Tělesné tresty. Mají být? Od kolika let?

janicka006
22. črc 2010

Zajímal by mne váš názor na tělesné tresty...mají vůbec být,od kolika let,kdo je může využít..výhradně rodiče??nebo i bližší příbuzní jako babičky???nebo i učitelé..???Jak to funguje u vás????

blandik
28. črc 2010

@kaleilah a klobouk dolů - tři až čtyři děti s tak malým věkovým rozdílem...

berenika39
28. črc 2010

@kaleilah vím, že až zas tak vtipná ta situace na schodech nebyla, ale ten popis🙂. absolutně nechápu, jak to zvládáš, a ještě další mimčo? nechápu, v dobrém🙂))

kaleilah
28. črc 2010

@blandik jak kdy. Jsou situace kdy plácnu, někdy ignoruju, někdy se snažim zabavit a změnit téma, zálaží na situaci, a akutnosti tý věci, kterou chci. Někdy jde o malichernost-uklidtě pokojík než bude oběd, -ok, nechce se jim, uklidí se po obědě, důležitý je, aby byl do večera než se jde spát uklizenej,-tak na tom netrvám, někdy jde pro mě o závažnou věc...akt záleží na situaci. někdy stačí zvednout hlas, je to fakt jak kdy. taky podle toho, jak se děti vyspí.Když se vyspí s prdkou nahoru, tak nemá cenu po nich něco chtít, protože jsou na zabití (doufám že každej tady chápe jak je to myšlený!¨) a zbytečně by jsme se dohadovali.

kaleilah
28. črc 2010

@berenika39 no to další mímo je taktickej tah 😀 Od září jdu na školu, MM je ten typ co přijde doml, postará se o svoje dítě (Danyho), já o svoje (Ady) a jde si po svým-pc, takže každých 14 dnů bude mít na starost 4 děti přes víkend, a to je tak dokonalá představa, jak míchá kašičky, přebaluje prdelky a já se válim ve škole, že jsem nabídce na dašlí dítě nedokázala odolat 😀 😀 😀

samo mírná nadsázka, ale těšim se 😀

janula2008
28. črc 2010

Kaleilah: to teda klobouk dolů, to už si můžeš otevřít miniškolku 😉 Blandik, ale s tím pískovištěm nebo hřištěm je to u nás stejné s těmi argumenty...až na ten konec, ve vašem věku byl u nás stejně řev i po odkývání že půjde bez breku, teď už se přesvědčit nechá. Myslím, že ta výchova je prostě u nás dost podobná, jen ty děti jsou očividně rozdílné 😀

janula2008
28. črc 2010

Kaleilah: a co on na to? 😲 Luky mi s malou pomáhá hodně,ale toto bych mu asi udělat nemohla, čtyři děti takhle malé to by nedal 😲 ale to už odbočujem že...

kaleilah
28. črc 2010

@janula2008 jo, on si hraje na hrdinu, souhlasil, a ještě machruje jak zvládne levou zadní 😀 😀 😀 ale asi jo, ani tak neodbočujeme, pak budu moct napsat nejaktuálnější postřehy z výchovných metod otce 😀
jen ale aby i frajer nemyslel, že mu uvařim uklidim, nachystám dětem oblečení atd, pěkně ať si to vyžere. 😀

blandik
28. črc 2010

@janula2008 - je to možné. Jen bych ještě ráda napsala jednu věc - snažím se na malého mluvit tak, abych mu neříkala - poj'd domů. Nech ten kamínek a pojď...snažím se obcházet pokyny (ne vždy to jde), a užívat jiné metody komunikace, abych se s ním lépe domluvila. Možná proto to u nás jde už te'd - téměř ve všem. Ale můžu se mýlit. Když malému začnu dávat pokyny (tj. 2 os. j.č. - rozkazovací způsob) - bouří se a vzdoruje o sto šest.

kaleilah
28. črc 2010

@blandik Vidíš, a dany třeba ty rozkazy potřebuje. Když mu neřeknu úplně jasně a evidentně, co po něm chci, tak dělá blbiny, přitom jinak by šel úplně normálěn. On mnohem líp reaguje na mírně razantní Dany pojď domů než dany za chvilku jdeme domů, pomalu si dohraj, doma mám páci atd. Čím víc to zozvíjim nebo jakoby vysvětliju důvod, proč jdeme domů, tím spíš to on bere tak, že vlastně ani já nejsem pořádně rozhodnutá jít domů, nepotřebuju se dostat domů tak rychle a on s tím teda taky nespěchá.

