Tělesné tresty. Mají být? Od kolika let?

janicka006
22. črc 2010

Zajímal by mne váš názor na tělesné tresty...mají vůbec být,od kolika let,kdo je může využít..výhradně rodiče??nebo i bližší příbuzní jako babičky???nebo i učitelé..???Jak to funguje u vás????

jety
23. črc 2010

@brumdinka a když už to chcete srovnávat se zahraničím, tak teda všechny ty děti, kde se na ně nesmí ani šáhnout aby náhodou jsou pěkně rozcapený

Znám hned dvě tři děti z Anglie, na které se sice nesmí šáhnout, ale ani jedno není "rozcapené", takže tak horké to určitě nebude 😀 . Jsou to naopak paradoxně nejvychovanější děti, které jsem zatím potkala.

karinka78
23. črc 2010

sambucca: velice jsi me pobavila- nikdo nemluvil o uzamknuti skrinek nebo alramu na sporaku. Jsou urcite bezpecnostni veci ktere by meli rodice dodrzovat. 😒

Pokud nemate dostacny cas a energii diteti porad neco dokola vyrizovat tak jste si ho nemeli porizovat. Ano, je tezke udrzet se na uzde a dite neplacnout, ale o tom to je- trpelivost.

Zeptala se nektera z vas sveho syna ci dcery jak se citi a co proziva kdyz jeden pohlavek atd dostane? Bylo by velice zajimave co by vam takove sebevedome dite reklo. To same je zde otazkou- kdyby vam dala vase mamka pohlavek za neco co vam rekla at nedelate a ty vy to stejne udelali- jsem si jista ze byste odsekli ze mate vlastni rozum a urcite byste se necitili velice dobre.

jety
23. črc 2010

... platí tři děti, dvě z jedné rodinky a vzpomněla jsem si ještě na jednoho klučinu z další rodiny 😉 .

karinka78
23. črc 2010

jety: souhlasim s tebou. Znam minimalne 8 deti z Anglie kteri by nemohli byt lepe vychovani, a nikdy se nepouzili zadne fyzicke tresty ci krik. Zkratka to jde kdyz se chce. A nemluvim tady jen o malych detech, ale v anglii bydlim mnoho let takze nektere ty male deti jiz vyrostli a chodi na universitu, takze muzu posoudit, ze dobre vychovane male dite, nema problem s pubertou jak mnoho lidi si mysli.

brudimka: ano, cekam dite. Ale nikde neni napsano, ze tam musim davat udaje o tom, kolik deti jiz mam 😉

jety
23. črc 2010

Karinka: je to přesně tak, jak říkáš. Btw rozmazlených dětí znám spoustu i v Anglii, ale nevidím tam o nic vyšší výskyt spratečků, než kdekoli jinde. Takže brumdinčino shrnutí, že všechny děti, na které se nesmí sáhnout, jsou rozmazlené, je neskutečná hovadina 😝 .

brumdinka
23. črc 2010

jety - promin ale to že znáš dvě tři slušný děti neznamená, že je to většina 😅 já naopak vždycky jak v cizině tak u dětí cizinců viděla jak jsou ty dětoi rozcapené * čímpak to asi bude 😀

jety - to není hovadina to je neoddiskutovatelný fakt, ale každý to nazývá jinak, že 😀 😀

jinak jasně koukám, že zas se to ubírá směrem kde se budete plácat po zádech jak byste na dítě ani nesáhly ale přesně jak píše sambucca jsou situace, kdy je to lepší než milion vysvětlování a rozhodně to není selhání rodiče !!!

filipal
23. črc 2010

Jety, ale to, ze u nas su ludia zakomplexovani, ze maju nizke sebavedomie je iste..... ja si vzdy hovorim, ze pre moje dieta je lepsie ked je priebojnejsie, ked sa neboji povedat svoj nazor, ako kde je poslusnejsie.

sambucca
23. črc 2010

karinka78: tvoje "velice si me pobavila" mi prijde jizlivy, no asi se mi to jen zdalo, protoze nevim proc by nekdo mel reagovat hned sarkasmem, souhlasis? pod pojmem bezpectnostni opatreni si lze predstavit miliony prostredku a vecicek ktery se momentalne na trhu v poslednich deseti letech prodavaji, a me osobne prijdou dobry leda tak pro byznys firem ktery je vyrabeji. Protoze jak sama v jednom prispevku pises, nekdy staci sve deti nepodcenovat (neni to doslovny) - v tomhle pripade staci vysvetlit co by se stalo kdyby atd., mit dite pod dohledem (taky pises, dite si porizujeme s tim ze se mu budeme venovat) a nenechat veci zajit daleko. Vic psat nebudu, uz bych se opakovala...

