Tělesné tresty. Mají být? Od kolika let?

janicka006
22. črc 2010

Zajímal by mne váš názor na tělesné tresty...mají vůbec být,od kolika let,kdo je může využít..výhradně rodiče??nebo i bližší příbuzní jako babičky???nebo i učitelé..???Jak to funguje u vás????

makak21
23. črc 2010

Tak se připojím...mám dvouročáka a jak už to tu zaznělo, občas domluvy neplatí. Tak pokud to někdo bere za selhání, občas selžu a plácnu. Nevidím na tom nic špatného, když už na to dojde, zafunguje to mnohem víc, než kecy a kecy a kecy, kdy si asi syn myslí, že mu povídám pohádku 😀 😀 Ale NIKDY bych ho neplácla přes hlavičku, nebo tvář!! Myslím teď...pohlavky nikdy a co se týká té tváře, tak o tom si povíme až bude v pubertě 😀 Stane se to občas, ale občas to fakt jinak nejde, takže Karinko, až budeš mít dvouroční dítě, tak se sem zase připoj a nahlaš, jestli jsi stále bez fyzických trestů 😉 v tvém stavu jsem tvrdila to samé, jakože nikdy neplácnu dítko 😅 😉

bufina
23. črc 2010

Tak já malou taky občas plácnu, ale myslím že ju to ani nebolí, ale už si zafixovala, že když udělá něco co nemá, tak dostane na zadek. samozřejmě že nedostane za každou blbost, ale když opakovaně udělá něco co nesmí, tak to potom jo. poprvé sem ju plácla až po druhým roce, až sem si byla jistá že chápe to co dělá a ví že to nesmí. Taky zastávám názor že je lepší dítě 10x u silnice plácnout, než aby vletělo pod auto. Ale vyloženě to dítě mlátit, tak to určitě ne.

brumdinka
23. črc 2010

karinka - sorry ale ted´seš fakt trapná my své děti milujeme a ony nás - takže si je i nás přestan brát do huby 😠

lenam
23. črc 2010

Kde je uvedené slovo tyranka? Vy jste zásadně pro plácnutí a ona ne. Vaše ano je tedy správné a její ne je špatné!

karinka78
23. črc 2010

@lenkavano : mam dve nebiologicke 17 a 15 a ted cekame prvni biologicke- staci?

tvarohacek
23. črc 2010

mám tříletého syna, u kterého se od počátku snažíme o respektující výchovu, myslím, že jsem se doposud úspěšně vyhli všem výchovným plácancům, v době okolo půl roku se v situacích, kdy by si mohl ublížit apod. krásně reagoval např.na odvedení pozornosti.....dnes už reaguje na domluvu...jde to, je to hodně o trpělivosti a především o respektu.

lenkavano
23. črc 2010

@karinka78 ted ti odpovím možná tvrdě ale řekni jak se bude cítit matka která bude vědět že si z ní dítě dělá blázny,poštuchuje jí,neposlouchá absolutně v ničem.ona ho miluje ,odmalička piplá aby bylo spokojené,a dítě se pak chová tak jak se chová.já ti řeknu jak se může cítit dítě po jedné facce.může si uvědomit že tohle vážně nesmí,že to mamku trápí,že přestřelilo.....

karinka78
23. črc 2010

tak na urovnani- ja jsem nikde nikoho TYRANEM nenazvala

brumdinka
23. črc 2010

karinka - přímo ne, ale z toho jak o nás píšeš to tak vyznívá - tak laskavě klídek 😠

lenkavano
23. črc 2010

@tvarohacek moc ti přeju aby vám to vydrželo 🙂

mimco
23. črc 2010

Karinka - prosím, mohla by jsi mi odpovědět, mě by to opravdu zajímalo, nemyslím to zle, můj dotaz je na předešlé straně. Děkuji.

lenkavano
23. črc 2010

holky nehádejte se to nemá smysl...

ameli
23. črc 2010

Zdravim, take prihodim svuj nazor. Moc s mi nelibi ten nadpis v diskuzi "telesne tresty" protoze par placnuti po zadku za telesny trest nepovazuji. Vubec nesouhlasim treba s davanim pohlavku, placnutim pres pusu, oblicej, tahani za ucho apod., ale takove placnuti pres zadek ma podle me vychovny efekt, ja na zadek (samozrejme primerene) dostavala a bylo to k uzitku. Ani nesouhlasim s tim, ze by to dite melo bolet, spis by tim melo zpozornet a uklidnit se. Ja urcite pres zadek placnu kdyz bude treba 🙂 a uuuuuplne chapu rodice zlobivych deti, nektere deti, a neni to nutne vzdycky vychovou, jsou zivejsi, neposlusne, uminene a to, ze je rodice srovnaji silou bych nekritizovala. Kdo to sam nezazije at laskave nehodnoti ne? 😉 Ted se ale vubec nebavim o nejakem tyrani, ale obeznem zivote normalnich a soudnych lidi.

