAŽNOU, NIKOLIV STUDENOU vodu (což v červenci je max příjemný 😀 ) a ejhle, zabralo to. Pak jsem měla strach, aby nepřestal mít sprchu rád, ale naštěstí dobrý.

pepibubu
23. črc 2010

@lenkabu s tím dvouročákem ABSOLUTNÍ SOUHLAAAAAAAAS!!!!! kdo na to přijde, zaslouží Nobelovku za mír 😀

lenkavano
23. črc 2010

@pepibubu teda tak to musel být mazec.tohle dělala mýho manžela sestra měla vždy uplně rozbité čelo do krve.jednou to tchyně neustála a šlehla ji proutkem....od té doby to neudělala.ještě na to s usměvem vzpomínají obě,myslím na ten proutek.já bych ale své děti proutkem nešvihla.
jinak co se týče sprchy je dobře že jsi dala vlažnou,mám kamaráda který hodně koktá ,důvod je že ho rodiče strkali právě pod studenou sprchu.

lenkavano
23. črc 2010

jo holky kdyby něco mám taky dvouročáka tak kdyby něco tak poradte i mě 😉

sturnus_vulgaris
23. črc 2010

Ja jsem PRO telesne tresty. Samozrejme v rozumne mire a s ohledem na vek a rozumovou vyspelost ditete. Nemely by se naduzivat, ale proste si myslim, ze dobre mirena facka je kolikrat lepsi nez 100 argumentu.

lenkavano
23. črc 2010

@sturnus_vulgaris přesně tak 😝

filipal
23. črc 2010

@sturnus_vulgaris to si myslia aj chlapi, ktori biju svoje zeny 😒

beruska2x
23. črc 2010

@lenkavano no prave ja taky cumela co se to dneska deje 😕 a MM ten by to nezkousnul vubec, ...

jak se rika, clovek mini a zivot meni 😀 😀 😀 😀 😀

beruska2x
23. črc 2010

@filipal pokud se takova zena bit necha tak to taky nema zrovna v hlave v poradku, co si budeme povidat... 🙄 to uz je trosku jiny soudek ne?

beruska2x
23. črc 2010

nas teda pres prdel parkrat dostal - aby nebral lahve z vinoteky, aby nebehal do silnice, aby nepil vodu z kaluze 😝 aby neoskubaval palmu... a slo to... a nemyslim ze si to bude pamatovat nebo ho to nejak poznamena, sebevedomi ma azaz 😀

jinak myslim ze urcita "nadrazenost" rodicu nad detmi byt musi do veku, kdy jsou schopne domyslet veci do konce, vnimat nasledky toho co delaji a zhodnotit nebezpeci z toho plynouci... pak uz s nima muze mluvit kamaradsky ale do te doby za ne ma kazdy rodic zotpovednost...

to radsi at dostane na zadek, trucuje ale hlavne ze je zivej a zdravej...

filipal
23. črc 2010

podobenstvo je v tom, ze silnejsi bije slabsieho z pozicie sily.
ako sa citite vy (alebo citili by ste sa, keby vas niekto bil?)
ponizene a bezmocne. jasne, ze je ovela tazsie dosiahnut uspech vo vychove bez bitky, ale aj ovela trvalejsie. dieta posluchne nie zo strachu, ale preto ze uzna, ze mate pravdu. nezostane v nom vzdor.
znie to trochu utopisticky, ja viem.
riesit zachvaty zlosti u dvojrocnych sa neda. treba to vydrzat, je to normalny vyvinovy stupen. je to divadielko aj pre okolie 😝 , ale rozumni ludia pochopia.

pepibubu
23. črc 2010

@lenkavano studenou nebo ledovou bych nedala, nechtěla jsem ho vyděsit, jen jsem chtěla aby se trochu leknul a nechal toho... Bylo to prvně co tohle udělal, a doufám že i naposled.

sturnus_vulgaris
23. črc 2010

@filipal
Tady je ale rozdil...
To dite mam na zodpovednost ja... Kdyz to dite bude delat neco, cim ohrozuje bezpecnost svou nebo cizi a nebude ve stadiu, kdy by bylo schopne to nebezpeci rozpoznat, tak moc jinou moznost nez nejaky fyzicky trest (ano, co to vlastne vsechno zahrnuje?) pouzit, jinak pujdu brucet ja ☹.
Chlap me na zodpovednost nema. Jsme oba dospeli a svepravni lide.

A dalsi vec... Kdyz pubertak dostane facana za drzost, mozna je to dobra skola zivota. Kdyz to jednou zkusi v hospode/v zamestnani/v parte, taky dostane treba od nekoho pres hubu.

pepibubu
23. črc 2010

@beruska2x je to jinej soudek, bude to Off topic, ale řeknu ti jediný - týrání ženy je vlastně "vaření žáby," žádnej tyran nevybalí arzenál hned, ale postupně jí rozvolňuje hranice toho co si nechá líbit.... a jí už to pak nepřijde. Hodíš-li žábu do vařící vody, vyskočí ti, ale když jí dáš do studený a budeš to ohřívat i s ní, uvaří se, ani nebude vědět jak....

Mám kámošku kterou týral, pan primář... Už je to dva roky co jsou rozvedený a už má i nějaký sebevědomí, ale bylo to těžký.

lenkabu
23. črc 2010

Já si taky myslím že určitá nadřazenost rodičů tady je.........já mám zodpovědnost za dítě i jeho chování.Proto nesouhlasím s tím že když dítě občas plácnu (opakuju že je to u nás opravdu vyjímečné) tak bude bít ostatní děti..................já si pamatuju jak jsem myslela jako dítě a v životě by mně tohle nenapadlo. Prostě rodiče jsou rodiče a můžou mně plácnout,ostatní děti se nebijí.

sturnus_vulgaris
23. črc 2010

Vubec si ale myslim, ze se o tom mluvi vic, nez je treba a strasne se to rozpitvava, nejlepe jeste v kombinaci s "domacim nasilim", "tyranim deti" a podobnymi sociopatologickymi jevy.

