Teploměry. Jak jsou přesné?

akvy
20. dub 2010

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli některá maminka má nějaké zkušenosti a popř. jaké s teploměrem Topcom 5v1 Kidzz....mám i od Hartmanna Thermoval rapid flex, měřím s ním v zadečku, pak odečítám klasicky 0,5 st.. Topcom jsem kupovala, abych právě v zadečku nemusela měřit a celkem jsem v rozpacích, v oušku jiná teplota a na čelíčku také, sice se to odchyluje asi o 0.3 st., ale mě to přijde dost a s Thermovalem to samé.....Topcom nebyl zrovna levný (700,-Kč).... 😒

kacamura
20. dub 2010

s tímt teploměrem zkušenosti nemám, ale myslim, že úpln přesně ti to žádnej nezměří... já mám nejlevnější digitální teploměr co u nás měli a jsem spokojená... kyž se mi zdá, že je malinko teplejší, tak většinou ukáže tak 37,2... když měl horečky tak si taky myslim ukazoval celkem dobře... srovnávala jsem to s rtutovym a jestli se to lišilo i 0,2 stupně.... a myslim, že už neni tkovej rozdíl jestli má 38,1 nebo 38,3... to je horečka tak jako tak takže bych v obou případech dala něco na teplotku....

malovani
20. dub 2010

My máme Teploměr GERATHERM duotemp, přesně tento http://www.zdravotnicke-potreby-a-pomucky.cz/di... a leží nám v šuplíku a osm stovek je v pr... Neměřím s ním, je na prd, na čele jiná teplota, v uchu jiná teplota, ale ne o nějaký desetinky, klidně o celý stupně...

Koupila jsem klasickou rychloběžku, měřím v zadečku, teď už někdy pod paží a jsem nad míru spokojená...

kacamura
20. dub 2010

původně jsem taky chtěla rychloběžku, ale bála jsem se aby nepraskla a navíc jsem koukala na nějakou maminku dneska v lékárně která si jí chtěla koupit a řekli jí, že už je nemaj a že už ani nebudou ☹ .... ale tenhle ač byl levnej tak jsem tea spokojená... někdy neni cena všechno

malovani
20. dub 2010

Jj, i u nás rychloběžka jen na objednávku... máme i klasickej digi, myslím, že taky za pár kaček, ale udělá větší službu než "úžasněj ušní a čelní teploměr" za osm stovek...

shaula
20. dub 2010

Souhlasím, taky mám ušní a čelní teploměr a je úplně na prd, leží v šuplíku. Kyž s ním měřím 3x po sobě, tak ukáže 3x různá čísla v rozmezí i stupňů! Takže u nás zatím vítězí digitální rychloběžka, je super, změří za pár sekund, takže měříme v pohodě zatím v zadečku - uvidím, jak to půjde do budoucna 😀

lin18
20. dub 2010

taky mám klasickej digi Omron za cca 80 Kč...sice chvíli trvá než změří ale zato poměrně přesně

akvy
autor
20. dub 2010

hmm, tak koukám, že máme podobné zkušenosti, bohužel mi byl Topcom doporučenej, no, takže já mám ten Thermoval, digitální rychloběžku do zadečku, rtuťák jsem sháněla ještě jako těhotná, ale už prý nejsou a nebudou...ten Topcom budu používat v případech, když malá bude spinkat a holt to budu brát orientačně...

kacamura
20. dub 2010

a kým ti byl doporučenej???? oni to někdy doporučujou prtože je to drahý a nebo, že maj slíbený nějaký prémie a odměny a tak... nebo výhodné smlouvy... každé doporučení bohužel neni dobré ☹

akvy
autor
20. dub 2010

kacamura....ále, tady na koníkovi.....a má ho tady dost mamin nebo skoromamin 😝

kacamura
20. dub 2010

aha no takk tady se asi nikdo nesnaží radit špatně 🙂 ... ale skoromaminy to ještě asi nemaj vyzkoušený.... já jsem to neřešila a prostě jsem koupla nákej teploměr a je v pohodě 🙂 .... a někdo s tim má třeba dobré zkušenosti...

dadka2
20. dub 2010

Rtuťové teploměry se nesmí prodávat od června 2009, vím to moc dobře, v dubnu jsem jeden rozbila pod naším novorozeňátkem a 3 měsíce jsme v ložnici nespali.....děs!!!! Rtuť už doma nechci vidět!

heliik
20. dub 2010

Kacamura: Rychloběžka je zakázaná prodávat, postupem časi ji prej budou stahovat i z porodnic, že to nějak nesplňuje ty normy.... Takhle mi to bylo řečeno v několika lékárnách...
My méme ten digitální tp. do zadečku a měříme jednou denně, samozřejmě pokud se mi zdá, že je něco v nepořádku, tak víckrát.. Ale trvá to jen chvilinku, že to malá ani nepocítí... 😀

heliik
20. dub 2010

zapoměla jsem dodat, máme od Hartmana ten Thermoval. a řelka bych bez problému 😉

dadka2
20. dub 2010

Heliik, máme stejný teploměr a jsem taky spokojená, jen u většího dítěte je to měření v zadečku horší a v noci dost nepříjemné. Pro orientační měření používám proužky na čelo a pokud něco ukáže, tak přeměřuju Thermovalem. Může se ještě zeptat, proč měříš teplotu každý den? Naše Dr. říkala, že je to zbytečné.