mimco
23. črc 2010

Omlouvám se, nenapsala jsem, že dotaz byl směřován na tebe.

lenkavano
23. črc 2010

@makak21 taky nebiju dvouleté děti po tváři ,ale desetiletá dcera už přes pusu dostala za odmlouvání a 17 kluk za cigáro.nikdy bych dítě nebila vařečkou ani páskem.nikdy bych ho nebila hlava nehlava.

brumdinka
23. črc 2010

karinko - přečti si co píše ameli, plně souhlasím ---- kdo nezažije at´nehodnotí, takže si laskavě ten svůj patent na rozum strč někam 😠 😀

já vážně nemám celý odpo na to se tu s tebou dohadovat, takže přeju hezkej den)

karinka78
23. črc 2010

brudimka: mela by ses asi krotit ve vyrazech, tvuj posledni koment je velice agresivni, nemyslis?
lenkavano: je hezke, ze pises jak se citi matka kdyz ji dite zlobi....
Mile damy, zeptala se nektera z vas sveho ditete JAK SE CITI kdyz jste mu dali jeden "vychovny"...Zeptala? Rada bych vedela co vam vase dite odpovedelo? Hadam ze to bylo neco v tom smylu, ze se zrovna citi, ze ho nesmirne milujete, ochranujete a je jedinecne....holky, probudte se, nikdo tady nemluvi o tyranech, ale prosim, zkuste to- priste az jim jednu ubalite- polozte jim tu otazku: JAK SE CITIS? pak budete velice prekvapeni a pravdiva odpoved vas zasahne tak, ze uz nikdy na ne ruku nestahnete!!!!...jen ta mala otazka: JAK SE CITIS?

lenkavano
23. črc 2010

@ameli nikdo tu nepsal že by to mělo dítě moc bolet.psala jsem že to třeba trochu zabolí ale že stačí třeba jen ten náznak 😉

lenkavano
23. črc 2010

jinak facka 17 kluka určo nezabije když je zasloužená. 😉

lenkavano
23. črc 2010

karinka a co kdyby se dítě zeptalo mami a jak se cítíš ty když tě neposlouchám...jen ta mala otazka: JAK SE CITIS?

brumdinka
23. črc 2010

kari - velice agresivní seš tu od začátku ty na mě a na lenkuvano, já se jenom bráním 😅

a jestli se tu má někdo probudit tak seš to ty 😖 prej probudte se - nejsi v nějaký sektě 😀 z toho jak píšeš bych se ani nedivila 😖 nazdar

lenkavano
23. črc 2010

@brumdinka já karinku respektuju ,ale nesouhlasím s ní.její názor mě nerozhází ani útoky.

lenkavano
23. črc 2010

no já jsem probuzená až dost....... 😀

lenam
23. črc 2010

@brumdinka Jsi normální?

karinka78
23. črc 2010

jeste mi nikdo neodpovedel: zeptal se nekdo toho maleho stvoreni, to stvoreni co chce od vas jen lasku a je uplne samo na tomhle svete aby se ucilo vse dobre a spravne...jednu jedinou otazku po "vychovnem" placnuti: JAK SE CITIS????

brumdinka
23. črc 2010

p.s. mimochodem kari lenbkavano má dobrou otázku - jak se cítíš maminko, když ti skáču po hlavě, neposlouchám tě, mám tě uplně na háku a ještě jsem drzej a zlej na jiný lidi - líbí se ti to 😖 😀 asi jo, že 😀

brumdinka
23. črc 2010

lenam - já jo a ty? 🙂

mimco
23. črc 2010

Karinka - prosila jsem tě o vysvětlení určité situace v praxi, o nic nejde, prostě mi napiš pár řádků, jak bys to řešila.
Děkuji.

lenkavano
23. črc 2010

karinko odpovíš mi co odpoví matka dítěti na otázku maminko jak se cítíš když tě tak zlobím?

brumdinka
23. črc 2010

lenka - já ji taky respektuju, ale nemůžu s ní souhlasit a útoky si teda líbit fakt nenechám 😝