Tepajicí fontanela, už by neměla. Máte zkušenost?

misellll
19. lis 2009

Ahoj holky mám dotaz.Včerajsem si všimla,že malé stále tepe fontanela náš doktor říkal,že by neměla,máte s tím některá zkušenost?Prosím o radu

rkk
19. lis 2009

ahoj mis nam je 5měsicu a tepe stale.Měla by tepat do te doby než jim srozte lebka.A na tu fontanelu pozor
je to měke snadno se muže narušit

zajdla
19. lis 2009

Nám tepe taky,a myslím,že by měla tepat.

zarůstá postupně,myslím až do 1,5 roku.U někoho je dřív zarůstlá a někoho později.

misellll
autor
19. lis 2009

děkuju holky,tak nevím co ten náš doktor kecal... prý,že tepat nesmí 😠

zajdla
19. lis 2009

Ať se probere.Chlapec. 😀

rkk
19. lis 2009

Zajda ma pravdu co je to za mamlase 😀 Fontanela by neměla byt vystoupla měla by byt malinko propadla.
Ale tepat musi pač kdyby netepala tak by to bylo vařně zli 😔

misellll
autor
19. lis 2009

holky moc jste mě uklidnily,měla jsem strach.Nikdy jsem nějak nezkoumala jestli ji tepe,jen jak říkáte jestli není moc propadlá nebo vysouplá.Vím,že když je moc propadlá znamená to,že je mimi dehydrované a když vystouplá,že se musí sledovat mimi vývoj jestli to není vážné onemocnění,ale on,že nesmí ani tepat je fakt blb!!! 😠 😠

lucajdak
29. lis 2009

změnila bych lékaře, tepat musí 😉

momin
29. lis 2009

😀 proc by netepala? nevysvetlil to?

kutcher
29. lis 2009

Kdyz fontanela netepe, tak uz je snad dite mrtve ne? Dyt tam je tepna, jeste jsem nevidela dite, ktere by netepala... ale nesmi to zas byt tak, aby skakala pulka hlavy tim myslim, ze kdyz je dite dehydratovane, fontanela propadne a pak uz se to podoba spis hre na buben, tak mozna takhle to doktor myslel.

jenovefa
29. lis 2009

Ahoj, to bych doktora fakt urychleně změnila. Myslím, že neznalost ohledně hlavičky je fakt dost nebezpečná.

kackac36
27. únor 2015

Ahoj, já bych ho neměnila, před týdnem jsme se vrátily z Motola právě kvůli tepající vystouplé fontanele. Nechali si malou na pozorování, aby to nebyl zánět moz blan... Díky bohu nebyl, byla to jen viroza a díky teplotě vystoupla. Každopádně to tvrdili všichni doktoři co malou prohlíželi, že tepat taky nemá. Fontanela se dala do normálu po dvou dnech a ty další jsme tam byly jen kvůli tomu tepání. Osobně si myslím, že je to přirozené a tepat by měla, ale doktora bys asi těžko hledala, který tvrdí opak. Držím palce a buďte v klidu.. U nás tepe stále i po propuštění🙂