Tělesné tresty. Mají být? Od kolika let?

janicka006
22. črc 2010

Zajímal by mne váš názor na tělesné tresty...mají vůbec být,od kolika let,kdo je může využít..výhradně rodiče??nebo i bližší příbuzní jako babičky???nebo i učitelé..???Jak to funguje u vás????

lenkavano
23. črc 2010

@lenam proč utočíš?

brusinka.pusinka
23. črc 2010

Karinka já se ptala bo to tak dělali naši a museli jsme o tom přemýšlet a děkuji Mamince že mě občas usměrnila , a navíc moc dobře věděl proč dostal a věděl už doprředu že ho trest nemine, takže jak my řekl nikdy to už neudělám mami a nezlovb se tak od té doby nedostal, ale Mě se to pořád vybavuje děsivej strah a uzkost zda se my vrátí a ulevu když jsem ho viděla živého a zdravého a vztek když dělal jako že se nic nestalo však byl jen v lese 😒 Nejsem na to hrdá ale pak už naše domluvené pravidla dodržel, a nejsem nezotpovědná matka která dítě pošle ven nedívá se kde je byl pryč v mžiku a nikdo nic nevěděl ani děti co si sním hrály . sebral se a šel, neuvědomoval si následky co jsme mu vtloukaly do hlavy co se může stát, až pak pochopil že jsem se hrůzostrašně bála

mimco
23. črc 2010

Mě tedy jako bezdětnou by zajímalo, jak to vysvětlování a výchova, kdy plácnutí přes zadek nepřichází v úvahu, vypadá v praxi. A to naprosto vážně. Cca 1,5 - 2 roky staré dítě, které např. odmítá jít na ulici za ruku, vzpíná se a vzteká a chce se vyvlíknout a jít si kam chce, když vy se bojíte, aby neskončilo pod autem (kočárek nemáte a v druhé ruce máte nákup). Jak byste prosím řešily domluvou takovou situaci???
Děkuji za odpověď.

Dnes v 16:52 • snaží se • Odpověz

.

lenkavano
23. črc 2010

@karinka78 jedno moje malé stvoření je už o hlavu vyšší než já. 😉

ameli
23. črc 2010

lenkavano ja ani na Tebe nereagovala s tou bolesti, to jsem napsala tak jako vseobecne a Ty uz mas se divam starsi deti, takze tim padem mnohem vic zkusenosti. Ja taky v puberte dostala poradnou pres palici za cigaro 🙂 a uprimne kdyby se me mamka zeptala v tu chvili "jak se citis?" tak bych se ji asi dost vysmala 🙂 a hulila bych vesele dal.
Psala jsem spis o malych detech, ze nekdy lehke placnuti pres ruciku nebo jeji odtazeni, je srozumitelnejsi nez 20x opakovat ne ne ne ne, natoz se 1,5 leteho ditete zeptat "jak se citis?" kdyz treba neustale beha k cizimu psovi? No to teda nevim .......

brumdinka
23. črc 2010

karinka - mimochodem typicky ty máš jedinou pravdu, ale když se tě ptáme a mimco se tě ptá už asi potřetí 😅
tak neodpovíš - jelikož nemáš rozumnej argument, ale jen ty svoje bludy 😖 -- to fakt nemá cenu, mám důležitější věci na práci .......

lenam
23. črc 2010

@lenkavano Nelíbí se mi, když někdo někoho posílá někam, když se mu nelíbí názor. Jestli sis nevšimla... 😀

lenkavano
23. črc 2010

@mimco ježíš chtěla jsem ti napsat ale neměla jsem čas.hele to ti poradí kari co dělat já si jaksi už skoro netroufám 😉

lenkavano
23. črc 2010

@lenam ale proč reaguješ když se tě to netýká.

lenam
23. črc 2010

týká, musím to číst

lenam
23. črc 2010

a proč na mne teď reaguješ ty? 😀

sambucca
23. črc 2010

lenkavano 😀 😀 😀

lenkavano
23. črc 2010

@ameli no vidíš ale kdybys tak zareagovala na svoji mamku bylo by to v pořádku?

lenkavano
23. črc 2010

@lenam jo to je taky fakt

lenam
23. črc 2010

takže asi tak, když se ti něco nelíbí, tak reaguješ, děláš to stejné 😉

brusinka.pusinka
23. črc 2010

Lenam nemusíš to číst
Lenkavano vím dobře o čem mluvíš a jsem zastance stejného mám také puboše ale zatím není až tak jak ten tvůj. Ale reagovala bych asi podobně neli stejně 😉

lenam
23. črc 2010

Jo, musím. Protože mě to téma zajímá a neumím selektovat. Dopředu mi mozek nehlásí, že to bude něco mimo 🙂 Jsem zvědavá, zda se to dá zvládnout bez facek. 😀

lenkavano
23. črc 2010

@ameli jo přesně taakový názor mám i já jako třeba rok a půl staré dítě nepochopí že nemá sahat na rozpálená kamna dokud si na ně opravdu nesáhne.a pak už to neudělá.