Seda je teorie, zeleny je strom zivota.

beruska2x
23. črc 2010

@pepibubu to ja beru ale kazdedej dospelej svepravnej clovek to zhodnoti sam, dite ne... 😉

@sturnus_vulgaris souhlas... 🙂

ono taky nekdo si pod pojmem fyz. trest predstavi mlaceni hlava nehlava a pomalu tyrani ale tady se bavime o snad v rovine ze dite dostane pres zadek.. notabene pres plinu 😀

zastance facek teda taky nejsem i kdyz, jak pise lenkanavo u nejakeho pubose v 17ti asi nekdy nic jineho nepomuze a staci 1x aby pochopil...

sturnus_vulgaris
23. črc 2010

@beruska2x
Pro me treba je fyzickym trestem i to, ze to dite nejak omezite na svobode, nasilim drzite, atp. Samozrejme z kategorie tech mirnejsich, ale proste urcite omezeni to je.
Stejne tak se obavam, ze nelze rict jednoznacne, do kdy telesny trest ano a odkdy ne (pripadne jaky ano, jaky uz ne). Nekde to citim vic (treba davat pubertakovi na zadek, to asi neee, stejne jako facka batoleti), ale kdybych ted se pokusila o nejakou "statistiku", verim, ze by se objevilo x argumentu (opravnenych), proc zrovna tato hranice ne.

lenkavano
23. črc 2010

@sturnus_vulgaris ty mi fakrt uplně mluvíš z duše....na to není co říct prostě je to tak...náš kluk byl do 15 let zlatíčko měli jsme spíše kamarádský vztah se vším se mi svěřoval.prostě pohoda.pak nastoupil na internát a začal se mi měnit před očima.začal odmlouvat byl drzý s věčně nafučenou pusou.chvíli se to dalo vydržet.vždy prohlašoval že nikdy nebude kouřit.nedávno mi sám od sebe řekl mami chci ti něco říct.už rok kouřím.řekla jsem mu je to tvoje zdraví ,ale na cigára si vydělej a nekuř před námi.já bych si nikdy nedovolila zapálit před rodičema v jeho věku,ale né z důvodu že by se jim to nelíbilo ,ale z ucty k nim..on že to bude respektovat.ale nevydrželo mu to.tak ji dostal když přede mnou vytáhl cigáro a strčil ho do pusy.prostě hranice jsou i tady.měla by být ucta k rodičům ,né že s nimi budu jednat jak s kámošem u piva.
@filipal bití žen bych tady vůbec nespojovala.neodsuzuju ty ženy ale taky je nechápu.na mě kdyby muž jednou sáhl,šla bych od něj.třeba i pod most...ale to už je jiné téma.

lenkavano
23. črc 2010

souhlasím s lenkabu že je nesmysl že se bití projevuje pak u dětí ve školce.to je nesmysl.

sturnus_vulgaris
23. črc 2010

@lenkavano
No v tomto pripade bych asi pro facku taky nesla daleko. 🙂 I kdyz se obavam, ze v tomto veku uz clovek moc nevychova ani temi fackami, ani temi argumenty, je treba to PREZIT a doufat, ze se z toho vyhrabe a zmoudri. Respek a ucta je to spravne slovo. Cim driv je dite/adolescent pochopi, tim lip. Prave tim, ze jsi mu rekla, ze nechces, aby kouril PRED TEBOU, jsi ho podle me dobre vyskolila na situaci, az si najde holku a ta rekne, ze ji cigarety vadi a poprosi ho, aby kouril jinde nez pred ni.
Prave se obavam, ze muzi, kteri se chovaji skarede k zenam, toto asi nikdy nezazili. Proste takove to vymezeni hranic matkou jakozto zenou.

misi78
23. črc 2010

Ja jsem taky pro placnuti pres zadek nebo pres ruku. Kdyz mu stokrat reknu ne a on stejne po stoprvy jde a schvalne leze nahoru kde muze spadnout a jeste je to desna sranda nebo je vzteklej a mlati vecma tak proste pres ten zadek dostane. Ale az bude starsi urcite se to budu snazit resit domluvou.
Myslim ze je to dobre videt napr. u deti v USA. Strasne benevolentni vychova a pak se strili na skolach.

beruska2x
23. črc 2010

@lenkavano tak to souhlas...

pepibubu
23. črc 2010

@beruska2x to je právě to, že ne.... že agresor postupně v oběti buduje závislost na svý osobě, vlastně jako je dítě závislý na rodiči.... ale na druhou stranu je dobře, že to nevíš, je jasný žes to nezažila ani sama ani u někoho blízkýho 🙂

sturnus_vulgaris
23. črc 2010

@lenkavano
Navic ve skolce se casto biji i deti, ktere rodice nebiji.
A vite, co uplne nesnasim? Lidi, co nebiji sve deti, ale biji cizi, treba jako instruktori na taborech. Kdyz uz, tak ke vsem stejne.
Ja jednou jako instruktorka dala par po hube klukovi, co se bez opakovanych varovani nehodlal vzdalit ze strechy baraku. Nelituju toho a kdyby nahodou za mnou prisli jeho rodice a meli neco proti, tak jim reknu, ze si ho meli lip vychovat, aby teda sakra na ty "argumenty" slysel.