Tělesné tresty. Mají být? Od kolika let?

janicka006
22. črc 2010

Zajímal by mne váš názor na tělesné tresty...mají vůbec být,od kolika let,kdo je může využít..výhradně rodiče??nebo i bližší příbuzní jako babičky???nebo i učitelé..???Jak to funguje u vás????

vercak.
23. črc 2010

@lenam myslim, že spíš na našeho syna teď platí plácnutí, že to pochopí. třeba zkouší švihnout s hračkama o zem. vysvětlujumu že se to nedělá, že mají hračky aua a bebí a bolí, bla bla bla... a on nic. jen kouká a řekne, auííí, jako že chápe a během chvilky švihne s hračkou znovu. takže dostane přes ruku a pár dní je klid od házení 😉

lenam
23. črc 2010

I děti, které doma byly plácáni přes zadek si vyskakují. A i když dítě plácáte, tak se vám taky někdy směje do ksichtu.

mimco
23. črc 2010

Moje poslední reakce na Karin.
Tak malé dítě ti nic neodpoví, protože neumí mluvit!!!

Nebo se snad pletu a tvé dítě s tebou v roce a půl hodiny diskutovalo na určité téma.

Ty fakt perlíš 😀.

Mějte se.

vercak.
23. črc 2010

@lenam jo šlo, ale dřív na něj platilo, že jsem třeba s úsměvem natáhla ruce a on se s úsměvem rozeběhl a nebo jak viděl, že odcházím, tak utíkal za mnou, ale takhle situace byla nová a prostě nešla vyřešit jinak. Zkoušela jsem to nejdřív po dobrým, aby viděl, že měl šanci to vyřešit bez plácnutí 😉

lenkavano
23. črc 2010

@lenam jak to myslíš?jako já byla taky v dětství bita.a taky jsem z toho neměla žádný trauma.naopak ještě jsem se kolikrát šla mamce omluvit.a v dospělosti když jsem měla první dítě tak jsem se jim omluvila za všechno co sem vyváděla.

lenam
23. črc 2010

@vercak. Já vím, nehádám se, jen to plácnutí na ulici nemá vždy efekt. I když to dítě plácnu, tak nepůjde za mnou jak ovečka. 😀 Když jdu na procházku a vidím, jak tam mamky plácají své děti a stejně se nic neděje, tak mi to prostě zrovna v tomto případě přijde mimo

vercak.
23. črc 2010

@brumdinka ooooo děkuji za souhlas, asi to půjdu oslavit. Už jsem se bála, že se tu na mě všichni osočí, že jejich rodiče měli horší výchovu a že na tu dobu vzpomínají ve zlém a pod. 😉

momin
23. črc 2010

@karinka78 ja bych se zeptala (kdyz mu dam na zadek-nepohlavkuju) ale pochybuju ze odpovi... napisu ti co mi rekne jo az se zeptam... 😉 😎

vercak.
23. črc 2010

@lenam jo to máš taky pravdu, jako nedostává pořád, ale prostě jsem popsala situaci, která byla docela vyjímečná. hlavně to bylo na chodníku, vedle parkoviště, nikdy člověk neví, odkud se vyřítí auto. nemíním se dohadovat na takových místech 😉

lenkavano
23. črc 2010

@lenam to je právě ono.každé dítě je jiné.co zabere na jedno nemusí zabrat na jiné...

stylly
23. črc 2010

Myslím že mlácením a řezáním se nic nevyřeší,..člověk si sice uleví, ale na dítě to nemá žádný výchovný dopad maximálně ho to zatvrdí a v nejhorším případě se vás bude bát a nesvěří se,..a co se týče malých dětí tak tam v žádném případě,...neříkám symbolické plácnutí po plínce ale bít????Nikdy! Ono dát dětem tělesný trest je největší prohra né détěte ale rodičů !!!!! 😉

lenam
23. črc 2010

@vercak. Tady tě nikdo neosoší, protože všichni tady jsou pro "plácnutí" 😀
Lenkavano, psala jsi, že tady nikdo nekopíruje to v čem vyrůstal. Tak jsem reagovala, že nevím v čem to tedy nekopírujeme. 🙂

lenkavano
23. črc 2010

@stylly bavíme se tu o plácnutí a ne bití.

brumdinka
23. črc 2010

stylly - tady ale nikdo nemluvil o řezání a mlácení 😅

karinka - už se opakuješ, mimochodem holky ti to už několikrát psali a já s nima souhlasim stejně jako psala romana taky si pamatuju, že jsem občas dostala, no a co? Že jo k dětství to tak nějak patří, lepší, než kdyby mi máti řekla, to nevadí a nebo to úplně přešla a nechala tak, naopak bych měla pocit, že rodiče vůbec nezajímám.