heliik
20. dub 2010

no to je spíš pro mě, abych náhodou něco nezanedbala, samozř. někdy zapomenu.
Ty proužky já sháněla, ale u nás nesehnala ☹ ☹ . Tak pro orientaci jsem si koupila tp.ve tvaru srdíčka od TrixIt(nebo tak nějak podobně se to píše), lepí se to do podpáždí, a může se na tělě nechat až dva dny. ☹ No a vždy když se přitisne ručička malý k tp. tak by se měla ukázat teplota, jenže u nás je to nespolehlivé... ☹ ☹ ukazuje to naprosto nesmyslné teploty.... ☹

akvy
autor
21. dub 2010

no tak ten mám taky thermoval rapid flex s pohyblivým koncem a taky mu věřím, ale chtěla jsem něco pohodlnějšího pro Michalku a když spinká, třeba po očkování, tak jí změřit tím čelním či ušním. Ale budu to brát jako orientačně...
jinak já teda každý den teplotu neměřím....

kacamura
21. dub 2010

helii: taky neměřim denně... proč bys něco zanedbala kdyby měla teplotku nebo horečku tak to poznáš když jí sáhneš na čelo 😉 ... já dokonce poznala i 37,2.... a co jsem tak slyšela, tak se teplota u miminek řeší až od 38 a to už poznáš sáhnutím na čelo určitě 🙂 ...

berenika39
21. dub 2010

hellik, tak nech teploměr v šuplíku a neměř. nebudeš se muset trápit, jak moc přesně měří, fakt. prostě takhle velký batole už když bude mít horečku, poznáš to, jen ho vezmeš do náručí, mě někdy stačí, když vidím oči - má teplotu. neboj, nic nezanedbáš, možná u novorozence, ale kolem roku to neřeš. do 38 se léky nedávají, a vyšší teplotu poznáš na první dotek....
hlavně at teploměr nepotřebuješ nejlépe vůbec 😉 😉 😉

měřím pořád rychloběžkou, petr je splachovací, nevadí mu to a je přesná, asi to nepůjde pořád, ale pak už bude moct držet v podpaží běžný digitál.

sweety777
21. dub 2010

My máme čelní teploměr a pokaždý naměří něco jinýho, tak jsme koupili teploměr v dudlíku, to trvá docela dlouho a malej to plival, takže teď používám jen obyčejný digitální a je to nejlepší a nejrychlejší.

tygrous
21. dub 2010

Pracuju v lekarne, takze muzu ze zkusenosti nakupujicich maminke rict, ze usni, celni aj podobne teplomery jsou na prd☹ Nejlepsi byla klasicka rtutova rychlobezka, ale ta (i obyc.rtutove teplomery) od cervna nesmi prodavat (jak psal uz nekdo vyse). Ja mam digi rychlobezku s ohebnym koncem od aArtmanna a schvalne jsem merila teplotu timhle i obyc,rtutovym, v podpazi i v zadecku, abych byla v obraze, jake tam jsou odchylky. Takze v podpazi namerila digirychlobezka (pipla asi za 30 vterin) o 0,5 st.mene nez obyc.teplomer a v zadecku namerily oba teplomery uplne stejnou teplotu.

jijitka
21. dub 2010

Někdo už tady zmiňoval digi Omron a chválil ho, já ho mám taky, ale zkoušela jsem ho na sobě a zdá se mi nepřesný.
Klasickým rtuťákem jsem si naměřila teplotu asi 38 a když jsem zkoušela digitálním, po minutě (doporučená doba) jsem tam měla asi 37. Na skutečných 38 jsem se dostala asi po 5 minutovém měření.

akvy
autor
21. dub 2010

tygrous...tak to jsi mi udělala radost, měřím Hartmanem jako ty v zadečku 🙂

kocule
22. dub 2010

Podle mě jsou tyhle nepřesné všechny, máme infrák na čelíčko. Požívám ho po očkování, když kontroluju v noci, abych nemusela do zadečku. Jakmile zjistím zvýšenou, už měřím v zadečku a podle situace dávám čípky. V tomhle nezklamal, k jinému účelu jsem ho ani nekupovala, ale na klasické měření teploty to podle mě není. 😉

germik
22. dub 2010

Ja som narýchlo kupovala v lekárni od Hartmanna digitálny, meriam v zadočku, už začína malá niekedy vymýšlat a niečo v tej ritke cíti 😕 ale zatial sme vždy zmerali 😎 A to bol v akcii za nejakých 100,- kč
V nemocnici mi vraveli, že oni merajú detom teplotku iba v zadočku, tá je najpresnejšia 😵

kacamura
22. dub 2010

jijitka: omron mám taky.. a jsem spokojená a v návodu píšou, že pokud chceš přesnější výsledek tak máš měřit pět minut....

tygrous
22. dub 2010

jijitka: no to je presne ta odchylka, co je treba vychytat, nez budes pak merit pri horecce😉 To jsi merila asi v podpazi, ne? jak rikam, v zadecku mi oba teplomery namerily stejnou teplotu (digitalni pipal asi po 15-20 vterinach a rtutovy jsem tam nechala 5 minut).

jijitka
22. dub 2010

kacamura - 5 minut u malého v podpaží leda tak ve svěrací kazajce 😀
tygrous - jj, testovala jsem je na sobě v podpaží. Malému budu raději asi měřit v zadečku a uvidím...

kacamura
22. dub 2010

já teda měřim jenom v zadku obávám se, že v podpaží bych nic nezměřila... a v zadku je to docela ppřesný si myslim... a měří mi to tak minutu v zadku