Teploměr. Jak dlouho měříte rychloběžkou?

brnda
4. led 2008

chci se zeptat jaky použivate teplomer,mi jsme použivali rychlobežku a ted asi mesic mame digitalni,malej mel ted asi tyden zvyšenou teplotu,meřila jsem ho digitalnim a když jsem ho zkusila zmeřit rychlobežkou tak teplotu nemel,tak jsem z toho trochu zmatena
a když meřite rychlobežkou jak dlouho meřite

aponchie
4. led 2008

ja merila normalnim a dobre dokud byla miminko ale ted budu porizovat digi mala je uz velka 😀 a krouti se hrozne mam strach ze skleneny rozbije

natalien
5. led 2008

Ahojky, tak já mám teploměry tři( 😅 ) a taky když se mi nezdá OK, tak měřím všema a každý mi ukazuje jinou naměřenou hodnotu. Nejčastěji se však řídím klasikou rtuťovým, tam je sice doba měření delší (cca 4-5min), ale zdá se mi nejpravděpodobnější.

zdenka26
5. led 2008

Ahojky ,my máme digitální a myslím si že je nejpřesnější.Potvrdila mi to i doktorka ,když jsem se jí ptala. 😉

kapulet
5. led 2008

Ahoj, my máme také tři teploměry. Naší malou nějakou dobu rychloběžkou nešla teplota změřit, normální rtuťový neudržela, pořád se vrtěla. nakonec manžel rozhodl, že koupíme ušní teploměr, je nejpřesnější. Měříme se s ním teď všichni, malá si jej sama přiloží k oušku a za vteřinku je změřeno. Jsme s ním moc spokojeni, je sice drahý, ale určitě bych jej neměnila.

petraluk
5. led 2008

Ahojky, nejpřesnější teploměry jsou ty rtuťový a je jedno jestli je to rychloběžka nebo normální, Je to stejný jako s tonometrama.
Nechci si hrát na chytrou, ale pracuji ve zdravotnictví a téměř všude se používají rtuťový právě proto, že jsou nejpřesnější. Cenově ta rychloběžka stojí úplně stejně jak digitální.

Brndo - rychloběžkou měříš dokud se rtuť neustálí. U digitálního teploměru stačí do zadečku strčit jen špičku, méně než u rtuťového a nezapomeň odečíst půl stupně 😉

dlinduska
5. led 2008

ahojky my mame 2 teplomery oba digitalni a jeden z toho je rychlobezka. prijde mi ze nekdy ta rychlobezka fakt spatne meri (luci byla nekolikrat podchlazena🙂) tak potom pro kontrolu merim tim druhym.

minea
5. led 2008

Já asi dělám něco špatně, ale digitální teploměr mi vždycky ukáže ňáký nesmysl - jako že mám 35 stupňů - prostě věřím jen rtuťovýmu (mám ten pomalej). Stává se vám to taky?

aponchie
5. led 2008

ja si taky myslim ze stutovy je nejlepsi a nejpresnejsi a proto ho porad mame ,jen sme si rikali,ze digital koupime do zasoby kdyby se rt.rozbil.jinak ten digi pipa a kdyz merim male teplotu v noci tak se mi tim vzbudi.Dr.rikala ze rychlobezka se casto rozbiji pac je nejaka krehka nam teda asi2x 😒

sokolka
5. led 2008

My máme taky rychloběžku rtuťovou, ale nikdy jsem nezkoušela malýmu tu teplotu přeměřovat i digitálním. Asi to budu muset prubnout 😅

petraluk
5. led 2008

Mineo já sem zase úplně poprvé furt měřila přes 38 st. a právě mi mudr řekla, že se tam musí dát menší část než u rtuťového 😉

kapibara
17. únor 2011

Ahoj Maminky 😉
Chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s čelním teploměrem? Má ho cenu pořizovat? Jak je přesný? Děkuju za informace 😉