ještě dodám, že vždy když sem dostala tak to bylo oprávněně a bylo to účinnější než milion vysvětlování a mojí lásku k rodičům stejně jako jejich ke mě to na tom vůbec nic nemění a uplně stejně vidím vztah i já se svými dětmi, protože stejně jako Romana z nich chci mít slušné, vychované, aby vědělo, kde jsou hranice, co se smí a co ne .......

ale to někomu karinko jako ty nemá cenu vysvětlovat ty to totiž nikdy nemůžeš pochopit, ty si tu budeš dál psát svý bludy o tom jak se máme probudit 😀 😀 -- jestli se tu má někdo vzpamatovat tak seš to ty 😉

p.s. - a co se týká tvých pubertáků, taky bych řekla, že maji srandu spíš z maminky 🙂

stylly
23. črc 2010

@lenkavano 😉 jak říkám i tohle je prohra ve výchově,... 😒

stylly
23. črc 2010

@brumdinka ale téma je tělesný trest 😅 😉

lenam
23. črc 2010

@stylly Asi tak nějak to chápu já. Díky 🙂

stylly
23. črc 2010

@lenam 😉

vercak.
23. črc 2010

@lenkavano Stylly už mluví asi trošku o něčem jiném. tak už sem tahá přímo týrání 😉

@stylly - je tu řeč o výchovném mlácení. Takže takové to bez modřin a následných traumat. Podle mě bití a řezání se už provádí třeba vařečkou nebo řemenem ne??? 😲

brumdinka
23. črc 2010

styly - no fajn ale tělesný trest přece nemusí být řezání a mlácení ------ zas se tu překrucujou pojmy a dojmy 😀

lenam
23. črc 2010

@vercak. Týrání nebylo použito!

stylly
23. črc 2010

@vercak. jak jste nazvali téma tak reaguji,...nemusí se týkat zrovna malých dělí,..ale snad i puberťáků ne???Víš kolik matek řeže děcko hlava nehlava????????? 😉 ☹

lenam
23. črc 2010

@brumdinka Nepřekrucuje, píše svůj názor!

stylly
23. črc 2010

@brumdinka nemyslím,...tělesný trest je podle mě namlátit děcku!!!Ať víc či míň 😉

lenkavano
23. črc 2010

@stylly náš nejstarší kluk občas dostal přes zadek nebo přes ruce.a vždy se mi svěřoval,nikdy jsme neměli mezi sebou problém,svěřil se mi se svojí první láskou,s pocity z něčeho.ví že za mnou může kdykoli přijít a vše se mnou rozebrat.a kdybych mu řekla hele pamatuješ si jak jsem ti dala v pěti letech přes prsty?tak by mi asi s úsměvem odpověděl a určitě by v tom nebyla zášt nebo výčitka že co jsem mu to udělala.

stylly
23. črc 2010

@vercak. nevím já tohle nepraktikuji,..a to mám o hodně mladší sestry a pracuji s dětmi 😉

vercak.
23. črc 2010

jo a ještě jsem chtěla napsat. pokud už malej dostane přes ty ruce nebo zadek, tak se většinou chvilku vzteká v pokojíčku a pak přijde a sám se přitulí. jakoby omluva za to, že to muselo dojít tak daleko. A já ho ňuňám a pusinkuju, aby věděl, že už se nezlobím. Ale ne hned po tom plácnutí 😉
Pro představu: Film Obecná škola - děti ještě poděkovali panu učiteli za to, že je plácnul 😅

stylly
23. črc 2010

jakýkoliv fyzický kontakt za účelem násilý je trest!!!!!!!!!!já nevím proč se tomu bráníte,..ono i malá facka nemá daleko k výprasku!!!! 😒

lenam
23. črc 2010

@vercak. Víš, on se možná jde ujistit, že ho máte rádi. Nevím, zda je to omluva. Pokud ti to přímo neřekne, nikdy nevíš.

stylly
23. črc 2010

@vercak. tak co to je za trest?????To je nic,...tak proč musí dojít tak daleko a pak ho opičí láskou zahrnuješ????Ale každá maminka to má jinak 😉 nesoudím tě 😉

lenam
23. črc 2010

Malé děti nejsou svoji úrovní mozečku schopni omluvy. Alespoň tak nám to bylo řečeno 🙂

lenkavano
23. črc 2010

@stylly ok tak jsem prohrála ve výchově jsem total neschopná matka a moje děti chudáci