brumdinka
23. črc 2010

filipal - a na tohle si přišla jak 😀 ze u nas su ludia zakomplexovani, ze maju nizke sebavedomie je iste.....na Slovensku možná, u nás tedy nikoli 😉

karinka78
23. črc 2010

brudimka: udivuje me jak ses si moc jista temi tvymi fakty. To miluji, kdyz nekdo jen nekam nakoukl na tyden a hned si dela zavery o te dane zemi.
Ano, je mnoho deti co jim chybi vychova, respekt apod- ale to je zpusobeno tim, jak je vychovaji rodice...a zatim se vzdy prokazalo, ze dobre vychovany dite nemusi byt trestano a ma dobre rodice. Zatimco dite bez vychovy je vlastne dusledkem nezvladnutelne vychovy od rodicu. Tak to je a vzdy bude. A ti kteri reknou ze jsou skvely rodice a dite je nevychovatelny, tak to asi nedelali dobre. A tohle neni jen v Anglii, nebo ve Svedsku, ale hlavne v Cechach.

momin
23. črc 2010

@janicka006 necetla sem co psaly holky.. jen prispeju svym nazorem.
Asi od roku obcas maleho placnu pres zadek kdyz neco vyvadi a na po stopadesate neposlechne kdyz mu to vysvetluju..
Je to ale jen kdyz neco dela vylozene naschval,kdyz k tomu jde tak opatrne a jeste po me pokukuje jestli se divam nebo ne-pritom vi ze to nesmi..

jety
23. črc 2010

brumdinka: dvě tři děti znám výborně, pak mraky dalších, které se neodvážím posoudit, protože jsem s nimi nežila 24 hodin denně 🙂. Ty naproti tomu hodnotíš děti, které jsi jen viděla u cizinců - velmi rychlý a určitě správný soud 🙂)).

filipal: je tomu velmi často tak, jak píšeš 🙂

lenkavano
23. črc 2010

@karinka78 nic proti tobě ,ale dám příklad budeš velice benevolentní matka až tak že se tvoje dítě zaplete třeba do krádeže.co uděláš?budeš pořád benevolentní?pochválíš ho za to?nebo řekneš že se zase tolik nestalo?já tenhle případ znám z okolí a řeknu ti že to dítě si nyníí dovolí sprostě nadávat cizím lidem do očí...ještě bych možná mohla podotknout že to je holka .... 😝

karinka78
23. črc 2010

brudimka: koukam, ze tobe sebevedomi rozhodne nechybi...vis, ale je rozdil mezi clovekem se sebevedomim a tim, ktery ma zdrave sebevedomi. Zdrave sebevedomi rozhodne fyzickym trestem neziskas;0)

brumdinka
23. črc 2010

karinka - a mě zas udivuje jak seš si tak děsně jistá ty 😠
mimochodem kdepak se to tak jasně prokázalo - v USA, kde se střílí na školách 😅 🙄
-- já zas nesnášim takový to jo to může bejt jenom v Čechách a kecy jak jsou češi zakomplexovaný a já nevim co - není to pravda 😒

momin
23. črc 2010

ale teda koukam ze je to tu pakne rozjete..... 😅 😕

filipal
23. črc 2010

@brumdinka ved fajn. som rada, ze v cechach je to inac.

karinka78
23. črc 2010

lenkavano: to opravdu nemohu soudit, co bych delala ja, ale pevne verim, a ze sve zkusenosti znam, ze chytre, stastne a sebevedome dite by se do takovych "prisernych" veci nezamotalo;0))

lenkavano
23. črc 2010

@filipal já své děti taky nebrzdím ,chci aby se v životě neztratily a aby byli soběstační....ale taky chci aby to byli slušní lidé...ne křiváci kteří parazitují na někom jiném.a hrozně hřeje u srdíčka když mi známá řekla,jenom tvoje děti z této obce jsou slušně vychovaní...pozdraví narozdíl od jiných kteří ani nezabučí...poděkují....kluk dokonce nosil staré sousedce od autubusu domů tašku s nákupem aby se s tím netahala.

brumdinka
23. črc 2010

kari - já ho nepotřebuju získat fyzickým trestem - já ho mám právě proto, že co řeknu to platí a né jak některé maminky co jednou něco zakážou, pak to povolí a pak jim dítě skáče po hlavě - dělá problémy ve škole atpod. a to čistě a jenom proto, že matka nemá autoritu pokud chceš jít timhle směrem tak prosim - ale garantuju ti, že pak se z toho po..........