sambucca
23. črc 2010

je vtipny jak hned musi mit diskuze dva tabory, navzajem se dve stada hazi so skatulek, hned si vytyci nazory. Takze ja jsem treba ve skatulce PRO, "biti deti", mam nesebevedome zato poslusne dite co je vychovavany ve strachu.... mno nic, zalejzam zpatky do svy nory 🙄

karinka78
23. črc 2010

mimco: popravde nemohu poradit, nebot se mi jeste nestalo ze by dite za ruku neslo, nebot s myma detma sme si vzdy vysvetlili co je spravne jak se chodi po chodniku a take co se stane kdyz se nebude drzet za ruku...ale kazdpoadne kdybych ted mela u sebe jakekoliv dite ktere by se nechtelo za ruku chytnout tak bych si k nemu cupla a z oci do oci (uroven ditete) zeptala proc se nechce drzet, a zeptala bych se ho co si mysli jake by byly nasledky kdyby se nechytlo atd, a pak verim tomu ze by si vybralo spravne a chytlo by se, nebot mozek ditete je velice uzasna vec a kdyz se mu da na vyber tak si rozumny clovek vybere tu spravnou moznost.

lenkavano
23. črc 2010

@brusinka.pusinka Bobeš je jinak zlatej kluk není to žádný potížista jen se cítí být najednou dospělej a občas zapomíná že jsem jeho máma a né kámoška ze střední.jako hodně věcí mu toleruju ale zase jen do určitých hranic.mám hodného syna když vidím ty děti okolo tak jsem na něj i pyšná.ale to je právě tou výchovou.

meduna
23. črc 2010

Ahoj holky,
děti nemám,ale myslím si,že výchovnej plácanec na zadek je normální.Moje sestřenice má tříletého chlapečka,kterému vše trpělivě vysvětluje ale někdy to vysvětlování fakt nejde a zabere až pleskanec přes půlečky 😀 Koneckonců,která jsme od rodičů nedostala?Jsme normální a žijeme.Mám pocit,že se to dnes hodně zneužívá,dítě dostane po prdelce a už se pomalu žene nějaká baba od sociálky klepat na dveře.A znám dost dětí co mají volnou výchovu 😕 😕 😕 a to je teda mazec co ty si dovolej.Už jsem zažila i dítko co dalo mámě facku a to semaminka taaaak snažila v klidu vše vysvětlovat,tak si myslím,že kdyby dala dítku ona na zadek,nedostala by ona

mimco
23. črc 2010

Děkuji za IP Atreides, já jsem totiž přesně věděla, že se ta odpověď stočí ke knížce, nebo nějaké brožuře.
Bohužel, ale tohle skutečně nemůže uspokojit mojí zvědavost.
Já jsem schválně napsala do závorky, že má maminka v ruce nákup a nemá kočárek, aby jako bylo jasné, že ho nezvládne odnést v náručí někam bokem. To by asi udělala každá matka.
I tak děkuji. Názor jsem ale nezměnila.

karinka78
23. črc 2010

ameli: ja to take myslim, tim ze se maji zeptat mensiho ditete...starsi uz kdyz pak je vychovavan stejnou metodou tak uz pak nedela veci ktere vi, ze by mohli ohrozit jine ci ho sameho...zkratka se musi zacit od ranneho veku

momin
23. črc 2010

@karinka78 a takhle bys to vysvetlila i rocnimu diteti?

lenkavano
23. črc 2010

@karinka78 nezlob se ale tvůj popis řešení situace mi přijde mírně řečeno utopický.... 😝

lenkavano
23. črc 2010

@meduna díky za tvůj názor plně se s ním ztotožnuju. 🙂

brusinka.pusinka
23. črc 2010

Karinka opravdu jsi mě pobavila moje dcera nemá jěště rok chtěla bych tě vidět jak ji to vysvětlujěš 😀 😀 😀 😀 a to chodí už řádně a dokonce běhá 😀 😀 😀 😀
Mimco:
Jinak já bych reagovala tím že by bylo v kočárku nebo bychom se zastavily a snažila jsem se ho uklidnit, občas i fouknutí do tváře dítě usměrní myslím tím fouknutí néééé plesknutí a pak vysvětlení proč musí jinak nevím 😉 to bych asi řešila za dané situace 😉

lenam
23. črc 2010

U nás to probíhalo jinak např. s těmi kamny. Naši nás totiž neřezali a nebo si to nepamatuji. Vzali nás za ruku a čekali až třeba plotýnka bude teplá (ne vařicí 😀 ), dali nám tam ruku a řekli, vidíš, je to teplé. Spojili jsme si stav se slovem teplý apod. A prý jsme tam pak nesahaly. Když se ptám našich, jak reagovali v různých situacích, nepamatují se. Tak jsem právě zvědavá na názory, jak reagovat. Když jsem hlídala, tak jsem si nedovolila děti bít ani plácat. Nějak jsem to zvládla. Ale je totiž pravda, že se člověk více hlídá. A to mi dělaly taky scény. U cizích dětí se musí více improvizovat. U vlastního to je takové "rychlejší", to plácnutí. Syna mám malého, ale nechci ho plácat. Nevím, nějak tomu nevěřím.

mimco
23. črc 2010

Já ale pořád nevěřím tomu, že téměř ještě batole tohle dokáže po vysvětlení pochopit, když na auto dělá brm, brm.
Jak si může 1,5 roku staré dítě uvědomovat, co by se mohlo stát??? Není trošku malé???
Tak malý piškotek přece nemůže být pojmenován rozumným člověkem.