To je jako když jim na písku říkám, posbírejte hračky, jdeme domů, přitom vim že nejede výtah, představa cesty domů je pro mě hrozná, nejradši bych na tom pískovišti rovnou přespala. Sedim u toho, nevidí že bych taky balila věci a vidí že jsem šíleně flegmatická, tak jsou oni taky a odcházíme klidně hodinu. Ale když vylítnu z lavičky, zavelim šp, zbírat hračky, jdeme, tak je to jako bych tu energii předala i na ně.Hned začnou poletovat a za 5 minut vyrážíme 🙂

pepibubu
29. črc 2010

Nechat dítě samotné ve vaně?! A to jste vyčetly kde proboha? Za to se dá jít bručet, když se dítě třeba bouchne do hlavy a utopí se, a pak už si umím představit ty srdceryvné příspěvky do diskuse Zemřelo mi dítě - nechtěla jsem ho plácnout, přečetla jsem si že to vyvolává negativní emoce tak jsem odešla, a ,když jsem se vrátila, bylo už pozdě...

anta
29. črc 2010

Já bych se teda taky bála nechat dítě samotný ve vaně, když se dítě topí, tak nekřičí, prostě vklouzne pod vodu a utopí se, to vůbec neriskuju 😉

aleachim
29. črc 2010

@pepibubu to není moc fér! Kyž si přečteš ty příspěvky pořádně, tak zjistíš, že dohled nad dětma mají a nikdo tu neradí, ať zůstane dítě ve vaně plné vody samo a rodiče jdou k sousedům.

@kaleilah neuvažovala jsi o tom napsat knihu o výchově tvých dětí? Jen nevím, zda by měla být spíš chytrá a radit, jak na výchovu dětí nebo vtipná a popsat situace jako cesta do schodů. Je mi jasné, že na těch schodech to až taková zábava není, ale to, že to umíš s nadsázkou takhle vzít a ještě skvěle popsat, je úžasné.

pepibubu
29. črc 2010

@aleachim vím že jsem to dotáhla do extrému, ale utopit se dá i na lžíci vody... a pokud se někdo bude řídit tím co si přečte bezmyšlenkovitě, tak klidně odejde.... šlo mi o to poukázat na to že jako ve všem se musí přemýšlet.... a bohužel se obávám, že by se pár jedinců kteří by si něco přečetli a do puntíku se tím řídili na světě našlo.

pepibubu
29. črc 2010

@anta přesně tak, ono stačí být za dveřma a může se stát leccos....prostě tohle fakt ne, když Pepa zlobí ve vaně, tak se zkrátka vana vypustí a on má po žížalkách.

anta
29. črc 2010

Já mám záchod v koupelně, máme to spojený a stejně se bojím jít i vyčůrat, když je kluk ve vaně, to se přiznám, že to raději zadržuji a počkám. No a taky raději vydržím scénu srdceryvnou než způsobit nějakou tragédii svou nedbalostí a strachem z křiku, nene, to ani náhodou. Přesně tak, vypustí se voda a má po žížalkách anebo rybičkách 🙂 🙂 😉

aleachim
29. črc 2010

@anta přehnaná úzkoslivost se ve výchově taky nevyplácí. Možná to tady zase schytám, ale každé dítě se musí trochu obouchat. Nemyslím tím, že ho obouchaj roriče, ale musí si natlouct. 100x vyslovená pravda se stane pravdou až si na to každý příjde sám, aneb není nad osobní zkušenost. Tím samozřejmě nechci říct, abyste nechaly své děti strčit ruku do ohně, jen, aby zjistily, že to pálí.