přečti si co píše lenkavano a zas to neobracej tam, kde to neni 😖

lenkavano
23. črc 2010

@karinka78 při dnešních nástrahách by ses možná divila jak sebevědommé ,vychované dítě se do těchto věcíí může dostat.ani nemrkneš.... 😉

brusinka.pusinka
23. črc 2010

Filipal no nevím ale moje dítě i přesto ž jako malé občas při velkém zlobení a odmlouvání a po domlouvání dostal přes ručku nebo dupku tak je sebevědomí až dost, A myslím že i dost průbojný, opět říkám netestat zbytečně ale prostě někdy to dítko nepochopí hlavně 1-2 leta a vyloženě zkouší co může.A v zájmu menšího zla je lepší plácnout a říct nééé když neslyší jak mu vysvětluješ.
A pokud mě někdo nazve Krkavčí matkou za to že občas malou plácnu přes ručičku , bude to pro mě pocta, neboť krkavčí matky jsou jedny ztěch nejlepších matek na světě. Může te se o tom dočíst 😉
Toto téma se uvíjí směrem a do zemí kde nežijem a kde tyto zákony platí a podívejte se na titulky některých novin. 4 letý zabil matku i otce že ho nechtěli pustit na koncert,Nebo jK STŘÍLÍ VE ŠKOLÁCH a to nejsou většinou děti z chudých rodin ale právě ty z dobře siuovaných.No Já si za svým názorem stojím a myslím že občas je situace nevyhnutelná 😒 to mě sice mrzí ale biohužel není jiná alternativa.Neuznávám klečení a držení pravítka zavírání do pokojů a fackování ,pohlavkování, a bytí předměty , ale výchova se musí korigovat od počátku a musí bít i dané hranice pro obě strany 😉

lenkavano
23. črc 2010

@brumdinka nechci tu rozpoutat peklo ale obávám se že kari se s jejím přístupem z toho fakt jednou po... ☹

karinka78
23. črc 2010

brudimka: ja pisi jen ze zkusenosti. Opravdu miluji ty matky, co se stanou matkami a mysli si ze vi vse a jen oni maji ten patent na spravne rodicovstvi. Spravne rodicovstvi se musi naucit a neni to vrozene. Kdybys mela moznost tak jako ja ci jine slecny/pani. ktere vi o cem mluvim (voz ty asi nikdy nepochopis) byti soucasti ruznych vychov v ruznych rodinach nez bys mela vlastni dite tak bys mohla pak mluvit o tom co je nejlepsi. To ze jsi zazila jen jak te vychovavali tvy rodice, a ted ty vychovavas nejspise podobne neznamena ze ej to spravne. A z niceho te neobvinuji, ja to chapu ze je spoustu matek kteri bohuzel nemaji tu moznost si materstvi vyzkouset na necisto;0))

lenkavano
23. črc 2010

a jako jsem háklivá na hlášku že si člověk nemá dělat děti když je pak nezvládá.mám 4 a nemám pocit že jsem jako matka selhala.to vůbec.děti miluji a ony milují mě.

lenkavano
23. črc 2010

karinko a kde jsi nasbírala tolik zkušeností jestli se můžu zeptat?

karinka78
23. črc 2010

lankavano: no, uz to tady bylo napsano, ale tak jeste jednou- v Anglii. A jen tak btw, je velice hezke
ze milujes sve deti a oni tebe a zvladas je. Znam mnoho pripadu, kde 4 deti prerustaji pres hlavu. Smekam klobouk.

brumdinka
23. črc 2010

kari - sorry ale to co si ted´psala si zřejmě z toho jak píšeš myslíš o sobě 😀 já si to nemyslím, já své dítě vychovávám jak nejlépe umím a to druhé co čekáme budu vychovávat stejně a když se kouknu po okolí a opravdu vidím ty matky co jim dětt skáčou po hlavě, jsou ty děti drzý jak opice a to jen proto, protože ona by mu přece o bože na zadeček nedala - tak sorry ale v tom případě vychovávám moje dítě velmi dobře - protože to moje si to prostě nedovolí - a rozhodně ho neřežu do kuličky jak si zřejmě představuješ 😖 😀 😀

lenkavano
23. črc 2010

@karinka78 já nechápu proč uútočíš na brumdinku.žádná z nás tady nemá patent,píšeme jen své zkušenosti nic jiného.filipal má taky jiný názor než já ale respektuju to a budu s ní třeba v klidu polemizovat ale nebudu na ni útočit jen proto že má jiný názor než já. 😉

karinka78
23. črc 2010

brudimka: musim te zklamat, ale patent na rozum nemam, jen vim, ze existuje i jiny zpusob jak vychovavat deti. A asi budes zklama, ale vim, ze existuje mnoho matek kteri maji stejny postoj, nazor a zkusenosti jako ja- takze opravdu nejsem jedina;0)