anta
29. črc 2010

Aleachim, pardon, chápu, že se dítě musí svým způsobem obouchat, ano, nemám nic proti, ale aby se mi obouchalo o vanu, tak to snad ne. Když se ve vaně dokáže zabít dospělej člověk, tak snad jsou někde nějaké hranice, ne?

anta
29. črc 2010

Ne, neupřednostňuji přehnanou starostlivost, to ne. To by jsi se divila, co moje dítě umí, ale taky přemýšlím dopředu, už měl zlomený malíček, nevím, jestli jsi to zažila, když se dítěti něco stane, ale řeknu ti, že je to pěknej hnus.

aleachim
29. črc 2010

@anta zažila, zrovna v té vaně. Lucie dělala blbiny a uklouzla a uhodila se. Nic vážného se nestalo. To víš, lekla jsem se jako blázen, ale když jí vidím teď, je ve vaně o dost opatrnější.

anta
29. črc 2010

Já mám např. docela klidné dítě, ale jako když si stoupne ve vaně, no tak to ho prostě vytahuju, nechce se mi některé věci dotahovat do extrému, to snad není třeba.

arietiska
29. črc 2010

Tak zase to tak nedramatizujte s tou koupelnou! Se napíše nechala jsem ho ve vaně, ale nepitvá se to dál, že vana není vana, ale sprcháč s vaničkou, že dítě už má pomalu 3 roky a umí třeba plavat, že se stojí za dveřmi 1 minutu a slyší se co tam dělá. A vůbec, přeci děcku nestojíte za zadkem stále. 😉

anta
29. črc 2010

To rozhodně nestojím, to máš pravdu. Nikdo to nedramatizuje, ve vaně se dá těžko plavat, přijde mi malá.To je jedno, diskuze je o tělesných trestech a ne o vaně, správně 😉

arietiska
29. črc 2010

A vůbec, přeci nestojíte děcku stále za zadkama, přeci jsou i situace kdy je samo chvíli někde. V pokoji, či u nás např. v zastavěném dvoře kde není úniku apod. Občas někde spadne, alespoň ví, že tam příště nemá lézt. Každý umí u svého dítětě nebezpečí vyhodnotit. Já mám třeba vyhodnoceno, že nebezpečný na dvoře již není skoro nic. Osobně mně přijde, že pokud syn měl úraz nějaký menší byla jsem u toho, sám bez mé přítomnosti si asi dává většího majzla.

arietiska
29. črc 2010

Sorry tělesné tresty... ona je to plodná diskuze, občas škoda, že je špatně odbočit ... 😀

anta
29. črc 2010

Je to plodný a nejlepší je to sledovat z dálky, ale to se člověk občas neudrží a musí prostě přispět 🙂 Ale ne samozřejmě za účelem se pohádat, nemám ráda konflikty, ale když s něčím nesouhlasím, tak to řeknu 😉

pepibubu
29. črc 2010

@anta když se chce jednomu z nás na záchod a pepa je ve vaně, zavolá toho druhýho a až když u něj je tak jde.

Otrkat děti jasně, ale ne ve vaně.

anta
29. črc 2010

Pepi, děláme to naprosto stejně, ale občas mm doma není, tak holt zadržuju, raději toto než aby se mi dítě vlastní hloupostí utopilo 😉

pepibubu
29. črc 2010

@anta tak nějak. Pepa je hodně samostatnej, otrkanej, ale prostě tohle ne. Kde by ho to mohlo stát život, tam ho otrkávat nenechám 🙂

pepibubu
29. črc 2010

@arietiska jasně, to víš že mu nejsem furt za zadkem, naopak ho i nechám zkoumat i za cenu toho že se uhodí, škrábne nebo tak - jak jinak má zjistit že to je blbost co jde udělat... Ale z vany, resp. vody obecně, mám prostě respekt, a tady samostatnost trénovat fakt nebudu.

anta
29. črc 2010

Samostatnost se přeci dá trénovat i venku, já tomu říkám, že vypouštím zvíře do volné přírody a vždycky posílám na trávu se slovy "tak a běž se napást", no a on jde 😀 😀 😀